LKS Jedność Rozmierka 1:1(1:1) ULKS Orzeł II Źlinice

Jedność Rozmierka: Tobiasz Porada – Robert Porada, Bartosz Berlak, Rafał Rudol(69’ Rafał Kandziora), Michał Kopa(69’ Paweł Jasiński), Artur Ciecior, Michał Hałek, Joachim Gawlik, Sebastian Wojdak, Łukasz Hermasz, Piotr Polok

Pozostali w rezerwie: Rafał Rudnik, Mariusz Pabisiak

Orzeł II Źlinice: Roland Ledwig – Rafał Plech, Piotr Tkocz, Tomasz Koc, Mateusz Steinhof, Krzysztof Milek, Paweł Zygmunt, Marcin Dworak, Krzysztof Chudala, Marcin Wieja, Dawid Broy(65’ Patryk Mrocheń(83’ Rafał Sobczyński))

Żółte kartki: Tobiasz Porada oraz Mateusz Steinhof

Sędziowali: Główny – Adam Jochem; Asystenci – Łukasz Kulesa i Łukasz Szostak(KS Kędzierzyn-Koźle)

W niedzielne popołudnie na stadion przy ulicy Szkolnej w Rozmierce zawitała ekipa rezerw Orła Źlinice. Po wyrównanym meczu obydwie drużyny strzeliły po jednej bramce i podzieliły się punktami, choć okazji do strzelenia kolejnych bramek nie brakowało.

Początek spotkania to wyrównana gra obydwu drużyn, głównie w środku pola, jednak żadnej z ekip nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika, nie licząc sytuacji z drugiej minuty kiedy to po nieporozumieniu obrońców Jedności piłkę przejęli gracze Orła i napastnik gości w dobrej sytuacji posłał piłkę obok słupka. W ósmej minucie pierwsza groźna akcja gospodarzy zakończyła się bramką otwierającą wynik spotkania. Ładna wymiana piłki na prawej stronie, zagranie na 35 metr do środka, do Sebastiana Wojdaka, ten idealnie w tempo wypuszcza Piotra Poloka, który strzałem tuż przy słupku pokonuje bramkarza Źlinic.

Wydawało się, że szybko zdobyta bramka ożywi spotkanie, jednak nic bardziej mylnego. Następny kwadrans tego meczu można w zasadzie przemilczeć, bowiem w tym czasie na murawie nie zdarzyło się nic godnego uwagi. Dopiero w 24 minucie groźna akcja przyjezdnych, daleka piłka na lewą stronę do wychodzącego napastnika, ten dogrywa do środka w pole karne, jednak na posterunku są obrońcy Jedności, którzy wespół z bramkarzem wyjaśniają sytuację. Cztery minuty później kolejna dobrze zapowiadająca się akcja Orła, jednak i tym razem rozmierecka defensywa w porę wyjaśniła sytuację.

W 32 minucie kibice zgromadzeni na stadionie w Rozmierce zobaczyli drugą bramkę dla gospodarzy, jednak nie została ona odnotowana w protokole sędziowskim. Joachim Gawlik uruchomił podaniem Piotra Poloka, ten wszedł w pole karne i uderzył, golkiper Orła zdołał odbić piłkę, ale wprost pod nogi Łukasza Hermasza, który skierował futbolówkę, z bliskiej odległości, do siatki. Niestety pomocnik Jedności przy strzale swojego kolegi był na pozycji spalonej i arbiter prowadzący zawody gola nie uznał. W 35 minucie akcja gości, jednak dobrym wyjściem z bramki popisał się Tobiasz Porada i wyjaśnił sytuację wybiciem na rzut rożny.

W 37 minucie lewą stroną za piłką poszedł Michał Hałek, dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybili obrońcy, jednak przejął ją Rafał Rudol i uderzył z 17 metrów, a futbolówka o kilkanaście centymetrów minęła prawy słupek źlinickiej bramki. Chwilę później trójkowa akcja Jedności: Sebastian Wojdak, Artur Ciecior, Joachim Gawlik i strzał tego ostatniego z 24 metrów przechodzi minimalnie obok słupka. W 42 minucie miała miejsce sytuacja, która jak się później okazało zadecydowała o wyniku spotkania. Bramkarz Jedności bezpardonowym wejściem ściął napastnika Źlinic w narożniku pola karnego, a przyjezdni pewnie wykorzystali rzut karny i doprowadzili do remisu.

Po wznowieniu gry przez gospodarzy piłkę przejęli piłkarze Orła i akcję zakończyli uderzeniem zza pola karnego, które przeszło obok słupka. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy groźnie było pod bramką Orła. Sebastian Wojdak ładnie, pod poprzeczkę, uderzył z rzutu wolnego, z lewej strony, przy linii bocznej, jednak golkiper Orła z największym trudem zdołał odbić piłkę, a obrońcy wyjaśnili sytuację wybiciem na rzut rożny. Po pierwszej połowie wynik spotkania w Rozmierce brzmi 1:1.

