Kolejny hattrick Piotra Poloka i zwycięstwo w Żyrowej

• autor: Ozon, 2012-04-25 22:16

Victoria Żyrowa 1:3(1:1) Jedność Rozmierka

W środę seniorzy Jedności pokonali na wyjeździe Victorie Żyrowa. Spotkanie to, które miało być spacerkiem, przysporzyło jednak naszym graczom trochę kłopotów.

Pierwsze minuty to wzajemne badanie się obu drużyn, jednak z przewagą gospodarzy, którzy z minuty na minutę przejmowali większą kontrolę w środkowej części boiska. Nasi zawodnicy uparli się aby zagrywać, niemalże w każdej akcji, długie piłki na Piotra Poloka i oczekiwać na przebłysk jego talentu. Niestety z tych akcji nie wynikało zbyt wiele. Dopiero dłuższe rozegranie piłki w środku boiska pozwoliło naszym piłkarzom na stworzenie sobie kilku bardzo dogodnych sytuacji, jednak strzały Łukasza Hermasza, Sebastiana Wojdaka i Piotra Poloka mijały światło bramki. Pierwsi zdobyli jednak bramkę gospodarze. Bartosz Berlak fauluje w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję napastnika Victorii i sędzia wskazuje na jedenasty metr oraz pokazuje naszemu obrońcy zółtą kartkę, chociaż spokojnie mógł wyciągnąć czerwoną. Jednak było to nieumyślne zderzenie z zawodnikiem i sędzia wziął to pod uwagę. Krótko mówiąc, w pierwszej połowie nasza gra obronna pozostawiała wiele do życzenia. Gospodarze pewnie wykorzystali karnego i cieszyli się z prowadzenia. Jednak gdy byli już myślami na przerwie Piotr Polok użył swojego firmowego zagrania, przyjął piłkę na szesnastym metrze i strzelił mocno w światło bramki. 1-1 i sędzia kończy pierwszą połowę, za którą trzeba pochwalić, przede wszystkim, naszego bramkarza Roberta Poradę.

O ile w pierwszej połowie mogliśmy się przyczepić do naszej gry w obronie, o tyle w drugiej odsłonie tego spotkania gra naszych przednich formacji nie powalała na kolana. Z minuty na minutę nasze akcje stawały się coraz to bardziej chaotyczne i niepoukładane. Druga połowa była bardziej wyrównana niż pierwsza jednak to zawodnikom z Rozmierki udało się w decydującym momencie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po szybkim wykonaniu rzutu wolnego, gdy zawodnicy z Żyrowej jeszcze dyskutowali z sędzią, Bartek Wojdak zagrywa do swojego brata Sebastiana, a ten do Piotra Poloka, który zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. 80. minuta i Victoria na kolanach bo zbulwersowany bramkarz gospodarzy otrzymuje czerwoną kartkę zaraz po stracie bramki. W 88 minucie Piotr Polok dobija jeszcze rywali aplikując im trzecią bramkę tego popołudnia.

Dopisujemy sobie trzy punkty i walczymy dalej o mistrzostwo! Już w niedzielę czeka nas mecz z Łosiowem, liczymy na kolejne zwycięstwo i walkę o każdy centymetr boiska.

autor: bimberg 2012-04-26 23:21:15

Profil bimberg w Futbolowo po raz kolejny na tym meczu spotkałem się z pyskówką zawodników rozmierki w stronę swoich kibiców.a hasło "wlyś i pokołż"jest żenujące jak gra niektórych z nich więc przydałoby się trochę więcej inteligencji w zachowaniu i grze.

autor: OZON89 2012-04-27 08:28:39

Profil OZON89 w Futbolowo Relacja dzisiaj pod wieczór, sorry za zwłokę. Btw. na wczorajszym treningu 2 osoby, gratulacje.

autor: Admin_futbolopolski 2012-04-29 16:26:28

Profil Admin_futbolopolski w Futbolowo Zapraszam do częstego odwiedzania strony www.futbolopolski.pl, poświęconej piłce nożnej w województwie opolskim. Znajdziecie na niej wiele ciekawych newsów i informacji o klubach od IV ligi do Klasy B.

autor: sznupi 2012-05-19 13:31:42

Profil sznupi w Futbolowo bimberg A słuchanie tych komentarzy z boku tez jest żenujące z boku fajnie się gada