LKS Adamietz Kadłub 2:5(0:1) LKS Jedność Rozmierka

2:5 Rafael Scholz 68’

Adamietz Kadłub: Dawid Inglot – Rafał Mróz, Marek Kaczmarczyk, Daniel Kapica, Artur Szłapa, Adam Radziej, Rafael Scholz oraz Jakub Sowa, Rafał Leszczuk, Marek Muszalik, Mateusz Woźnik, Paweł Richter, Mateusz Kubon, Marcin Kamiński

Jedność Rozmierka: Tomasz Markieton – Dariusz Lubojański, Denis Błyszcz, Dawid Mnich, Szymon Wołczański, Michał Kapica, Damian Kroker oraz Martin Długosz, Adrianna Tomala, Martin Szwinge, Patryk Mnich, Mateusz Błyszcz, Roman Nocoń, Marcin Michałków

Sędziował: Mateusz Szkop(KS Kędzierzyn-Koźle)

W sobotnie, słoneczne przedpołudnie, najmłodsi piłkarze Jedności wybrali się na mecz derbowy do Kadłuba. W spotkaniu tym trampkarze rozmiereckiego klubu zaprezentowali się bardzo korzystnie i pewnie pokonali rywala.

Początkowe minuty spotkania to wyrównana gra z obydwu stron z niewielką ilością sytuacji podbramkowych. Po kilkunastu minutach lekką przewagę uzyskali przyjezdni i zdołali potwierdzić ją bramką w 11 minucie. Prawą stroną pociągnął Damian Kroker, odegrał do środka, do Martina Szwinge, ten uderzył zza pola karnego, a lot piłki przeciął wbiegający pod bramkę Damian Kroker i skierował futbolówkę do siatki. Po okresie przewagi gości, gra ponownie się wyrównała i obydwa zespoły stworzyły parę dogodnych, lecz nie wykorzystanych sytuacji. W końcowym fragmencie pierwszej części spotkania inicjatywę na murawie przejęli miejscowi, jednak dobrze spisywała się defensywa Jedności na czele z Tomaszem Markietonem. Po pierwszych 35 minutach wynik w Kadłubie 0:1.

Pierwsze minuty po zmianie stron wyglądały podobnie jak początek spotkania. Po dziesięciu minutach gry odważniej zaatakowała Jedność, co przyniosło efekt bramkowy. W 46 minucie drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Dariusz Lubojański, płaskim uderzeniem zza pola karnego tuż przy lewym słupku, po precyzyjnym dograniu Michała Kapicy. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Michał Kapica, który ładnie wyprzedzając obrońcę, wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Damiana Krokera. Piłkarze Kadłuba próbowali zdobyć bramkę kontaktową, jednak kilka ich prób skutecznie powstrzymał golkiper Jedności. Tomasz Markieton nie dość, że kilka razy uratował swój zespół przed utratą bramki, to jeszcze w 58 minucie zaliczył kapitalną asystę. Po faulu w okolicach środka boiska, bramkarz Jedności popisał się doskonałym dośrodkowaniem w pole karne, a tam Martin Długosz tylko musnął piłkę głową i przyjezdni prowadzili już 0:4. Chwilę później rozkojarzeni wysokim prowadzeniem goście dali się zaskoczyć. Po szybkiej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne, napastnik gospodarzy uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi. Strata bramki nie wpłynęła negatywnie na przyjezdnych, którzy kontrolowali sytuację na boisku, a ze stworzonych sytuacji wykorzystali jeszcze jedną. W 65 minucie po wrzucie z autu, z prawej strony, na wysokości pola karnego gospodarzy, piłkę przejął Martin Szwinge, zagrał w pole karne do Damiana Krokera, a najlepszy strzelec rozmiereckiej drużyny z zimą krwią skierował ją do siatki. Na dwie minuty przed końcem spotkania, gospodarzom udało się jeszcze raz pokonać bramkarza Jedności i tym samym ustalić wynik meczu na 2:5.

Trampkarze Jedności podnieśli się po zeszłotygodniowej porażce i w dobrym stylu pokonali lokalnego rywala. Obok dobrej postawy na boisku, cieszy również wysoka frekwencja rozmiereckich piłkarzy, którzy prawie w komplecie stawili się na to spotkanie i dostali szansę zaprezentowania się na murawie. Za tydzień spotkanie przed własną publicznością i również liczymy na udany występ najmłodszych piłkarzy Jedności.