Seniorzy zgarnęli komplet punktów w meczu kończącym...

Seniorzy zgarnęli komplet punktów w meczu kończącym rundę…

LKS Jedność Rozmierka 4:1(1:0) LKS Groszmal Opole

4:1 Łukasz Hermasz 84’

Jedność Rozmierka: Tobiasz Porada – Artur Ciecior, Robert Porada, Bartłomiej Wojdak(67’ Jacek Kusidło), Rafał Kandziora, Rafał Rudnik, Tomasz Skrzypczyk(60’ Bartosz Berlak), Joachim Gawlik, Sebastian Wojdak, Michał Kopa(83’ Paweł Radziej), Łukasz Hermasz

Groszmal Opole: Mateusz Swendrowski – Andrzej Stelmaszczyk(76’ Paweł Ogonowski), Mateusz Kondziela(55’ Łukasz Nyczka), Łukasz Swendrowski, Kamil Parobij(73’ Tomasz Pomierny), Tomasz Czmielewski, Krzysztof Wąsowicz, Damian Lorenc, Mateusz Łepski, Roland Gorgosz, Grzegorz Filecki(62’ Tomasz Bubel)

Żółte kartki: Sebastian Wojdak oraz Mateusz Łepski, Tomasz Pomierny, Roland Gorgosz

Sędziowali: Główny – Adrian Czpak; Asystenci – Jacek Tokarski i Tomasz Wąsiak(KS Kluczbork)

W niedzielę, wczesnym popołudniem, na stadionie w Rozmierce, doszło do spotkania XV kolejki w drugiej grupie klasy A. Miejscowa Jedność podejmowała zespół Groszmalu Opole. Spotkanie zgromadziło sporą(jak zawsze w Rozmierce) widownię, a kibice przybyli na stadion zobaczyli bardzo zacięte widowisko. Spotkanie było typowym meczem walki, głównie w środku pola, a drużyny stworzyły po kilka dogodnych sytuacji. Lepszą skutecznością wykazali się gospodarze i to oni zgarnęli w tym spotkaniu komplet punktów.

Od pierwszych minut spotkania na murawie trwała wyrównana walka o każdy centymetr boiska. Pierwsi groźną akcję stworzyli w 3 minucie przyjezdni, jednak została ona w porę wyjaśniona przez golkipera Jedności. Gospodarze odpowiedzieli minimalnie niecelnym uderzeniem Sebastiana Wojdaka z 20 metrów w siódmej minucie. Minutę później Łukasz Hermasz po raz pierwszy, ale jak się później okazało nie ostatni w tym meczu, przechytrzył defensywę i golkipera Groszmalu. Na 35 metrze przejął piłkę Tomasz Skrzypczyk, zagrał do Bartłomieja Wojdaka, a ten posłał dalekie dośrodkowanie w pole karne. Piłka przeszła nad obrońcami, doszedł do niej Łukasz Hermasz, który po odbiciu się piłki od murawy wykorzystał niezdecydowanie bramkarza i uderzeniem głową posłał futbolówkę do siatki.

Po zdobyciu bramki obraz gry się nie zmienił i w dalszym ciągu sytuacja na murawie była bardzo wyrównana. W 14 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Wojdaka, na bramkę z 15 metrów uderzał Tomasz Skrzypczyk, jednak posłał futbolówkę ponad poprzeczką. Chwilę później akcja gości zakończyła się minimalnie niecelnym uderzeniem z 17 metrów. W 19 minucie z rzutu wolnego, z 37 metrów, uderzył Sebastian Wojdak, ale golkiper opolskiej drużyny nie dał się zaskoczyć. Minutę później dobre wyjście z bramki Tobiasza Porady w porę przerwało akcję przyjezdnych.

W 21 minucie ładną czwórkową akcję: Tomasz Skrzypczyk, Łukasz Hermasz, Bartłomiej Wojdak, Joachim Gawlik, przeprowadziła Jedność, jednak uderzenie z dystansu tego ostatniego przeszło minimalnie obok słupka. Dwie minuty później Łukasz Hermasz zagrał na prawej stronie piłkę wzdłuż linii bocznej do Sebastiana Wojdaka, ten pociągnął i dośrodkował w pole karne, jednak tam dobrym wyjściem na przedpole popisał się bramkarz Groszmalu i zdjął piłkę z głowy Tomasza Skrzypczyka.

Z upływem minut akcje przyjezdnych zdawały się być coraz płynniejsze i w 25 minucie stworzyli oni sobie najlepszą sytuację w tej części gry. Po akcji lewą stroną i zagraniu w pole karne, napastnik Groszmalu znalazł się z piłką na 11 metrze oko w oko z bramkarzem Jedności, jednak sytuacja najwyraźniej go przerosła i Tobiasz Porada z łatwością obronił jego niezbyt mocny i sygnalizowany strzał. Przez kolejne minuty niewiele działo się pod obydwoma bramkami, a gra toczyła się głównie w środku pola.

W 35 minucie po dalekim dośrodkowaniu gospodarzy z rzutu wolnego w pole karne, piłkę wybili obrońcy, przejął ją na 17 metrze Joachim Gawlik, ale jego uderzenie było niecelne. W 41 minucie akcja gości lewą stroną, jednak kończący ją niezbyt mocny strzał zza pola karnego nie mógł zaskoczyć golkipera Jedności. Chwilę później piłkę na 25 metrze przejął Joachim Gawlik, jednak jego uderzenie z 21 metra poleciało nad poprzeczką. W 43 minucie przyjezdni oddali strzał z 18 metrów, jednak i tym razem pewną interwencją popisał się bramkarz Jedności. W drugiej minucie doliczonego czasu gry miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie. Joachim Gawlik zagrał piłkę do Łukasza Hermasz, ten znalazł się na 14 metrze za obrońcami, tyłem do bramki, jednak zdołał się obrócić i oddać strzał, niestety niecelny. Do przerwy w Rozmierce gospodarze prowadzą 1:0.

