Dotkliwa porażka trampkarzy…

4:10 Andrzej Łakomski 63’
                                                 4:11 Tobiasz Dworaczek 66’
                                                 4:12 Tobiasz Dworaczek 70’

Jedność Rozmierka: Roman Nocoń(Martin Długosz) – Denis Błyszcz, Szymon Wołczański, Martin Szwinge, Michał Kapica, Adrianna Tomala, Damian Kroker oraz Dariusz Lubojański, Dawid Mnich, Marcin Michałków, Mateusz Błyszcz

LZS Piotrówka: Mateusz Radecki – Rafał Drzyzga, Kevin Wyrwoł, Roman Woźnica, Robert Frey, Michał Szczodrok, Denis Paździor oraz Michał Radlak, Sebastian Drewniok, Tobiasz Dworaczek, Andrzej Łakomski, Patryk Karpa

Sędziował: Grzegorz Orzeł(KS Kędzierzyn-Koźle)

W sobotnie słoneczne przedpołudnie najmłodsi piłkarze Jedności podejmowali na własnym stadionie rówieśników z Piotrówki. Goście okazali się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla rozmiereckich piłkarzy i pewnie wygrali spotkanie.

Od początku spotkania na murawie zarysowała się przewaga przyjezdnych, a szybko zdobyte bramki pozwoliły im nabrać pewności siebie. Gospodarze atakowali rzadko i bez wiary w powodzenie. Dopiero bramka zdobyta przez Michał Kapicę dodała miejscowym odrobinę wigoru i wiary we własne możliwości. Od tego momentu prowadzili oni w miarę wyrównaną walkę z rywalem, jednak na dwie bramki zdobyte przez Damiana Krokera goście zdołali odpowiedzieć trzema i na przerwę schodzili z dwubramkową przewagą.

Po przewie tylko początkowe dziesięć minut pozwoliło miejscowym mieć nadzieję na odrobienie strat. Jednak bramka Szymona Wołczańskiego to wszystko na co było stać Jedność. Po jej zdobyciu rozmiereccy piłkarze zupełnie oddali pole rywalom, a ci konsekwentnie dążyli do podwyższenia prowadzenia. Ostatnie minuty to już prawdziwa dominacja przyjezdnych, którzy bezlitośnie wykorzystywali kolejne błędy w obronie i śrubowali rezultat.

Pierwsza porażka w rozgrywkach i to bardzo dotkliwa powinna uświadomić młodym zawodnikom Jedności jak wiele jeszcze pracy przed nimi. Treningi, treningi i jeszcze raz treningi, tego potrzeba najmłodszym zawodnikom, aby sobotnie spotkania były okazją do zespołowego pogrania w piłkę. Aby mecze były nie tylko obowiązkiem który trzeba wypełnić będąc zawodnikiem, ale przede wszystkim aby z gry móc czerpać prawdziwą przyjemność. Na tym etapie szkolenia nie wyniki są najważniejsze, ale nade wszystko styl w jakim są one uzyskiwane. Sobotnie spotkanie pokazało również dobitnie, jak ważną rolę w zespole pełni bramkarz. Absencja podstawowego bramkarza trampkarzy(przemilczmy w tym miejscu co było jej powodem), miała niebagatelny wpływ na ostateczny rezultat spotkania i choć może nie uchroniłby on zespołu od porażki, to na pewno nie byłaby ona tak dotkliwa. Kolejną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, najmłodsi adepci piłkarskiego rzemiosła z Rozmierki, będą mieli już za tydzień na boisku w Kadłubie.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->