LKS Jedność Rozmierka 4:1(2:0) LZS Skorogoszcz

Jedność Rozmierka: Tobiasz Porada – Wojciech Wachtl, Bartosz Berlak, Rafał Kandziora, Rafał Rudol(46’ Robert Porada), Jacek Kusidło(46’ Joachim Gawlik), Michał Hałek, Artur Ciecior, Łukasz Hermasz, Patryk Kokot(64’ Paweł Jasiński), Piotr Polok(74’ Tomasz Skrzypczyk)

Pozostali w rezerwie: Krzysztof Kuźniak, Sebastian Wojdak

LZS Skorogoszcz: Bartłomiej Szczypka – Marek Gryzowski, Krzysztof Gibki(56’ Łukasz Kraszewski), Tomasz Zazula, Damian Bzdzion, Krzysztof Zieliński, Jacek Janeczek, Bartosz Hiszpański, Bogusław Grabas(73’ Łukasz Zalewski), Mateusz Deja, Bartosz Tałajczyk(73’ Patryk Wojtyczka)

Żółte kartki: Patryk Kokot oraz Jacek Janeczek

Sędziowali: Główny – Łukasz Kulesa; Asystenci – Adam Jochem i Łukasz Szostak(KS Kędzierzyn-Koźle)

W niedzielne popołudnie na stadionie w Rozmierce seniorzy Jedności wznowili rozgrywki w piłkarskiej klasie A. Inauguracja rundy wiosennej wypadła bardzo udanie i miejscowi pewnie pokonali zespół LZS-u Skorogoszcz. Spotkanie toczone pod dyktando gospodarzy, którzy od początku do końca kontrolowali przebieg meczu i nie pozostawili żadnych złudzeń beniaminkowi ze Skorogoszczy.

Już pierwsza minuta spotkania przyniosła akcję zagrażającą bramce gości. Piłkę w środku pola przejął Patryk Kokot, zagrał na prawo do Łukasza Hermasza, ten pociągnął kilka metrów, jednak jego uderzenie nie było celne. Przyjezdni nie pozostali dłużni i chwilę po tym daleką piłką uruchomili swojego napastnika, ten opanował piłkę przed linią końcową, ale powracający Bartosz Berlak zdołał zablokować jego dośrodkowanie na rzut rożny. Kolejne minuty to bardzo niemrawa gra z obydwu stron, toczona głównie w środku pola.

Ożywienie w szeregach gospodarzy nastąpiło w 11 minucie, kiedy po dwójkowej akcji Łukasz Hermasz, Michał Hałek, ten ostatni uderzył niewiele ponad poprzeczką. Minutę później ponowne uderzenie Michała Hałka zza pola karnego, które golkiper przyjezdnych z trudem odbija na rzut rożny. W 14 minucie bramkarza gości uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Rafał Kandziora, lecz ten z problemami, ale opanował piłkę. Minutę później kolejna składna akcja gospodarzy, Łukasz Hermasz zagrał na lewo do Michała Hałka, ten odegrał do środka, do Patryka Kokota, który uderzył zza pola karnego, jednak ponad bramką.

Piłkarze Skorogoszczy rzadko gościli pod bramką Tobiasza Porady, a czynili to głównie za sprawą dalekich wrzutek pomijających linię pomocy. W 17 minucie jedna z takich okazji, dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Jedności, jednak dobre wyjście na przedpole Tobiasza Porady i pewny przechwyt piłki wyjaśniły sytuację. Minutę później piłkę na 28 metrze przejął Jacek Kusidło, pociągnął i uderzył na bramkę, jednak piłka przeszła obok słupka. W 20 minucie dalekie wybicie piłki przez bramkarza Skorogoszczy, piłka przechodząca przez stoperów Jedności i w dogodnej sytuacji mógł znaleźć się napastnik gości, jednak znakomite wyjście bramkarza Rozmierki pod linię pola karnego i pewna interwencja zażegnały niebezpieczeństwo. Chwilę później dalekie dośrodkowanie przyjezdnych z rzutu wolnego, z własnej połowy, jednak uderzenie głową napastnika Skorogoszczy było niecelne.

W 27 minucie Łukasz Hermasz zagrał do wychodzącego na pozycję Piotra Poloka, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Skorogoszczy na prawej stronie pola karnego, jednak wychodzący z bramki golkiper gości wygrał ten pojedynek i odbił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z tego rogu Patryka Kokota, na bramkę główkował Łukasz Hermasz, jednak obrońca Skorogoszczy w ostatnim momencie przeniósł piłkę głową nad poprzeczką. Po kolejnym rzucie rożnym szybką kontrę wyprowadzili przyjezdni, daleka piłka do wychodzącego napastnika, ten opanował ją przed linią końcową, na lewej stronie, zagrał pod bramkę, ale tam był już Rafał Rudol który wyjaśnił sytuację.

W 30 minucie starania gospodarzy przyniosły wreszcie oczekiwany efekt. Na 28 metrze, Jacek Kusidło zgrał górną piłkę głową do Piotra Poloka, ten pociągnął, wszedł w pole karne i strzałem na dalszy słupek nie dał szans bramkarzowi. Miejscowi postanowili pójść za ciosem i minutę później w doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Hermasz, jednak golkiper Skorogoszczy zdołał nogą odbić jego uderzenie na rzut rożny. Piłkę z narożnika boiska Łukasz Hermasz zagrał krótko do Artura Cieciora, grający trener Jedności zdecydował się na techniczne uderzenie na dalszy słupek, czym kompletnie zaskoczył bramkarza gości, któremu nie pozostało nic innego jak wyciągnąć piłkę z siatki.

