ogółem: 4 012 912

Halowy turniej seniorów…

• autor: dzsiara, 2012-02-05 18:13

Zwycięstwo Jedności w halowym turnieju organizowanym przez GZ LKS…

W dzisiejszą niedzielę na parkiecie hali sportowej przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich odbył się halowy turniej piłki nożnej seniorów zorganizowany przez Gminny Związek LKS Strzelce Opolskie. W turnieju tym wystąpili również seniorzy Jedności i to oni okazali się najlepszą drużyną turnieju.

Do niedzielnej rywalizacji zgłosiło się dziesięć drużyn które drogą losowania zostało podzielonych na dwie grupy. Zmagania w grupach toczyły się systemem każdy z każdym, a po dwie najlepsze ekipy przechodziły do dalszej rywalizacji. Piłkarze Jedności trafili do teoretycznie łatwiejszej grupy, ale jak się później okazało to właśnie zespoły z tej grupy spotkały się w meczu finałowym. Jednak zacznijmy od początku.

Rozmiereccy piłkarze rywalizację rozpoczęli w trzecim meczu turnieju, a ich rywalem był zespół Czarnych Kalinów-Kalinowice. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w końcowym fragmencie. Na półtorej minuty przed końcem wynik spotkania otworzył Joachim Gawlik, który skutecznie egzekwował rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Hermaszu. Rywale w odrabianie strat zaangażowali wszystkie siły, włącznie z bramkarzem i po wykonywanym przez niego rzucie wolnym, piłkę przejął na własnej połowie Łukasz Hermasz, spostrzegł, że golkiper Czarnych nie zdołał wrócić na posterunek i strzałem przez trzy czwarte hali ustalił wynik meczu na 2:0. W drugim meczu grupowym przeciwnikiem Jedności była drużyna Rzemiosła Dziewkowice. Od początku spotkania przewagę na parkiecie posiadała Jedność i po bramkach Piotra Poloka, Patryka Kokota i Michała Hałka prowadziła już 3:0. Rywale próbowali się poderwać i na trzy minuty przed końcem zdobyli bramkę, jednak odpowiedź piłkarzy Rozmierki była natychmiastowa, a strzelcem bramki ustalającej wynik spotkania na 4:1 był Paweł Jasiński. Po dwóch wygranych meczach i pewnym prowadzeniu w grupie rozmiereccy piłkarze chyba za bardzo uwierzyli we własne możliwości. W trzecim meczu przyszedł zimny prysznic i porażka z drużyną Rożniątowa. Seniorzy Jedności mimo kilku dogodnych sytuacji nie zdołali pokonać bramkarza rywali, natomiast przeciwnikom ta sztuka udała się jeden raz i to oni schodzili z parkietu zwycięzcy. Przed czwartym meczem założenie było jedno, wygrać i bez oglądania się na innych wywalczyć awans z pierwszego miejsca. Niestety spotkanie z Plonem Błotnica Strzelecka nie ułożyło się po myśli rozmiereckich piłkarzy i po dwóch minutach przegrywali 0:2. Gracze Jedności próbowali odrabiać straty, jednak kontaktową bramkę zdobyli dopiero na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem i na więcej zabrakło już czasu. Strzelcem jedynej bramki dla Jedności w tym meczu był Joachim Gawlik, który pewnie wykorzystał rzut karny. Mimo porażki piłkarze Jedności zachowali jeszcze nadzieje na awans do dalszych gier. Sytuacja w grupie A rozstrzygnęła się w ostatnim meczu, w którym to prawdziwie sportową postawą, zgodną z duchem fair play, wykazali się piłkarze Czarnych Kalinów-Kalinowice. Mimo, że nie mieli już szans na awans, nie odpuścili meczu z Dziewkowicami wygrywając 5:0, czym zapewnili przepustkę do dalszych gier Jedności.

Rywalem Jedności w walce o finał był zwycięzca grupy B, drużyna Orła Mokre Łany. Spotkanie od początku wyrównane i zacięte. W piątej minucie Jedność wyszła na prowadzenie po bramce Patryka Kokota. Chwilę później było już 2:0 dla Jedności, po tym jak piłkę zagraną przez Bartosza Berlaka w pole bramkowe, z prawej strony, obrońca Orła skierował do własnej bramki. Piłkarze Mokrych Łan nie zamierzali się poddać i dążyli do odwrócenia niekorzystnej sytuacji na parkiecie. Jednak na minutę przed końcem półfinałowego spotkania ich nadzieje na korzystny rezultat rozwiał Michał Hałek ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0. Był to chyba najlepszy mecz Jedności w całym turnieju w którym przemyślane ataki ofensywne były połączone z uważną i konsekwentną grą w obronie.

