Wysoka wygrana trampkarzy…

1:0 Szymon Wołczański 8’
                                                2:0 Martin Długosz 11’
                                                3:0 Dariusz Lubojański 19’
                                                4:0 Tomasz Markieton 31’(k)
                                                5:0 Michał Kapica 32’
                                                6:0 Tomasz Markieton 36’
                                                7:0 Damian Kroker 43’
                                                7:1 Benedykt Pańczyk 49’(k)
                                                7:2 Benedykt Pańczyk 53’
                                                8:2 Tomasz Markieton 59’
                                                9:2 Tomasz Markieton 65’
                                                10:2 Damian Kroker 68’

Jedność Rozmierka: Tomasz Markieton – Martin Długosz, Dariusz Lubojański, Denis Błyszcz, Szymon Wołczański, Damian Kroker, Michał Kapica oraz Mateusz Błyszcz, Martin Szwinge, Roman Nocoń

LZS Staniszcze Wielkie: Dawid Hyla – Michał Ziaja, Daniel Kampa, Patryk Kampa, Florian Musiała, Benedykt Pańczyk, Błażej Detko

Sędziował: Damian Pyszka(KS Kędzierzyn-Koźle)

Najmłodsi piłkarze Jedności rozegrali kolejne spotkanie ligowe. W sobotnie przedpołudnie na stadion przy ulicy Szkolnej zawitał zespół ze Staniszcz Wielkich. Goście nie zawiesili rozmiereckim piłkarzom zbyt wysoko poprzeczki i mimo ambitnej gry musieli uznać wyższość miejscowych graczy.

Od pierwszych minut na murawie uwidoczniła się przewaga gospodarzy i tylko kwestią czasu było zdobycie bramki dającej prowadzenie. Po kilku nieudanych próbach sforsowania skomasowanej defensywy przyjezdnych, niemoc strzelecką Jedności przerwał Szymon Wołczański, który z bliskiej odległości dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Martina Długosza. Trzy minuty później było już 2:0. Szybką akcję wyprowadził Damian Kroker, zagrał do wychodzącego na pozycję Martina Długosza, a ten w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem nie dał mu żadnych szans. Kolejna bramka była autorstwa Dariusz Lubojańskiego, który wykorzystał dobre dogranie Damiana Krokera i mocnym uderzeniem pokonał golkipera Staniszcz. Od tego momentu nad rozmiereckim stadionem zaczął padać deszcz, który w dużym stopniu utrudniał grę zawodnikom obydwu drużyn. Jednak pod koniec pierwszej części spotkania piłkarze Jedności zadali dwa kolejne ciosy. W 31 minucie Tomasz Markieton pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Szymonie Wołczańskim. Chwilę później Michał Kapica wykorzystał podanie Martina Szwinge i ustalił wynik do przerwy na 5:0.

Po przerwie popis umiejętności gry w polu dał Tomasz Markieton, którego w bramce z powodzeniem zastąpił Roman Nocoń. Już w pierwszej minucie po zmianie stron, etatowy bramkarz trampkarzy Jedności podwyższył wynik spotkania na 6:0. W 43 minucie na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec trampkarzy, Damian Kroker, który mocnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał bramkarza gości. Kolejne minuty to spore ożywienie w szeregach Staniszcz, czego efektem były dwie zdobyte bramki. Najpierw przyjezdni wykorzystali rzut karny po przypadkowej ręce obrońcy Jedności, a następnie po szybkiej akcji zawodnik gości nie dał szans bramkarzowi w sytuacji jeden na jeden. Strata dwóch bramek podziałała mobilizująco na młodych graczy Jedności. W 59 minucie indywidualną akcję przeprowadził Martin Długosz i perfekcyjnie dograł na czwarty metr do Tomasza Markietona, który dopełnił formalności. Sześć minut później Tomasz Markieton po raz czwarty wpisał się na listę strzelców, po tym jak celnym uderzeniem z bliskiej odległości wykorzystał dogranie Martina Szwinge. Wynik spotkania, na dwie minuty przed końcem, ustalił Damian Kroker, który mocnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi.

Najmłodsi adepci piłkarstwa z Rozmierki zdobyli kolejne ligowe punkty. Cieszy dobra postawa wszystkich trampkarzy, która napawa optymizmem przed decydującymi spotkaniami rundy jesiennej. I chociaż w sobotnim spotkaniu rywal wystąpił w osłabieniu i rozmiereccy piłkarze mieli ułatwione zadanie, to nie ulega wątpliwości, że byli zespołem zdecydowanie lepszym. Za tydzień piłkarze Jedności wybiorą się na wyjazdowe spotkanie do Zimnej Wódki i mamy nadzieję, że również zaprezentują się z dobrej strony.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->