LKS Jedność Rozmierka 3:1(1:0) LZS Olimpia Lewin Brzeski

Jedność Rozmierka: Tomasz Markieton(60’ Michał Griner) – Gabriel Suchan, Martin Kalisz, Kamil Piontek, Jarosław Jendryka, Marek Hudzik, Patryk Kokot, Dawid Skowronek, Jacek Mnich, Tomasz Skrzypczyk, Piotr Wawrzyniak

Olimpia Lewin Brzeski: Łukasz Jankowski – Dawid Zdzuj, Sebastian Wysocki, Adam Stawecki(26’ Radosław Chorąży), Paweł Lipski, Sebastian Sobczyk, Mikołaj Kucharski(87’ Charles Eisele), Kamil Borowiecki, Marcin Buśko, Michał Maj(58’ Jakub Marciniszyn), Mateusz Grabowski

Czerwona kartka: Sebastian Wysocki 90’+1

Żółte kartki: Gabriel Suchan, Patryk Kokot oraz Kamil Borowiecki

Sędziował: Damian Pyszka(KS Kędzierzyn-Koźle)

W świąteczne przedpołudnie na stadion do Rozmierki zawitała drużyna Olimpii Lewin Brzeski, aby z juniorami miejscowej Jedności rozegrać spotkanie kończące rundę jesienną w drugiej lidze juniorów. Gospodarze mimo sporej przewagi w całym meczu, zgotowali przybyłym na stadion kibicom sporą nerwówkę i dopiero w końcówce spotkania zapewnili sobie zwycięstwo. Niewykorzystane sytuacje i niezbyt pewne interwencje w defensywie gospodarzy, szczególnie w drugiej połowie, mogły stać się przyczyną sporej niespodzianki, jaką byłoby wywiezienie przez Olimpię jakiejkolwiek zdobyczy punktowej z Rozmierki. Jednak tego dnia listopadowe słońce świeciło dla miejscowych i to im dopisało szczęście w końcówce spotkania, którego ozdobą była piękna bramka Gabriela Suchana w ostatniej minucie.

Relacja minuta po minucie:

Pierwsza połowa:

3’ – z pierwszej piłki uderzył w polu karnym Marek Hudzik, jednak piłka przeszła obok słupka.

7’ – z 18 metrów ponad bramką uderzył Tomasz Skrzypczyk.

7’ – ponownie z dystansu, tym razem z 22 metrów, uderzył płasko Tomasz Skrzypczyk, ale bramkarz zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

10’ – Patryk Kokot uderzył z rzutu wolnego, z prawej strony, jednak dobrym wyjściem na przedpole popisał się golkiper Olimpii i skutecznie piąstkował.

13’ – z rzutu wolnego, z 43 metrów, dośrodkował Gabriel Suchan, ale bramkarz Lewina na raty opanował piłkę.

15’ – w dobrej sytuacji znalazł się w polu karnym Tomasz Skrzypczyk, ale nie zdołał pokonać bramkarza Olimpii.

16’ – po dośrodkowaniu Patryka Kokota z rzutu rożnego, w zamieszaniu pod bramką główkował Piotr Wawrzyniak, jednak bramkarz wyszedł z opresji obronną ręką.

20’ – Patryk Kokot uderzył z 28 metrów, z lewej strony, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

23’ – 1:0 indywidualną akcję w szerz boiska przeprowadził Patryk Kokot, lewą stroną wszedł w pole karne i spod linii końcowej zagrał idealnie pod bramkę do Piotra Wawrzyniaka, któremu pozostało jedynie przyłożyć nogę.

27’ – dalekie dośrodkowanie w pole karne Patryka Kokota i strzał Piotra Wawrzyniaka obok słupka.

44’ – wrzutka w pole karne Patryka Kokota z prawej strony i uderzenie głową Piotra Wawrzyniaka z którym radzi sobie golkiper Olimpii.

45’ – Piotr Wawrzyniak zagrał w pole karne do Tomasza Skrzypczyka, jednak ten przegrał pojedynek z wychodzącym z bramki golkiperem gości.

Druga połowa:

46’ – groźna akcja Jedności lewą stroną, jednak dośrodkowanie Dawida Skowronka w pole karne było zbyt mocne i Tomasz Skrzypczyk nie zdołał przeciąć lotu piłki.

50’ – niecelny strzał z dystansu Dawida Skowronka.

52’ – piłkę przejął w środku pola Jacek Mnich, zagrał na 17 metr do Piotra Wawrzyniaka, ten odegrał w pole karne do Tomasz Skrzypczyka, jednak napastnik Rozmierki mimo dogodnej sytuacji zwlekał z oddaniem strzału i piłkę wybili obrońcy.

58’ – akcja gości, po dalekim podaniu przechodzącym za obrońców, w dobrej sytuacji znalazł się napastnik Olimpii, ale akcję przerwał powracający stoper Jedności.

64’ – dośrodkowanie z prawej strony pomocnika Olimpii w pole karne, jednak główka napastnika była niecelna.

70’ – po dalekiej piłce za obrońców, na czystą sytuację wychodził napastnik Lewina, ale został nieprzepisowo powstrzymany przez stopera Jedności i arbiter bez wahania wskazał na 11 metr.

71’ – 1:1 pomocnik Olimpii pewnie zamienia rzut karny na bramkę wyrównującą.

73’ – po indywidualnej akcji z 17 metrów uderzył Patryk Kokot, ale bramkarz odbił piłkę na rzut rożny.

76’ – z 20 metrów uderzył Tomasz Skrzypczyk, lecz pewnie interweniował golkiper Lewina.

76’ – dalekie wybicie bramkarza Olimpii, do piłki dochodził napastnik gości, ale dobra asekuracja obrońcy pozwoliła Michałowi Grinerowi na pewną interwencję, na przedpolu.

77’ – z prawej strony dośrodkował w pole karne Jacek Mnich, jednak trzy próby uderzenia przez Tomasza Skrzypczyka zostały zablokowane przez obrońców.

79’ – 2:1 po dalekim wrzucie z autu Patryka Kokota, z lewej strony w pole karne, piłkę głową przedłużył Dawid Skowronek, a Piotr Wawrzyniak posłał ją z ostrego kąta do siatki obok wychodzącego bramkarza.

86’ – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Olimpii i niebezpiecznym zagraniu w polu karnym piłkarza Jedności, sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z prawej strony, z odległości 11 metrów.

87’ – przyjezdni niezbyt precyzyjnie wykonują rzut wolny i gospodarze wychodzą z opresji obronną ręką.

90’+2 – 3:1 Gabriel Suchan uderza z rzutu wolnego, z 45 metrów, a piłka tuż pod poprzeczką ląduje w bramce Lewina.

Zasłużone, ale trzeba przyznać, że szczęśliwe zwycięstwo w ostatnim spotkaniu pozwoliło juniorom Jedności sięgnąć po tytuł mistrza jesieni. Gratulacje!!! I chociaż ostatnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem  w ich wykonaniu, to cała runda jesienna była niezwykle udana. Teraz pora na zasłużony odpoczynek, ale po kilku tygodniach rozłąki z piłką trzeba zakasać rękawy i solidnie przepracować zimową przerwę, aby runda rewanżowa nie była gorsza od tej jesiennej.