SKF TOR Dobrzeń Wielki 5:1(3:0) LKS Jedność Rozmierka

3:1 Piotr Wawrzyniak 52’
                                                4:1 TOR 65’
                                                5:1 TOR 80’

Skład Jedności: Michał Griner(73’ Tomasz Markieton) – Kamil Piontek, Marek Hudzik(69’ Martin Kalisz), Jacek Mnich, Jarosław Jendryka, Martin Długosz(46’ Tomasz Skrzypczyk), Patryk Kokot, Dawid Skowronek, Filip Małek, Piotr Wawrzyniak, Gabriel Kwoczała

W niedzielne przedpołudnie młodzi piłkarze Jedności udali się na mecz ligowy do Dobrzenia Wielkiego. Gospodarze byli przed meczem uważani za bezsprzecznego faworyta tego spotkania. Wydarzenia na boisku pokazały, że nie taki rywal straszny jak go malują i była szansa na wywiezienie punktów ze stadionu TOR-u. Jednak niedzielne zawody okazały się bardzo dziwne. Jedność stwarzała stuprocentowe sytuacje, które na potęgę marnowała, natomiast gospodarze wykorzystali to co mieli i zwyciężyli 5:1, mimo, że od 15 minuty grali w osłabieniu.

Relacja minuta po minucie:

Pierwsza połowa:

2’ – strzał z dystansu TOR-u wysoko ponad bramką.

3’ – lewą stroną pociągnął Patryk Kokot, dośrodkował w pole karne, jednak Piotr Wawrzyniak okazał się za niski.

4’ – z dystansu, po przejęciu piłki, uderzył Piotr Wawrzyniak, ale pewnie interweniował bramkarz.

7’ – Patryk Kokot uruchomił dobrym podaniem na lewą stronę Gabriela Kwoczałę, jednak ten naciskany przez obrońców nie zdołał sfinalizować akcji.

8’ – szybka akcja gospodarzy, podanie na prawą stronę, dogranie do środka pod bramkę, ale tam napastnik na piątym metrze minął się z piłką, a uderzenie kolejnego piłkarza Dobrzenia trafiło w poprzeczkę.

9’ – Gabriel Kwoczała zagrał na prawo do Patryka Kokota, ten wszedł w pole karne i będąc w sytuacji sam na sam uderzył wprost w nogi bramkarza TOR-u.

11’ – Patryk Kokot zagrał daleką piłkę do Gabriela Kwoczały, ten pociągnął pod pole karne, dośrodkował, piłkę odbił bramkarz, a dobitka Piotra Wawrzyniaka ponownie trafiła w nogi bramkarza.

15’  - czerwoną kartkę za wybitnie niesportowe zachowanie otrzymuje pomocnik TOR-u.

19’ – uderzenie z dystansu Dobrzenia, ale na posterunku jest Michał Griner.

21’ – strzał z 22 metrów Patryka Kokota, jednak bramkarz nogami odbija piłkę.

24’ – Patryk Kokot wywalczył piłkę na 25 metrze, zagrał na lewo do Gabriela Kwoczały, lecz ten mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego.

25’ – trzy próby strzałów z pola karnego piłkarzy TOR-u, ale wszystkie zablokowane przez obrońców Jedności.

31’ – Dawid Skowronek uruchomił na lewej stronie Gabriela Kwoczałę, ten dośrodkował w pole karne, ale tam strzał Piotra Wawrzyniaka zablokował obrońca i piłka wyszła w aut.

31’ – Gabriel Kwoczała wrzutem z autu zagrał do Patryka Kokota, ten uderzył z 17 metrów, jednak piłkę ponownie zablokował obrońca, a dobitka Filipa Małka padła łupem bramkarza TOR-u.

33’ – akcja Dobrzenia, napastnik minął dwóch obrońców i uderzył z 15 metrów, ale nie trafił w światło bramki.

