LZS Siedlec 2:2(0:1) po dogrywce 6:2 LKS Jedność Rozmierka

6:2 Krzysztof Kiklaisz 87’

LZS Siedlec: Adam Małek – Martin Klama, Fabian Morawiec, Sebastian Łukaszyński, Mateusz Radziej, Krzysztof Kiklaisz, Jarosław Kiklaisz oraz Daniel Klimek, Michał Mandok, Damian Dudek, Denis Gorzel, Mateusz Kałka, Paweł Raducki, Paweł Smiatek, Kamil Dudek

Jedność Rozmierka: Tomasz Markieton – Jarosław Jendryka, Dariusz Lubojański, Martin Długosz, Jacek Mnich, Filip Małek, Damian Kroker oraz Szymon Wołczański, Mateusz Błyszcz

Sędziował: Tomasz Krawczyk

We wtorkowe popołudnie najmłodsi piłkarze Jedności udali się do Strzelec Opolskich na mecz o mistrzostwo podokręgu strzeleckiego drużyn siedmioosobowych. Ich rywalem w tej prestiżowej potyczce był zwycięzca drugiej grupy trampkarskich siódemek, LZS Siedlec. Obydwie drużyny stworzyły ciekawe widowisko i zacięcie walczyły o zwycięstwo. Kiedy po upływie regulaminowego czasu wynik był remisowy, zarządzono dogrywkę w której lepsi okazali się piłkarze z Siedlca i to oni będą reprezentować podokręg strzelecki w finale podokręgu wiodącego w Kędzierzynie Koźlu.

Początek spotkania to wyrównana gra z obydwu stron. Jednak z upływem czasu zarysowała się lekka przewaga zespołu z Siedlca, który częściej przebywał na połowie Jedności. Mimo tej przewagi gracze z Siedlca nie potrafili przedrzeć się przez szczelną defensywę rozmiereckich trampkarzy, a próby strzałów z dystansu pewnie wyłapywał Tomasz Markieton. To co nie udało się zawodnikom z Siedlca, udało się w 25 minucie Filipowi Małkowi, który mocnym strzałem z 20 metrów pokonał bramkarza rywali. Zdobyta bramka uspokoiła poczynania Jedności i gra ponownie się wyrównała. Wynik do przerwy 0:1 dla Jedności.

Drugą część lepiej rozpoczęli gracze z Siedlca i w 39 minucie ich kapitan doprowadził do wyrównania. Następne minuty to zacięta gra z obydwu stron i walka o każdy centymetr murawy. Mimo kilku dogodnych sytuacji z jednej i drugiej strony wynik nie ulegał zmianie. Niemoc strzelecką przełamał w 52 minucie napastnik Siedlca i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość piłkarzy Siedlca nie trwała zbyt długo, bo siedem minut później bramkę na 2:2 zdobył Jacek Mnich. W ostatnich minutach zarówno jedni jak i drudzy mieli szansę przechylenia szali na swoją korzyść, jednak wynik nie uległ już zmianie. Dla wyłonienia zwycięzcy organizatorzy zarządzili dogrywkę 2x10 minut.

Początek dogrywki nie zapowiadał nic strasznego dla Jedności, ale z upływem czasu zaczęło rozmiereckim trampkarzom brakować już sił. Sytuację tę skrzętnie wykorzystali rywale, których szeroka ławka rezerwowych, pozwoliła opiekunom na rozłożenie trudów, nazbyt długiego spotkania, na cały zespół. Do dwóch bramek zdobytych w pierwszej połowie dogrywki, dołożyli oni dwie w drugiej i spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 6:2.

Trampkarze Jedności mimo wielkiego wysiłku jaki włożyli w to spotkanie musieli uznać wyższość rywala. Rozmiereckim piłkarzom nie można było w tym spotkaniu odmówić ani ambicji, ani umiejętności, jednak ich młode organizmy nie przywykły jeszcze do biegania na pełnych obrotach przez 90 minut. Dodatkowym osłabieniem kadry Jedności, był wyjazd sporej liczby zawodników na szkolną wycieczkę, co sprawiło, że na ławce rezerwowych zasiadło zaledwie dwóch piłkarzy.

Obydwu zespołom dziękujemy za stworzenie ciekawego, piłkarskiego widowiska, a piłkarzom Siedlca gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w finale podokręgu wiodącego.