ogółem: 4 013 473

Turniej halowy trampkarzy…

• autor: dzsiara, 2012-02-19 14:07

Najmłodsi piłkarze Jedności drudzy na hali…

W minioną niedzielę hala sportowa przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich ponownie gościła piłkarzy. Tym razem Gminny Związek LKS w Strzelcach Opolskich zorganizował halowy turniej piłki nożnej dla trampkarzy. Niespełna trzy godziny potrzebowali organizatorzy(brawa za bardzo sprawnie przeprowadzony turniej, zresztą podobnie jak dwa poprzednie), aby z grona sześciu drużyn zgłoszonych do turnieju wyłonić zwycięzcę. Z uwagi na niewielką liczbę zgłoszonych zespołów postanowiono rozegrać mecze między wszystkimi uczestnikami systemem „każdy z każdym”. W rywalizacji najlepsza okazała się ekipa Piasta Strzelce Opolskie, która zgromadziła 12 punktów. Udany udział w turnieju mogą na swoim koncie zapisać najmłodsi piłkarze Jedności, którzy ostatecznie zajęli drugie miejsce.

Zanim swoje zmagania na parkiecie strzeleckiej hali rozpoczęli trampkarze Jedności, zgromadzeni na widowni kibice byli świadkami sporej niespodzianki. W drugim spotkaniu turnieju, faworyci imprezy piłkarze Piasta ulegli Błękitnym Rozmierz 0:1.
W kolejnym spotkaniu turnieju na parkiet wybiegli trampkarze Jedności oraz Tempa Grodzisko. Młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła z Rozmierki długo nie potrafili sforsować defensywy sąsiadów zza miedzy. Jednak w piątej minucie spotkania, kiedy Jedność grała w osłabieniu, błąd defensywy Grodziska, której obrońca skierował piłkę do własnej bramki i Jedność wychodzi na prowadzenie. Piłkarze Tempa jeszcze nie zdołali ochłonąć po stracie pierwszej bramki, a już przegrywali 0:2. Solową akcję prawą stroną przeprowadził Damian Kroker, wyłożył piłkę Dariuszowi Lubojańskiemu, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce. Wynik spotkania na 3:0 ustalił, na minutę przed końcem, Damian Kroker.
W następnym spotkaniu rywalami trampkarzy Jedności była drużyna Orła Mokre Łany. Już w pierwszej minucie meczu rozmiereccy piłkarze obejmują prowadzenie po bramce Martina Długosza. Minęły kolejne dwie minuty i wynik na 2:0 podwyższył Damian Kroker. W dalszej części spotkania, mimo dogodnych sytuacji, trampkarze Jedności nie zdołali już pokonać bramkarza Orła i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.
W trzecim swoim niedzielnym występie młodzi gracze Rozmierki zagrali spotkanie z drużyną Piasta. Niestety poprzeczka postawiona przez strzeleckich piłkarzy okazała się za wysoka dla rozmiereckich zawodników. Mimo skomasowanej obrony i wyjściu kilka razy z opresji przez defensywę Jedności, na czele z bramkarzem Tomaszem Markietonem, nie udało się „dowieźć” bezbramkowego remisu do końca spotkania. Na dwie minuty przed jego końcem Piast zdołał sforsować obronę Jedności i prowadzenia nie oddał już do końca spotkania.
Kolejnym rywalem Jedności w niedzielnym turnieju była drużyna Kadłuba. W czwartej minucie spotkania piłkarze Jedności objęli prowadzenie po trafieniu Martina Długosza. Kilka zmarnowanych sytuacji zemściło się w końcówce. Na minutę przed końcem meczu, po akcji Kadłuba lewą stroną i zagraniu w pole bramkowe, niefortunnie interweniował Dariusz Lubojański, który skierował piłkę do własnej bramki. Mimo starań Jedności przechylenia szali na swoją korzyść, mecz zakończył się rezultatem 1:1.
W ostatnim meczu Jedności, na tym turnieju, ich rywalem był „czarny koń” imprezy, drużyna Błękitnych Rozmierz. Przed tym meczem piłkarze Błękitnych stanęli przed wielką szansą. Pokonać Jedność i bez oglądania się na dwa pozostałem mecze turnieju świętować zwycięstwo w niedzielnej imprezie. Łatwo powiedzieć trudniej wykonać. Derby jak zawsze były zacięte, lecz tym razem to piłkarze Jedności byli górą i po bramce Damiana Krokera w piątej minucie zwyciężyli 1:0, zapewniając sobie tym samym drugie miejsce w turnieju.

Cieszy drugie miejsce trampkarzy i powtórka osiągnięcia z zeszłego roku. Jak zawsze jednak pozostaje niedosyt, bo przecież pełny sukces był na wyciągnięcie ręki, zaledwie o bramkę, może dwie:-))) Na razie pozostaje pogratulować zwycięzcom i liczyć na równie dobry, albo i lepszy występ za rok.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tomasz Markieton – Denis Błyszcz, Dariusz Lubojański(1 bramka), Martin Długosz(2 bramki), Damian Kroker(3 bramki), Michał Kapica, Adrianna Tomala, Dawid Mnich, Patryk Mnich, Marcin Michałków

LKS Błękitni Rozmierz 1:0 LKS Tempo Grodzisko
LKS Jedność Rozmierka 0:1 SKS Piast Strzelce Op.
LKS Tempo Grodzisko 1:2 LKS Adamietz Kadłub
LKS Orzeł Mokre Łany 1:6 SKS Piast Strzelce Op.

6. LKS Tempo Grodzisko                           1          2:10

W niedzielnym turnieju podczas 150 minut gry(spotkania rozgrywano po 10 minut) zdobyto 34 bramki, z których aż 15 zdobyli piłkarze zwycięskiego zespołu Piasta Strzelce Opolskie. Najlepszy w ich ekipie Karol Koprek pokonał bramkarzy rywali 6 razy i to on otrzymał statuetkę najlepszego strzelca niedzielnej imprezy.

Warto zaznaczyć, że drużynę Orła Mokre Łany reprezentowały dziewczyny, a jedyny w ekipie „rodzynek” w czterech pierwszych spotkaniach bronił dostępu do bramki, a w ostatnim zdobył honorowego gola dla swojej drużyny.

Piłkarze Piasta mimo porażki w inauguracyjnym spotkaniu, później pokazali dobry futbol i zasłużenie wygrali turniej.

Warto również docenić spory sukces ekipy z Rozmierzy, której tak niewiele brakło do sprawienia prawdziwej sensacji. Sukces tym cenniejszy, że to właśnie piłkarze Błękitnych byli najmniej liczną, zaledwie sześcioosobową, ekipą zawodów.

Puchary i dyplomy dla najlepszych wręczał prezes podokręgu strzeleckiego, pan Bogdan Pietraczuk.

Niedzielne spotkania rozstrzygali arbitrzy z Kolegium Sędziów w Kędzierzynie-Koźlu, panowie Rudolf Ochman i Marcin Winiarz.

Zobacz zdjęcia z turnieju --->

Zakończył się cykl turniejów halowych organizowanych przez Gminny Związek LKS w Strzelcach Opolskich. Trzeba przyznać, że wszystkie drużyny Jedności spisały się w tym roku bardzo dobrze. Zwycięstwo seniorów i dwa drugie miejsca zespołów młodzieżowych to najprawdopodobniej najlepsze osiągnięcie Jedności w historii tych turniejów. Mamy nadzieję, że za rok nie będzie gorzej.