Szczęśliwa wygrana trampkarzy…

1:2 Damian Kroker 51’
                                                   2:2 Kamil Kalka 59’
                                                   2:3 Damian Kroker 66’

LZS Zimna Wódka: Zygmunt Długosz – Mateusz Wilczek, Paweł Matuszek, Marcin Kołodziej, Mateusz Lechowicz, Łukasz Michalski, Damian Matuszek oraz Adam Długosz, Rafał Kalka, Kamil Kalka, Dominik Piela, Rafał Matuszek, Marek Grzywocz, Hieronim Daniel

Jedność Rozmierka: Tomasz Markieton – Martin Długosz, Denis Błyszcz, Dariusz Lubojański, Szymon Wołczański, Michał Kapica, Damian Kroker oraz Adrianna Tomala, Dawid Mnich, Patryk Mnich, Mateusz Błyszcz, Marcin Michałków, Roman Nocoń

Sędziował: Leszek Radecki(KS Kędzierzyn-Koźle)

W sobotnie, chłodne, październikowe przedpołudnie, najmłodsi piłkarze Jedności udali się do Zimnej Wódki na spotkanie siódmej kolejki. Kibice przybyli na boisko w Zimnej Wódce, a trzeba przyznać, że jak na rozgrywki trampkarzy, była ich spora grupa, zobaczyli ciekawe i emocjonujące spotkanie, którego ozdobą było pięć bramek. Trzeba powiedzieć, że tym razem szczęście dopisało trampkarzom Jedności i mimo, że to gospodarze byli w tym meczu stroną przeważającą, trzy punkty pojechały do Rozmierki.

Od pierwszych minut do ataków ruszyli miejscowi i zawzięcie dążyli do objęcia prowadzenia, jednak defensywa Jedności grała bezbłędnie. Piłkarze Jedności przetrwali początkowy napór i już w piątej minucie, strzałem Damiana Krokera z rzutu wolnego w poprzeczkę, zakomunikowali, że nie zamierzają w tym spotkaniu jedynie się bronić. Ataki rozmiereckich trampkarzy były coraz śmielsze i w 13 minucie przyniosły one efekt bramkowy. Po wrzucie z autu Martina Długosza, Damian Kroker wykorzystał niezdecydowanie obrońcy i uderzeniem z pola karego otworzył wynik meczu. W kolejnych minutach jedni i drudzy mieli swoje szanse, ale nie zdołali ich wykorzystać. Pod koniec pierwszej połowy zdecydowanie zaatakowali gospodarze i w ostatniej minucie tej części gry zdołali dopiąć swego i doprowadzić do wyrównania.

Początek drugiej odsłony to w miarę wyrównana gra obydwu drużyn, jednak z minuty na minutę uwidaczniała się przewaga gospodarzy. Spory wpływ na tok wydarzeń na boisku miała kontuzja Martina Długosza, którego nieobecność na murawie była dużym osłabieniem. Miejscowi mieli inicjatywę na boisku, jednak to goście zdobyli bramkę. Tomasz Markieton posłał daleką piłkę do Damian Krokera, ten opanował futbolówkę przed polem karnym, zwodem minął obrońcę i stając oko w oko z bramkarzem nie dał mu żadnych szans. Gospodarze ponownie ruszyli do odrabiania strat i ich starania zostały zwieńczone bramką w 59 minucie, kiedy to pomocnik Zimnej Wódki, płaskim uderzeniem z dystansu skierował piłkę do bramki, ku wielkiemu zaskoczeniu obrońców i bramkarza Jedności. Kilka minut później po uderzeniu zza pola karnego tego samego zawodnika gospodarzy, słupek uratował Jedność przed utratą bramki. Gospodarze w dalszym ciągu atakowali, lecz piłkarze Rozmierki skutecznie te ataki odpierali. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do rozmiereckich trampkarzy. Na cztery minuty przed końcem meczu Tomasz Markieton ponownie posłał daleką piłkę w kierunku bramki przeciwnika. Futbolówka przeleciała nad obrońcami, a tam czyhał już na nią Damian Kroker i w pojedynku jeden na jeden z bramkarzem, z zimną krwią skierował piłkę do siatki ustalając wynik spotkania.

Najmłodsi piłkarze Jedności wygrali kolejne spotkanie i awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Sobotni mecz pokazał dwa oblicza futbolu. Z jednej strony radość piłkarzy Jedności, którzy w dosyć szczęśliwych okolicznościach rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Z drugiej strony smutnych po porażce piłkarzy Zimnej Wódki, którzy po tym spotkaniu mają prawo narzekać, że piłka nożna jest niesprawiedliwa. I w tym tkwi prawdziwy urok futbolu, gdzie nie zawsze wygrywa zespół który ma więcej z gry, lecz ten który strzela więcej bramek.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->