W meczu finałowym seniorzy Jedności spotkali się z grupowymi rywalami, ekipą z Rożniątowa. Mimo, że rozmiereccy piłkarze posiadali inicjatywę na parkiecie przez większość czasu i stworzyli kilka wyśmienitych sytuacji nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po upływie regulaminowego czasu gry wynik na tablicy brzmiał 0:0 i zwycięzcę turnieju musiała wyłonić seria rzutów karnych. W egzekwowaniu rzutów karnych lepsi byli piłkarze Jedności i to oni cieszyli się z końcowego sukcesu.

Mecz finałowy turnieju halowego seniorów: LKS Rożniątów – Jedność Rozmierka

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tobiasz Porada – Patryk Kokot(2 bramki), Łukasz Hermasz(1 bramka), Robert Porada, Bartosz Berlak, Paweł Jasiński(1 bramka), Piotr Polok(1 bramka), Tomasz Skrzypczyk, Michał Hałek(2 bramki), Joachim Gawlik(2 bramki), Michał Kopa

Bardzo cieszy postawa seniorów Jedności w tegorocznym turnieju halowym. Sukces ten jest tym cenniejszy, że w prawie trzydziestoletniej historii turnieju jest to dopiero trzeci tryumf seniorów Jedności. Poprzednie dwa zwycięstwa miały miejsce w latach 1991 i 2007(źródło: Jacek Kusidło LKS Jedność Rozmierka 1946-2011). Śmiało można więc stwierdzić, że udział piłkarzy Jedności w halowej lidze piłkarskich piątek w Zawadzkiem przyniósł dobre owoce.

LKS Tempo Grodzisko 0:2 LKS Orzeł Mokre Łany
LKS Adamietz Kadłub 0:0 SKS Piast II Strzelce Op.
LKS Tempo Grodzisko 3:0 LKS Tęcza Szymiszów
LKS Adamietz Kadłub 0:2 LKS Orzeł Mokre Łany
LKS Tęcza Szymiszów 0:1 SKS Piast II Strzelce Op.
LKS Adamietz Kadłub 0:1 LKS Tempo Grodzisko
LKS Orzeł Mokre Łany 1:0 LKS Tęcza Szymiszów
SKS Piast II Strzelce Op. 0:1 LKS Tempo Grodzisko
LKS Adamietz Kadłub 5:0 LKS Tęcza Szymiszów
LKS Orzeł Mokre Łany 0:2 SKS Piast II Strzelce Op.

LKS Rożniątów 0:0 (k. 1:2) LKS Jedność Rozmierka

W niedzielnym turnieju podczas 192 minut gry(każde spotkanie trwało osiem minut) strzelono 45 bramek, z których 3 były autorstwa Rafała Ludwiga z Orła Mokre Łany i to on został najlepszym strzelcem turnieju.

Najwięcej bramek zdobyła zwycięska drużyna Jedności Rozmierka, ich rywale musieli sięgać do siatki dziesięciokrotnie. Jednak ciekawostką jest, że drugi zespół turnieju LKS Rożniątów pokonał bramkarzy rywali zaledwie dwukrotnie. Piłkarze Tęczy Szymiszów nie zdołali strzelić ani jednej bramki, natomiast zawodnicy Kadłuba cały swój pięciobramkowy dorobek uzbierali w jednym meczu.

Zeszłoroczni finaliści Grodzisko i Mokre Łany, mimo, że bez trudu wyszli z grupy „śmierci”, tym razem musieli zadowolić się udziałem tylko w „małym finale”.

Wszystkie 24 spotkania rozstrzygała dwójka arbitrów z Kolegium Sędziów w Kędzierzynie-Koźlu, panowie Adam Bagiński i Adam Jochem.

Pamiątkowe puchary i dyplomy trzem najlepszym zespołom turnieju wręczał prezes podokręgu strzeleckiego, pan Bogdan Pietraczuk.

Zobacz zdjęcia z turnieju --->

W najbliższą niedzielę(12.02.2012r. o godzinie 10:00) kolejny turniej piłki nożnej organizowany przez Gminny Związek LKS Strzelce Op. Tym razem w rywalizacji udział wezmą drużyny juniorów. Mamy nadzieję, że młodzi piłkarze Jedności wezmą przykład z drużyny seniorów i równie udanie będą reprezentować klubowe barwy. Już dziś zapraszamy wszystkich fanów futbolu do kibicowania naszej młodzieży.