1% podatku

Każdy może wspomóc klub!

Wystarczy przekazać 1% podatku na rzecz LKS Jedność Rozmierka!

Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, czy PIT-39. 1% przekazują więc w tym roku podatnicy podatku liniowego, ryczałtowcy oraz podatnicy grający na giełdzie. Nie można przekazać 1% karty podatkowej. Wniosek taki należy złożyć w zeznaniu rocznym (albo jego korekcie), wskazując nazwę i numer wpisu do KRS (Krajowego Rejestru Sądowego).

Nie można pomylić się w numerze KRS, należy dokładnie przepisać go z ministerialnego wykazu. Pomyłka w numerze KRS może prowadzić do wskazania zupełnie innej organizacji. Tutaj więc należy być absolutnie skrupulatnym. W przypadku naszego klubu należy najpierw wypełnić rubrykę Numer KRS wpisując 0000296426. W Informacjach uzupełniających podaje się Cel szczegółowy 1% wpisując pełną nazwę: LUDOWY KLUB SPORTOWY "JEDNOŚĆ" ROZMIERKA.

Przykładowy fragment formularza PIT-37:

Ulga 1%, przekazywana bezpośrednio przez urząd skarbowy, nie ma nic wspólnego z darowiznami i odliczeniami z tytułu darowizn. Limity odliczenia w zakresie darowizn i ulgi 1% są niezależne. Można jednak powiedzieć, że im wyższe odliczenia, tym niższy podatek należny, a zatem i niższy limit ulgi 1%.

*informacje dotyczące szczegółów przekazania 1% podatku pochodzą ze strony www.pit.pl

Zarząd LKS Jedność Rozmierka oraz zawodnicy składają serdeczne podziękowania za wsparcie naszych działań poprzez przekazanie swojego 1% podatku na rzecz Klubu.

- w rozliczeniach za 2010 rok konto Klubu zostało zasilone kwotą 1321,20 zł.

- w rozliczeniach za 2011 rok konto Klubu zostało zasilone kwotą 1496,60 zł.

- w rozliczeniach za 2012 rok konto Klubu zostało zasilone kwotą 4164,70 zł.

- w rozliczeniach za 2013 rok konto Klubu zostało zasilone kwotą 3298,00 zł.

- w rozliczeniach za 2014 rok konto Klubu zostało zasilone kwotą 3504,30 zł.

- w rozliczeniach za 2015 rok konto Klubu zostało zasilone kwotą 4666,10 zł.

Państwo którzy zdecydowali się poprzeć nasze działania mogą być pewni, iż przekazane pieniądze zostaną dobrze spożytkowane. Wierzymy również że w kolejnym roku podatkowym nadal będą państwo pamiętać o naszym Klubie.