Wysoka wygrana juniorów w meczu kontrolnym…

• autor: dzsiara, 2011-08-18 08:19

LKS Jedność Rozmierka 11:2 LKS Błękitni Rozmierz

1:0 Piotr Wawrzyniak 20’
                                               2:0 Kamil Nagórski 22’
                                               3:0 Gabriel Kwoczała 28’
                                               4:0 Gabriel Suchan 30’
                                               5:0 Gabriel Kwoczała 44’
                                               6:0 Piotr Wawrzyniak 45’
                                               7:0 Filip Małek 52’
                                               7:1 Błękitni 53’
                                               8:1 Tomasz Skrzypczyk 54’
                                               9:1 Piotr Wawrzyniak 59’
                                               9:2 Błękitni 68’
                                               10:2 Piotr Wawrzyniak 70’
                                               11:2 Piotr Wawrzyniak 78’

Skład Jedności: Michał Griner(Tomasz Markieton) – Gabriel Suchan, Marek Hudzik, Jacek Mnich, Jarosław Jendryka, Kamil Nagórski, Patryk Kokot, Tomasz Skrzypczyk, Filip Małek, Piotr Wawrzyniak, Gabriel Kwoczała

Juniorzy Jedności rozegrali kolejne spotkanie kontrolne. W środę na stadion przy ulicy Szkolnej przybyli sąsiedzi zza miedzy, ekipa Błękitnych Rozmierz. Gospodarze nie mieli większego problemu z pokonaniem rywala, który nie postawił im poprzeczki zbyt wysoko.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi miejscowych, która wzrastała z minuty na minutę. Jednak przewaga w polu nie przekładała się na sytuacje bramkowe, a kilka strzałów z dystansu nie trafiło w światło bramki. Dopiero w 20 minucie gospodarze udokumentowali swoją przewagą bramką Piotra Wawrzyniaka po dobrej trójkowej akcji. Chwilę później było już 2:0 za sprawą Kamila Nagórskiego, który strzałem z dystansu zaskoczył golkipera Błękitnych. Końcówka pierwszej części, grano 80 minut z dwoma przerwami(30min,30min,20min), to kolejne dwie bramki dla Jedności. W 28 minucie akcję Jedności zakończył indywidualnym rajdem i pewnym strzałem Gabriel Kwoczała, a na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą część, Gabriel Suchan piękną główką wykończył dośrodkowanie Patryka Kokota z rzutu rożnego. Goście w tej części gry niezwykle rzadko gościli pod bramką Jedności i praktycznie jej nie zagrażali.

Początek drugiej odsłony to ponowna niemoc strzelecka juniorów Jedności i trochę śmielsze ataki przyjezdnych. Po niespełna kwadransie gry w drugiej części, bramkę Błękitnych odczarował Gabriel Kwoczała, który ładnym technicznym strzałem zza pola karnego, trafił w samo „okienko” bramki rywala. Chwilę później na listę strzelców ponownie wpisał się Piotr Wawrzyniak, który celnym uderzeniem wykończył dośrodkowanie Tomasza Skrzypczyka. Kolejna bramka dla Rozmierki była autorstwa Filipa Małka, który płaskim uderzeniem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi. Minutę później gościom udało się sforsować defensywę Jedności i zdobyć pierwszą bramkę. Jednak odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, a celnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Skrzypczyk. Strzelanie w tej części gry zakończył Piotr Wawrzyniak wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem Rozmierzy.

Ostatnie 20 minut spotkania to już niezbyt porywająca gra Jedności, jednak przyjezdni zdołali tylko raz wykorzystać ich błąd w defensywie. Pod koniec spotkania dwa kolejne trafienia na swoje konto zapisał Piotr Wawrzyniak i ustalił wynik meczu na 11:2.

Juniorzy Jedności z dobrej strony zaprezentowali się w meczu kontrolnym. Chociaż rywal nie był z najwyższej półki, to przyjemnie było obejrzeć kilka świetnych akcji oraz dobrych strzałów z dystansu w wykonaniu rozmiereckiej młodzieży. Kolejną okazję zaprezentowania swoich umiejętności będą oni mieli już w sobotę o godzinie 15:00 w sparingu z Tęczą Szymiszów. Jak mówi przysłowie „Jedna jaskółka wiosny nie czyni” tak i tutaj na jednym zwycięstwie w meczu sparingowym nie można poprzestać. Solidne treningi i doskonalenie swoich umiejętności są kluczem do sukcesu.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->