LKS Jedność Rozmierka 4:1(0:0) LKS Adamietz Kadłub

4:1 Gabriel Kwoczała 84’

Jedność Rozmierka: Tomasz Markieton(86’ Michał Griner) – Gabriel Suchan, Kamil Piontek, Jacek Mnich, Jarosław Jendryka, Marek Hudzik(33’ Piotr Wawrzyniak), Patryk Kokot, Dawid Skowronek(85’ Martin Długosz), Filip Małek(62’ Kamil Nagórski), Tomasz Skrzypczyk, Gabriel Kwoczała

Adamietz Kadłub: Arkadiusz Dudek – Sebastian Feliks, Dawid Szopa, Robert Żyłka(72’ Dariusz Kaczmarczyk), Mateusz Adamietz, Marek Kalla, Martin Witek, Sebastian Jagusz, Dominik Żyłka(79’ Dawid Mika), Marek Kaczmarczyk, Krzysztof Bonk

Sędziował: Grzegorz Marzec(KS Kędzierzyn-Koźle)

W niedzielne przedpołudnie na stadionie przy ulicy Szkolnej w Rozmierce, doszło do drugoligowych derbów gminy Strzelce Opolskie. Mecz miejscowej Jedności z piłkarzami Kadłuba zgromadził sporo sympatyków młodzieżowej piłki nożnej. Kibice przybyli na rozmierecki obiekt nie zawiedli się, zobaczyli ciekawe spotkanie oraz pięć bramek, z których cztery były autorstwa miejscowych juniorów. Warto podkreślić również, że niedzielne derby były rozgrywane w zdrowej, sportowej, można by rzec przyjacielskiej atmosferze, na co niewątpliwy wpływ miało bardzo dobre, wręcz wzorowe, prowadzenie zawodów przez arbitra. Takie mecze, w których sędzia nie przeszkadza piłkarzom w grze, a tylko pomaga ją przepisowo prowadzić, chciałoby się oglądać zawsze.

Relacja minuta po minucie:

Pierwsza połowa:

7’ – z 18 metrów uderzył Tomasz Skrzypczyk, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

10’ – szybka kontra Kadłuba, daleka piłka na lewą stroną, zagranie do środka i strzał napastnika obok słupka.

12’ – trójkowa akcja Jedności Dawid Skowronek, Marek Hudzik, Patryk Kokot i minimalnie niecelny strzał tego ostatniego z narożnika pola karnego.

15’ – z 16 metrów uderzył Tomasz Skrzypczyk, jednak bramkarz gości z największym trudem broni strzał na róg.

20’ – akcja gości lewą stroną zakończona strzałem z 20 metrów, ale na posterunku jest Tomasz Markieton.

27’ – indywidualna akcja Patryka Kokota zakończona strzałem z pola karnego, jednak piłka przechodzi obok słupka.

30’ – uderzenie głową napastnika Kadłuba, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i tylko poprzeczka ratuje Jedność od utraty bramki.

31’ – głębokie dośrodkowanie Patryka Kokota z rzutu wolnego i obrońca przyjezdnych wybija piłkę z przed linii bramkowej.

31’ – szybka kontra Kadłuba, daleka piłka na lewą stronę, tam napastnik odgrywa do środka, do swojego partnera, który będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderza, jednak Tomasz Markieton popisuje się doskonałą interwencją, odbija piłkę i sytuację wyjaśnia obrońca.

34’ – dobrym wyjściem z bramki popisał się Tomasz Markieton i wyjaśnił groźnie zapowiadającą się sytuację.

36’ – z 17 metrów uderzył Tomasz Skrzypczyk, ale niezbyt mocny strzał nie sprawił problemów bramkarzowi gości.

40’ – akcja przyjezdnych zakończona płaskim uderzeniem z 19 metrów, jednak pewnie interweniuje bramkarz Jedności.

41’ – indywidualna akcja Patryka Kokota, który w polu karnym minął trzech rywali, jednak zwlekał z oddaniem strzału i sytuację wyjaśnili obrońcy.

42’ – po podaniu Gabriela Kwoczały w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Skrzypczyk, jednak bramkarz zdołał odbić jego uderzenie i piłkę wybili obrońcy.

Druga połowa:

46’ – z 17 metrów, minimalnie ponad bramką, uderzył Dawid Skowronek.

47’ – z 22 metrów, z lewej strony strzelał Tomasz Skrzypczyk, jednak na posterunku był bramkarz gości.

51’ – akcja Kadłuba zakończona strzałem z 16 metrów, z prawej strony, ale bramkarz Jedności nie dał się zaskoczyć.

52’ – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wyjściu z bramki golkipera Kadłuba, Patryk Kokot próbował technicznym strzałem z narożnika pola karnego trafić do opuszczonej bramki, jednak posłał piłkę minimalnie za wysoko.

54’ – 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Kokota, w zamieszaniu pod bramką Kadłuba najprzytomniej zachował się Dawid Skowronek i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

55’ – Jacek Mnich przejął piłkę na własnej połowie, pociągnął z nią przez większą część boiska, zagrał do Gabriela Kwoczały, ten wszedł w pole karne, ale nie zdecydował się na strzał i futbolówka opuściła boisko.

59’ – 2:0 po wrzutce z rogu Patryka Kokota, piękną główką popisał się Gabriel Suchan, bramkarz zdołał odbić piłkę, ale na to tylko czekał Dawid Skowronek i z bliskiej odległości dopełnił formalności.

64’ – lewą stroną pociągnął Kamil Nagórski, wszedł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, jednak golkiper Kadłuba, mimo problemów, wyszedł z opresji obronną ręką.

68’ – akcja gości, podanie na lewą stronę, tam napastnik wszedł w pole karne i uderzył na dalszy słupek, jednak Tomasz Markieton zdołał musnąć piłkę palcami i ta wyszła na rzut rożny.

71’ – po przejęciu piłki na lewej stronie, Kamil Nagórski wszedł w pole karne i uderzył na bramkę, ale i tym razem bramkarz przyjezdnych nie dał się zaskoczyć.

74’ – 2:1 po przejęciu piłki w środku pola, dalekie podanie do napastnika, który w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Jedności, wymanewrował go i strzałem do pustej bramki zmniejszył rozmiary porażki.

77’ – strzał z dystansu Kadłuba i dobra interwencja Tomasza Markietona.

77’ – 3:1 po wybiciu bramkarza piłkę w środku pola przejął Patryk Kokot, pociągnął i z 28 metra zdecydował się na strzał, doskonale i mocno uderzona piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wylądowała w siatce, a sama bramka była ozdobą całego spotkania.

83’ – w pole karne z prawej strony wszedł Patryk Kokot, uderzył na bramkę, jednak golkiper Kadłuba zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

84’ – 4:1 Gabriel Suchan zagrał piłkę do wychodzącego na pozycję Gabriela Kwoczały, a ten mając przed sobą tylko bramkarza nie dał mu żadnych szans.

87’ – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, z prawej strony, w polu karnym główkował napastnik Kadłuba, jednak uderzenie nie było celne.

Juniorzy Jedności w dobrym stylu pokonali lokalnego rywala i utrzymali pozycję wicelidera. Cieszy dobra postawa i co za tym idzie doskonała lokata rozmiereckiej młodzieży na półmetku rundy jesiennej. Za tydzień czeka juniorów trudny wyjazd do Kolonowskiego i kolejne, tym razem powiatowe, derby.