Rozgrywki na start...

• autor: dzsiara, 2011-08-18 23:23

Rusza liga!

Po wakacyjnej przerwie w rozgrywkach, startuje opolska klasa A, a wraz z jej startem do boju ruszają seniorzy Jedności. Na początek liga rusza w piorunującym tempie i po pierwszej niedzielnej kolejce, następna już w środę. Obok meczu mistrzowskiego seniorów, w najbliższy weekend kolejny sparing rozegrają juniorzy, którzy intensywnie przygotowują się do rozgrywek.

W sobotnie popołudnie młodzi piłkarze Jedności gościć będą na własnym terenie juniorów Tęczy Szymiszów. Goście to solidny zespół a-klasowy, który w poprzednim sezonie zajął wysokie czwarte miejsce z dorobkiem 46 oczek. Zdobycz punktowa piłkarzy z Szymiszowa była zaledwie o dwa oczka mniejsza od wicelidera(źródło www.opolskizpn.pl). Piłkarzy Jedności czeka więc trudna przeprawa z wymagający rywalem, która pomoże realnie ocenić formę zespołu na tydzień przed rozgrywkami.

Niedziela 21.08.2011 to dzień na który wszyscy kibice Jedności czekają od prawie dwóch miesięcy. Jak wszystkim wiadomo tego dnia sezon rozpoczyna piłkarska klasa A w której seniorzy rozmiereckiego klubu rozpoczną drugi sezon po awansie. W pierwszej kolejce formę seniorów Jedności sprawdzi na własnym terenie tegoroczny beniaminek tej klasy rozgrywkowej, drużyna LZS-u Skorogoszcz. Gospodarze niedzielnej potyczki awansowali na wyższy szczebel rozgrywek jako mistrzowie opolskiej klasy B, grupy czwartej. Ich bilans w poprzednim sezonie był powalający, bowiem w 24 meczach zanotowali zaledwie jedną porażkę i dwa remisy, a resztę spotkań rozstrzygnęli na swoją korzyść, co pozwoliło na zgromadzenie 65 punktów i wyprzedzenie kolejnej drużyny aż o 12 oczek! (źródło www.90minut.pl). Jak dowiadujemy się z ich nieoficjalnej strony internetowej w przerwie letniej intensywnie przygotowywali się do sezonu uczestnicząc w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Opole, w których doszli aż do finału. Przed seniorami Jedności niezwykle trudna przeprawa, gdyż zespół ze Skorogoszczy będzie zapewne chciał udanie zainaugurować rozgrywki w wyższej klasie rozgrywkowej, jednak mamy nadzieję, że rozmiereccy piłkarze zdołają pokrzyżować plany beniaminka. Spotkanie pierwszej kolejki w Skorogoszczy poprowadzi trójka sędziowska z Nysy, pod przewodnictwem pana Grzegorza Chmury.

Zespół seniorów nie będzie miał wiele czasu na odpoczynek, ponieważ druga kolejka ligowa już w następną środę. Na stadion przy ulicy Szkolnej zawita dobrze nam znana ekipa Gazownika Wawelno. Środowi goście to solidny zespół klasy A, który w poprzednim sezonie zajął w rozgrywkach dziewiąte miejsce z 44 punktami, ale przypomnieć wypada, że po rundzie jesiennej był w ścisłej czołówce z wielkimi apetytami i realnymi szansami na awans. Jak zapewne wszyscy pamiętają ligowe pojedynki obydwu drużyn z poprzedniego sezonu należały do niezwykle zaciętych i emocjonujących, a wiosenny heroiczny bój o ligowe punkty w Wawelnie na długo pozostanie w naszej pamięci. Piłkarze Gazownika, podobnie jak nasz niedzielny przeciwnik, w letniej przerwie z powodzeniem brali udział w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie w finale zmierzyli się właśnie z zespołem ze Skorogoszczy. Z niecierpliwością czekamy na środowy pojedynek i wierzymy, że inauguracja sezonu na rozmiereckim stadionie wypadnie pomyślnie. Warto podkreślić również, że arbitrem głównym tego spotkania będzie pan Tomasz Garbowski z Kluczborka, który jest sędzią ekstraklasy, a pomagać na liniach będą mu panowie: Jacek Tokarski i Marcin Filarski.

Piłkarski plan najbliższych dni:

Juniorzy – Sobota 20.08.2011 godz. 15:00

LKS Jedność Rozmierka – LKS Tęcza Szymiszów

Seniorzy – Niedziela 21.08.2011 godz. 17:00

LZS Skorogoszcz – LKS Jedność Rozmierka

Seniorzy – Środa 24.08.2011 godz. 17:00

LKS Jedność Rozmierka – LZS Gazownik Wawelno

Życzymy powodzenia!

Zapraszamy kibiców!

Informacja dla kibiców wybierających się na niedzielny mecz seniorów:
Do Skorogoszczy jest około 55 kilometrów, a przewidywany czas dojazdu według portalu Google Mapy to 55 minut . Najlepiej dojechać jadąc drogą krajową numer 94 na Opole, następnie obwodnicą, z której należy kierować się na Brzeg drogą krajową numer 94. Boisko w Skorogoszczy znajduje się w parku przy ulicy Słowackiego.