35’ -  niefrasobliwe zagranie bramkarza Jedności, który po wypuszczeniu piłki z rąk ponownie ją łapie i sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z 15 metrów.

36’ – 1:0 gospodarze wykorzystują rzut wolny i obejmują prowadzenie.

38’ – strzał z 20 metrów Dobrzenia i bramkarz Jedności z trudem odbija piłkę na rzut rożny.

42’ – uderzenie z 19 metrów, z lewej strony, Patryka Kokota, jednak bramkarz wychodzi z opresji obronną ręką.

44’ – 2:0 indywidulana akcja pomocnika TOR-u lewą stroną, minięcie dwóch obrońców i techniczny strzał, który daje kolejną bramkę gospodarzom.

45’+1 – 3:0 kopia akcji sprzed dwóch minut i ten sam zawodnik gospodarzy podwyższa prowadzenie swojego zespołu.

Druga połowa:

48’ – zza pola karnego uderza Filip Małek, ale pewnie interweniuje golkiper TOR-u.

52’ – 3:1 na lewej stronie Marek Hudzik zagrywa do Tomasza Skrzypczyka, ten pociągnął lewą stroną, dograł pod bramkę do Piotra Wawrzyniaka, który pewnym strzałem pokonuje bramkarza.

56’ – piłkę przejął Patryk Kokot, wszedł w pole karne, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

57’ – na lewej stronie piłkę wywalczył Marek Hudzik, zagrał do Tomasz Skrzypczyka, ten pociągnął i uderzył, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

61’ – po dalekim podaniu z obrony w sytuacji sam na sam znalazł się Tomasz Skrzypczyk, na 25 metrze posłał piłkę nad wychodzącym bramkarzem, jednak ta przeleciała obok słupka.

63’ – z 24 metrów uderzył Dawid Skowronek, ale minimalnie ponad bramką.

65’ – 4:1 pomocnik TOR-u uderza z rzutu wolnego, z 30 metrów, idealnie pod poprzeczkę i kompletuje hat-tricka.

66’ – po wznowieniu gry z połowy boiska uderzył Patryk Kokot, ale bramkarz z największym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

66’ – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Kokota, na bramkę uderzał Gabriel Kwoczała, jednak bramkarz ponownie jest na posterunku.

70’ – Dawid Skowronek zagrał do Gabriela Kwoczały, ten wyszedł na czystą sytuacje i mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego.

75’ – Patryk Kokot zagrał do Tomasza Skrzypczyka, ten będąc w polu karnym zwlekał z oddaniem strzału, a gdy już się zdecydował to trzy jego próby zostały zablokowane przez obrońców.

76’ – po dośrodkowaniu z rogu przechodzącą piłkę uderzył Piotr Wawrzyniak, jednak bramkarz zdołał nogami odbić piłkę.

77’ – po dalekim podaniu z obrony na czystą sytuację wyszedł napastnik Dobrzenia, jednak Tomasz Markieton wygrał pojedynek jeden na jeden.

78’ – akcja TOR-u prawą stroną i uderzenie z pola karnego, ale na posterunku jest bramkarz Jedności i odbija piłkę na rzut rożny.

80’ – 5:1 po kolejnej akcji prawą stroną i podaniu do napastnika, do środka, gospodarze zdobywają piątą bramkę.

89’ – w dogodnej sytuacji znalazł się Gabriel Kwoczała, po podaniu Patryka Kokota, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i akcję przerwali obrońcy.

90’ – z dystansu uderzał Patryk Kokot, jednak bramkarz był na posterunku.

Juniorzy Jedności doznali pierwszej porażki w bieżących rozgrywkach. Choć porażka musiała kiedyś nadejść, to szkoda tego spotkania, bo mecz był naprawdę do wygrania. Nie udało się teraz, uda się następnym razem, bo mamy nadzieję, że limit niewykorzystanych sytuacji został w tym meczu wyczerpany na cały sezon. Następny mecz już w niedzielę i będzie okazja do powalczenia o kolejne ligowe punkty.