ogółem: 4 013 816

Juniorzy odwrócili losy derbowego pojedynku…

• autor: dzsiara, 2011-10-09 14:46

KS Unia Kolonowskie 3:4(3:1) LKS Jedność Rozmierka

Spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower 0:4 na korzyść Jedności Rozmierka, ponieważ w drużynie Unii Kolonowskie wystąpił zawodnik po 4 żółtej kartce.

3:4 Dawid Skowronek 80’

Unia Kolonowskie: Robert Ćwikliński(60’ Mateusz Mesjasz) – Stefan Kruk, Piotr Werra, Marcin Kalka, Krystian Steinert, Patryk Markowski, Adam Koj, Roman Wacławczyk, Kewin Sowa, Ryszard Sowa, Jarosław Zieliński(85’ Piotr Sojka)

Jedność Rozmierka: Michał Griner – Gabriel Suchan, Kamil Nagórski, Jacek Mnich, Jarosław Jendryka, Marek Hudzik(46’ Tomasz Skrzypczyk), Patryk Kokot, Dawid Skowronek, Martin Długosz, Piotr Wawrzyniak, Gabriel Kwoczała

Pozostał w rezerwie: Martin Kalisz

Żółte kartki: Patryk Markowski oraz Patryk Kokot

Sędziował: Marcin Zientek(KS Kędzierzyn-Koźle)

W niedzielne przedpołudnie juniorzy Jedności udali się na derbowe spotkanie do Kolonowskiego. Mecz rozgrywany w szybkim tempie mógł się podobać przybyłym na stadion kibicom. W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze i to oni prowadzili już 3:0 po błędach w defensywie Jedności. Jednak druga połowa to popis waleczności, determinacji i piłkarskich umiejętności piłkarzy Rozmierki, którzy dopięli swego i odwrócili losy spotkania.

Relacja minuta po minucie:

Pierwsza połowa:

2’ – szybka akcja gospodarzy zakończona strzałem z dystansu, który z trudem nad poprzeczką przenosi bramkarz Jedności.

4’ – Patryk Kokot uderzeniem z połowy boiska próbował zaskoczyć wysuniętego z bramki golkipera Unii, ale nie trafił w światło bramki.

8’ – groźna akcja Kolonowskiego, które stworzyło przewagę liczebną w polu karnym Jedności, jednak obrońca wspólnie z bramkarzem wyjaśnili sytuację.

10’ – Patryk Kokot zagrał do Gabriela Kwoczały, ten pociągnął i uderzył z 15 metrów, jednak strzał nie był zbyt mocny i bramkarz gospodarzy nie miał problemów z obroną.

14’ – akcja Unii lewą stroną, zagranie do środka i strzał z pola karnego, który odbija Michał Griner i sytuację wyjaśniają obrońcy.

16’ – z rzutu wolnego, z 18 metrów, po faulu na Patryku Kokocie, ładnie uderzył Dawid Skowronek, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Kolonowskiego.

22’ – uderzenie z 25 metrów gospodarzy nie trafia w światło bramki.

24’ – z rzutu wolnego, z prawej strony, na wysokości pola karnego, uderzył Patryk Kokot, ale wysoko ponad bramką.

26’ – akcja miejscowych zakończona strzałem z pola karnego, z ostrego kąta, który poszybował ponad bramką.

27’ – 1:0 próba wybicia piłki przez obrońcę Jedności na lewej stronie, futbolówka odbija się od pomocnika Kolonowskiego i tuż przed linią końcową przejmuje ją napastnik Unii i po wejściu w pole karne, uderzeniem na dalszy słupek pokonuje bramkarza Rozmierki.

30’ – 2:0 nieudana próba wybicia piłki przez obrońcę Jedności, piłkę przejmuje zawodnik gospodarzy, zagrywa do swojego kolegi, który wychodzi na czystą sytuację i będąc sam na sam z bramkarzem Jedności nie daje mu żadnych szans.

32’ – piłkę przejął Gabriel Kwoczała, zagrał na prawo do Piotra Wawrzyniaka, ten wszedł w pole karne i uderzył, jednak golkiper Unii zdołał odbić piłkę.

36’ – uderzenie zza pola karnego Kolonowskiego, ale na posterunku jest Michał Griner.

36’ – ponowny strzał z dystansu Unii, jednak i tym razem bramkarz Jedności nie dał się zaskoczyć.

38’ – Kamil Nagórski dośrodkował na 22 metr, tam piłkę przedłużył Dawid Skowronek, jednak bramkarz Kolonowskiego dobrym wyjściem uprzedził Piotra Wawrzyniaka.

39’ – po dograniu Piotra Wawrzyniaka na bramkę uderzył Patryk Kokot, jednak strzał zablokował obrońca gospodarzy.

40’ – 3:0 zagranie obrońcy Rozmierki do środka, tam piłkę przejmuje pomocnik Unii i strzałem z 19 metrów zmusza do kapitulacji bramkarza Jedności.

41’ – po dośrodkowaniu w pole karne Patryka Kokota, obrońca Kolonowskiego w ostatniej chwili ubiegł Piotra Wawrzyniaka i wybił piłkę na róg.