Drugą część spotkania lepiej zaczęli gospodarze. Najpierw w 49 minucie Sebastian Wojdak uderzył zza pola karnego, z lewej strony, ale piłkę dobrze piąstkował golkiper Orła. Minutę później z rzutu wolnego strzelał na dalszy słupek Joachim Gawlik, jednak i tym razem bramkarz Źlinic nie dał się zaskoczyć. Później z minuty na minutę coraz śmielej na murawie poczynali sobie przyjezdni. W 55 minucie po rzucie wolnym wysoko nad bramką uderzał pomocnik gości, natomiast trzy minuty później po dośrodkowaniu z prawej strony niewiele ponad bramką główkował napastnik Orła. W 59 minucie po akcji przyjezdnych i groźnym dośrodkowaniu w pole karne, napastnicy Orła trochę się spóźnili i sytuację wyjaśnili obrońcy.

W 62 minucie Joachim Gawlik zagrał do wchodzącego w pole karne Sebastiana Wojdaka, jednak ten uderzył nad poprzeczką. W 66 minucie indywidulana akcja napastnika Źlinic, ale jego uderzenie z pola karnego było niezbyt mocne i bramkarz Jedności nie miał problemów z obroną. Chwilę później po dośrodkowaniu w pole karne Łukasza Hermasza, pojedynek powietrzny z Piotrem Polokiem wygrał bramkarz Orła. W 69 minucie indywidualna akcja Sebastiana Wojdak, który minął dwóch obrońców, wszedł w pole karne, ale jego uderzenie odbił bramkarz na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z tego rogu na bramkę główkował Joachim Gawlik, jednak i tym razem golkiper Źlinic nie dał się zaskoczyć.

W 74 minucie Sebastian Wojdak przerzucił piłkę z lewej strony na prawą, w pole karne do Piotra Poloka, ten dośrodkował pod bramkę, ale główkę Pawła Jasińskiego pewnie obronił bramkarz. Dwie minuty później, po zagraniu Sebastiana Wojdaka, w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Hermasz, jednak wychodzący z bramki golkiper Orła nie dał mu większego pola manewru i zdołał odbić jego uderzenie. W 79 minucie groźna akcja gości i zagranie w pole karne, jednak do przechodzącej wzdłuż bramki, na piątym metrze, piłki nie doszedł nikt z napastników. Po tym szybka kontra Jedności, Łukasz Hermasz zagrał daleką piłkę na prawą stronę do Piotra Poloka, ten odegrał do Sebastiana Wojdak, który próbował zagrać do wychodzącego na czystą sytuację Pawła Jasińskiego, jednak decydujące podanie zdołał przeciąć obrońca Źlinic.

W 80 minucie po dośrodkowaniu Sebastiana Wojdak z rzutu rożnego, minimalnie niecelnie główkował Piotr Polok. Dwie minuty później Paweł Jasiński zagrał do Sebastiana Wojdak, ten na prawo do wchodzącego w pole karne Łukasza Hermasza, jednak jego strzał z ostrego kąta zatrzepotał tylko boczną siatką. W 85 minucie piłkarze Jedności po raz trzeci umieścili piłkę w bramce rywali, jednak również tym razem Paweł Jasiński dokonał tego z pozycji spalonej. Sebastian Wojdak do Łukasz Hermasza, ten zagrywa w pole karne do Piotra Poloka, który z przewrotki strzela na dalszy słupek, odbitą piłkę przez bramkarza Paweł Jasiński umieszcza w siatce, ale chorągiewka sędziego asystenta sygnalizuje pozycję spaloną napastnika Rozmierki. Na dwie minuty przed końcem lewą stroną pociągnął Michał Hałek, zagrał do Pawła Jasińskiego, ale jego strzał z ostrego kąta nie sprawił problemów bramkarzowi Orła. Doliczone dwie minuty i bardzo dobrze prowadzący zawody arbiter używa gwizdka po raz ostatni, a obydwie drużyny opuszczają plac gry z lekkim niedosytem.

Seniorzy Jedności nie zdołali pokonać rezerw czwartoligowego Orła Źlinice. Chociaż jeden punkt zdobyty w spotkaniu z będącym na fali rywalem może cieszyć, to pewien niedosyt zawsze pozostaje, bo sytuacje do przechylenia szali na swoją korzyść piłkarze Jedności mieli. Nie udało się teraz to trzeba mieć nadzieję, że w następnym spotkaniu będzie lepiej, na co wszyscy liczymy.