Drugą część spotkania od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi i już w 48 minucie podwyższyli prowadzenie. Sebastian Wojdak wygrał walkę o piłkę z obrońcami Groszmalu, zagrał do Michała Kopy, który szybkim podaniem uruchomił na prawej stronie Łukasza Hermasza, ten na pełnym gazie wszedł w pole karne i strzałem na dalszy słupek nie dał szans bramkarzowi. Po zdobyciu drugiej bramki gospodarze poczuli się pewniej, a w 52 minucie niewiele brakło aby prowadzili już 3:0. Tomasz Skrzypczyk zagrał na prawo do Łukasza Hermasza, ten pociągnął, wszedł w pole karne i uderzył w kierunku bramki. Piłkę próbował przeciąć jeszcze Sebastian Wojdak, ale trochę się spóźnił i futbolówka o centymetry minęła prawy słupek bramki Groszmalu.

Przyjezdni nie zamierzali pozostać bierni na poczynania Jedności. W 53 minucie przeprowadzili składną akcję i napastnik opolskiej drużyny znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rozmierki, na lewej stronie pola karnego, jednak jego uderzenie na bliższy słupek przeszło minimalnie obok niego. W 56 minucie bramkarza Groszmalu próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu Michał Kopa, ale jego płaski strzał nie sprawił większych problemów golkiperowi gości.

Minutę później dużo szczęścia mieli gospodarze, a piłkarzy Groszmalu centymetry dzieliły od zdobycia bramki kontaktowej. Po podaniu ze środka na lewą stronę, w dogodnej sytuacji, w polu karnym, znalazł się napastnik przyjezdnych, jednak jego uderzenie trafiło w słupek, a dobitka drugiego gracza Groszmalu została zablokowana przez obrońcę Jedności.

W futbolu tak to już bywa, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Tak było i w tym spotkaniu. W 61 minucie Sebastian Wojdak wyszedł idealnie zza linii obrońców do doskonałego podania Joachima Gawlika, wymanewrował bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył na 3:0. Strata trzeciej bramki nie podłamała przyjezdnych, którzy skorzystali z lekkiego rozluźnienia w szeregach Jedności i przejęli inicjatywę na murawie. Ich ataki nie stanowiły jednak większego zagrożenia dla rozmiereckiej bramki i kończyły się na defensywie gospodarzy.

W 71 minucie podczas niefortunnej interwencji groźnej kontuzji nabawił się obrońca Groszmalu i kilka minut później został zabrany do szpitala. W 74 minucie miejscowi egzekwowali rzut rożny, dośrodkowanie Sebastiana Wojdaka wybili obrońcy, a po jego ponownej wrzutce Rafał Rudnik ładnie wyprzedził obrońcę i z pierwszej piłki uderzył minimalnie nad poprzeczką.

W 78 minucie kolejna akcja Groszmalu zakończyła się powodzeniem. Szybka akcja prawą stroną, odegranie do środka, tam przed polem karnym pomocnik gości zagrywa w uliczkę do swojego partnera, który stając oko w oko z golkiperem Jedności, uderzeniem na dalszy słupek nie daje mu żadnych szans. Po zdobyciu bramki przyjezdni mieli jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania i ostro ruszyli do ataków. W 81 minucie z 23 metrów uderzał napastnik gości, jednak piłka przeszła nad poprzeczką.

Nadzieje przyjezdnych na korzystny rezultat rozwiał w 84 minucie Łukasz Hermasz. Joachim Gawlik po przejęciu piłki na 35 metrze własnej połowy, zagrał daleką piłkę do przodu, Łukasz Hermasz poszedł za nią, wszedł między dwóch obrońców i zdołał trącić piłkę przed wychodzącym na 30 metr golkiperem Groszmalu. Futbolówka została uderzona na tyle mocno, że nawet rozpaczliwa pogoń za nią obrońcy gości nie zdołała zapobiec wtoczeniu się jej do bramki. Tym samym najlepszy strzelec Jedności zapisał na swoje konto drugiego już w tym sezonie hat-tricka. Mamy nadzieję nie ostatniego.

Mimo już rozstrzygniętego spotkania goście w dalszym ciągu próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. W 85 minucie wykonywali rzut wolny z 18 metrów, ale Tobiasz Porada zdołał odbić strzał i zaraz po tym obronić dobitkę. Dwie minuty później, po błędzie stopera Jedności, w dogodnej sytuacji znalazł się napastnik Groszmalu, jednak uderzył nad poprzeczką. Do regulaminowych 90 minut arbiter doliczył pięć, jednak zespoły nie stworzyły już sobie dogodnych sytuacji i spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1.

Seniorzy Jedności zwycięskim spotkaniem zakończyli rundę jesienną i na półmetku rozgrywek plasują się na siódmym miejscu. I choć po rewelacyjnym początku apetyty kibiców były pewnie większe, to biorąc pod uwagę obecną sytuację w kadrze należy uznać ten wynik za zadowalający. Dodatkowo plusem w porównaniu z ubiegłym sezonem jest fakt, iż bliżej nam do czołówki tabeli niż do miejsca zagrożonego spadkiem. Mamy nadzieję, że zimowa przerwa wpłynie pozytywnie na zespół i w rundzie rewanżowej znów zobaczymy zgrany kolektyw, który będzie regularnie zdobywał punkty na a-klasowych stadionach.