43’ – 3:1 w zamieszaniu przed polem karnym Kolonowskiego, Patryk Kokot zagrywa piłkę w uliczkę do Gabriela Kwoczały i ten stając oko w oko z bramkarzem Unii zmniejsza rozmiary porażki.

Druga połowa:

47’ – groźnie z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Kokot i piłkę w ostatnim momencie wybili obrońcy.

50’ – akcja Kolonowskiego zakończona strzałem z linii pola karnego, z prawej strony, który przeszedł obok słupka.

51’ – 3:2 Patryk Kokot zagrał na prawą stronę do Tomasza Skrzypczyka, ten wszedł w pole karne, jednak będąc w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem uderzył wprost w niego, golkiper Unii odbił piłkę, którą przed polem karnym przejął Patryk Kokot, minął trzech obrońców i stając oko w oko z golkiperem Kolonowskiego nie pozostawił mu żadnych złudzeń.

57’ – 3:3 indywidualna akcja Patryka Kokota, który z łatwością minął pięciu rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i doprowadził do wyrównania.

58’ – piłkę na własnej połowie przejął Jacek Mnich, pociągnął i zagrał do wychodzącego na pozycję Tomasza Skrzypczyka, jednak dobrym wyjściem z bramki popisał się golkiper Unii.

62’ – za daleką piłką poszedł Gabriel Kwoczała, ale został uprzedzony przez bramkarza Kolonowskiego, który opanował piłkę w narożniku pola karnego.

64’ – Jacek Mnich przejął piłkę w środku pola, pociągnął prawą stroną pod linię końcową i dośrodkował pod bramkę, jednak tam nikt z piłkarzy Jedności nie sfinalizował akcji.

68’ – po wrzucie z autu, z prawej strony, na wysokości pola karnego Jedności, przerzucenie piłki do środka i strzał napastnika z linii pola karnego, jednak dobrą interwencją popisał się Michał Griner.

68’ – strzał Patryka Kokota z 19 metrów przeszedł nad poprzeczką.

71’ – Dawid Skowronek zagrał na prawą stronę do Gabriela Kwoczały, ten pociągnął pod linię końcową, wymanewrował obrońcę i uderzył na bramkę, jednak piłka otarła się jeszcze o obrońcę i nie sprawił problemów bramkarzowi.

73’ – piłkę wymienili między sobą Patryk Kokot z Tomaszem Skrzypczykiem, ten pierwszy wypuścił w uliczkę Gabriel Kwoczały, ale obrońca w porę wyjaśnił sytuację.

77’ – dwie sytuacje Gabriela Kwoczały: w pierwszej uderzył z pola karnego minimalnie ponad bramką, natomiast w drugiej brakło mu niewiele ponad metr aby na piątym metrze przejąć piłkę.

78’ – Patryk Kokot dostrzegł wysuniętego z bramki golkipera Unii i próbował zaskoczyć go strzałem z 30 metrów, z lewej strony boiska, jednak piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

80’ – 3:4 prawą strona wszedł w pole karne Gabriel Kwoczała, mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego i bramkarz odbił piłkę, jednak na 13 metrze doskoczył do niej Dawid Skowronek i posłał futbolówkę do bramki.

83’ – po dalekiej piłce z obrony Gabriela Suchana, lewą stroną wyszedł na czystą sytuację Gabriel Kwoczała i niecelnie uderzył z ostrego kąta, choć wydawałoby się, że lepszym rozwiązaniem było podanie do lepiej ustawionego kolegi.

85’ – piłkę w środku przejął Jacek Mnich, zagrał na lewo do Kamila Nagórskiego, ten pociągnął pod linię końcową, ale jego dośrodkowanie zablokował obrońca na rzut rożny.

86’ – akcja Rozmierki: Patryk Kokot, Gabriel Kwoczała, Tomasz Skrzypczyk, Dawid Skowronek i strzał tego ostatniego, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Kolonowskiego.

87’ – strzał z 27 metrów gospodarzy, ale na posterunku był Michał Griner.

88’ – uderzenie z rzutu wolnego, z 29 metrów, Kolonowskiego i dobra obrona bramkarza Jedności.

90’ – z rzutu wolnego, z lewej strony, uderzył Dawid Skowronek, jednak piłka poszybowała ponad bramką.

Juniorzy Jedności wygrali kolejne spotkanie i po ośmiu kolejkach zostali liderem rozgrywek. Cieszy wspaniała postawa zespołu, który nie załamał się przegrywając już 3:0 i całą drugą połowę walczył o korzystny rezultat. Determinacja została nagrodzona i rozmiereccy piłkarze zdołali wywieźć cenne punkty z trudnego terenu. Młodzi piłkarze Jedności swoją postawą i przede wszystkim wygraną sprawili miły prezent swojemu trenerowi, który dzisiaj(wtorek) obchodzi urodziny. Z tej okazji również administracja portalu składa trenerowi najserdeczniejsze życzenia. Panie Klaudiuszu przede wszystkim zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i jeszcze wielu sukcesów sportowych osiąganych przez podopiecznych.