Prowadzenie dwoma bramkami pozwoliło miejscowym na jeszcze większy spokój i kontrolowanie sytuacji na murawie. W 35 minucie przyjezdni próbowali ponownie długim podaniem uruchomić swojego napastnika, lecz i tym razem dobrym wyjściem z bramki popisał się Tobiasz Porada i wyjaśnił sytuację. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy gospodarze jeszcze raz zagrozili bramce Skorogoszczy. Michał Hałek zagrał w pole karne do Piotra Poloka, jednak jego uderzenie zdołał zablokować obrońca, co pozwoliło bramkarzowi gości na spokojną interwencję. Po pierwszych 45 minutach gry na stadionie w Rozmierce pewne i zasłużone prowadzenie gospodarzy 2:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu stroną przeważającą byli gospodarze. W 51 minucie groźna sytuacja Jedności, daleka piłka na prawą stronę do Patryka Kokota, ten dograł do Piotra Poloka, który znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego strzał bramkarz zdołał odbić, a piłka po muśnięciu jeszcze słupka wyszła na róg. W 56 minucie Łukasz Hermasz został faulowany z prawej strony pola karnego, tuż przed linią szesnastki, z rzutu wolnego uderzył Patryk Kokot, jednak na linii strzału znalazł się obrońca gości który wybił piłkę na róg. W 61 minucie daleką wrzutkę opanował na 14 metrze Piotr Polok, jednak uderzył obok słupka.

O prawdziwym pechu może mówić, debiutujący w drużynie seniorów,  Patryk Kokot, który chwilę później, podczas walki o górną piłkę i niefortunnym upadku doznał kontuzji barku i musiał opuścić plac gry.

W 64 minucie bliski podwyższenia prowadzenia był Łukasz Hermasz, który po dograniu Piotra Poloka znalazł się oko w oko z golkiperem Skorogoszczy, jednak ten instynktownie, nogami, odbił jego strzał. W 68 minucie przyjezdni stworzyli sobie najdogodniejszą okazję do zdobycia kontaktowego gola. Po dalekim podaniu na czystej pozycji znalazł się napastnik Skorogoszczy, jednak jego uderzenie obok wychodzącego bramkarza Jedności o centymetry minęło słupek rozmiereckiej bramki. To co nie udało się przyjezdnym cztery minuty później wykonali gospodarze. Łukasz Hermasz nie po raz pierwszy udowodnił, że dla niego nie ma straconych piłek i gdy obrońca spokojnie opanowywał piłkę w polu karnym, ten ofiarnym wślizgiem mu ją odebrał i mimo ostrego kąta nie dał szans na obronę bramkarzowi gości.

Mimo trzybramkowego prowadzenia miejscowi nie rezygnowali z kolejnych ataków. W 78 minucie na bramkę uderzał Łukasz Hermasz, piłka odbiła się od obrońcy, a zamykający akcję wślizgiem Artur Ciecior posłał piłkę minimalnie obok słupka. Dwie minuty później kolejna zespołowa akcja miejscowych, piłkę wymienili Rafał Kandziora, Artur Ciecior, Łukasz Hermasz, który zagrał do Michała Hałka, jednak ten uderzył mało precyzyjnie.

W 83 minucie goście wykonywali rzut wolny z lewej strony, przy linii bocznej, na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie na piąty metr, Tobiasz Porada wychodzi i piąstkuje piłkę poza pole karne, tam przejmuje ją zawodnik Skorogoszczy i uderza na bramkę, jednak na 4 metrze futbolówka odbija się jeszcze od Michała Hałka, zmienia kierunek i bramkarz Jedności jest bez szans. Jednak sportowa złość nie pozwoliła Michałowi Hałkowi przejść obok tej sytuacji obojętnie i trzy minuty później po indywidualnej akcji lewą stroną ponownie umieścił piłkę w bramce, tym razem już tej właściwej bo rywali. Kilka minut później arbiter kończy spotkanie i pierwsza wygrana seniorów Jedności w rundzie wiosennej staje się faktem.

Seniorzy Jedności udanie rozpoczęli rundę rewanżową. Chociaż cieszą trzy punkty to trzeba zaznaczyć, że rywal nie postawił zbyt wysoko poprzeczki naszym piłkarzom, a ich gra również daleka była od tego czego oczekiwali kibice. Należy mieć nadzieję, że w następnych meczach z bardziej wymagającymi rywalami seniorzy rozmiereckiego klubu zagrają na wyższym poziomie i również będziemy mogli cieszyć się z wygranych. Na uwagę w tym meczu zasługuje również niespotykana dotychczas frekwencja zawodników, która spowodowała, że trener musiał zrezygnować z wpisania do protokołu meczowego aż dwóch graczy gotowych do gry. Wierzymy, że taka tendencja utrzyma się przez całą rundę, bo jak wiadomo lepiej jechać na mecz kadrą 18 osobową niż „gołą” jedenastką. Smutniejszym aspektem niedzielnego spotkania pozostaje kontuzja Patryka Kokota, bowiem po konsultacji lekarskiej okazało się, że doznał on złamania obojczyka i najbliższe tygodnie będzie musiał chodzić z gipsowym opatrunkiem. Życzymy mu szybkiego powrotu do pełni zdrowia i na zieloną murawę.