LKS Jedność Rozmierka 2:5(0:2) LZS Chrząstowice

Jedność Rozmierka: Robert Porada – Bartłomiej Wojdak(82’ Jacek Kusidło), Bartosz Berlak, Rafał Rudol, Rafał Kandziora, Michał Kopa, Michał Hałek(85’ Karol Panek), Joachim Gawlik, Artur Ciecior, Łukasz Hermasz, Paweł Jasiński

Pozostał w rezerwie: Paweł Radziej

LZS Chrząstowice: Marek Kowalski – Paweł Duda, Robert Rychlikowski(75’ Krzysztof Niestrój), Paweł Osmoliński, Mateusz Woszko, Jacek Wiesner(59’ Grzegorz Jazienicki), Piotr Mularczyk, Łukasz Wilczek, Krzysztof Czaja(83’ Grzegorz Mientus), Ireneusz Likos(85’ Bartosz Dubik), Mateusz Walecko

Żółte kartki: Bartłomiej Wojdak, Robert Porada oraz Robert Rychlikowski

Sędziowali: Główny – Adrian Czpak; Asystenci – Daniel Szpila i Krzysztof Stempin(KS Kluczbork)

W niedzielne popołudnie na stadion do Rozmierki zawitała ekipa Chrząstowic. Dla seniorów Jedności było to ostatnie spotkanie w sezonie 2011/2012 na własnym terenie. Pożegnanie z rozmierecką publicznością nie wypadło pomyślnie, bowiem piłkarze Jedności zagrali słabe spotkanie i ulegli dużo lepiej dysponowanym tego dnia rywalom.

Pierwsze minuty to badanie rywala przez obydwie strony. W 4 minucie groźnie było pod bramką gości, ale uderzenie Artura Cieciora z pola karnego dobrze broni bramkarz Chrząstowic. Jednak już minutę później to przyjezdni wychodzą na prowadzenie. Akcja prawą stroną, na wysokości pola karnego obrońcy Jedności pozostawili zbyt wiele miejsca pomocnikowi gości, który zaskakującym strzałem nie dał szans golkiperowi Rozmierki. Po zdobyciu bramki przyjezdni z minuty na minutę zyskiwali większą przewagę w środkowej strefie boiska. W 10 minucie daleka piłka do wychodzącego na dobrą pozycję napastnika Chrząstowic, jednak dobry powrót Bartosza Berlaka w porę wyjaśnia sytuację. W 12 minucie płaski strzał Łukasza Hermasza z 27 metrów przeszedł minimalnie obok słupka.

Kolejne minuty to wzrastająca przewaga gości, którzy co pewien czas stwarzali sobie dobre sytuacje. W 13 minucie uderzenie z prawej strony, z pola karnego, z wielkim trudem i na raty broni golkiper Jedności. W 20 minucie ładne przerzucenie piłki przez pomocnika gości na lewą stronę, tam napastnik pociągnął, wszedł w pole karne i uderzył, ale i tym razem dobrą interwencją popisał się Robert Porada. Cztery minuty później po uderzeniu Chrząstowic z rzutu wolnego, dobrym piąstkowaniem popisał się bramkarz Jedności. W 28 minucie po dośrodkowaniu przyjezdnych z rzutu wolnego, na bramkę główkuje ich napastnik, lecz i tym razem Robert Porada był na posterunku.

W tym czasie akcje ofensywne miejscowych zupełnie się nie kleiły i były skutecznie rozbijane przez defensywę Chrząstowic daleko od własnej bramki. W 33 minucie szybka kontra gości, zagranie na prawą stronę i strzał napastnika przechodzi minimalnie obok słupka. W 34 minucie jedna z nielicznych akcji Jedności, w tej części spotkania, która mogła zakończyć się powodzeniem. Rafał Rudol zagrał futbolówkę lewą stroną w kierunku Pawła Jasińskiego, bramkarz Chrząstowic minął się z piłką i „Jasiu” doszedł do niej przed linią końcową, jednak próba strzału z ostrego kąta wylądowała tylko na bocznej siatce.

W 37 minucie goście prowadzili już 0:2. Przejęcie piłki na 35 metrze przez pomocnika Chrząstowic, zagranie do dobrze ustawionego napastnika, który uwolnił się od obrońcy i mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi Jedności. Chwilę później uderzenie gości z 27 metrów przechodzi niewiele ponad poprzeczką. W 41 minucie próba zaskoczenia bramkarza Jedności uderzeniem z lewej strony, z ponad 20 metrów, jednak i tym razem futbolówka mija cel. W 44 minucie po wrzucie z autu i zagraniu Pawła Jasińskiego, na bramkę zza pola karnego uderzał Rafał Rudol, jednak piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Chwilę później arbiter oznajmił koniec pierwszej części gry.

Druga część spotkania rozpoczęła się wyśmienicie dla gospodarzy. W 47 minucie Michał Hałek wykorzystał błąd obrony rywala, przejął piłkę przed polem karnym, wszedł w szesnastkę i nie dał szans bramkarzowi Chrząstowic. W tym momencie kibice Jedności uwierzyli, że piłkarze rozmiereckiego klubu są w stanie po raz kolejny odwrócić losy spotkania. Jednak miejscowi piłkarze nie poszli za ciosem i inicjatywę na murawie powoli zaczęli ponownie przejmować goście. W 51 minucie uderzenie przyjezdnych z rzutu wolnego trafia w mur, a dobitka przelatuje daleko od bramki. Trzy minuty później napastnik gości uwolnił się od obrońcy, a jego strzał z 17 metrów golkiper Jedności z trudem odbija na rzut rożny.

W 57 minucie doskonałą okazję do wyrównania mieli miejscowi. Po uderzeniu z rzutu wolnego Bartłomieja Wojdaka piłka odbija się od obrońcy i wychodzi na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, na bramkę główkował Łukasz Hermasz, jednak piłka po interwencji bramkarza odbija się od poprzeczki. Do futbolówki dochodzi jeszcze Joachim Gawlik, jednak na linii jego strzału znalazł się Michał Hałek i piłka nie wpadła do bramki. Chwilę później goście przeprowadzają skuteczną akcję i zamiast 2:2 jest 1:3. Małe zamieszanie przed polem karnym, zagranie na prawą stronę i strzał piłkarza gości ląduje w bramce Jedności.

W 60 minucie po raz kolejny odżyły nadzieje kibiców Jedności na korzystny wynik w tym spotkaniu. Bartłomiej Wojdak posłał daleką piłkę na lewą stronę do Michała Hałka, ten wszedł w pole karne i strzałem z ostrego kąta zdobył bramkę kontaktową. Dwie minuty później zza pola karnego uderzył Rafał Kandziora, jednak piłka poleciała daleko od bramki. W 64 minucie z lewej strony dośrodkował Michał Hałek, do górnej piłki skakał Łukasz Hermasz, ale bramkarz Chrząstowic zgarnął mu piłkę z głowy.

W 66 minucie w dobrej sytuacji znalazł się napastnik gości, lecz bramkarz Jedności dobrze odbił jego strzał nogami. W 69 minucie Michał Kopa uderzał zza pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Chwilę później daleka piłka do Pawła Jasińskiego, ten wszedł w pole karne, minął bramkarza, jednak jego uderzenie zablokował obrońca i tylko rzut rożny dla Jedności. W 73 minucie kolejna doskonała okazja przyjezdnych. Napastnik Chrząstowic wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Jedności i stanął oko w oko z Robertem Poradą. Uderzył obok wychodzącego golkipera Jedności, jednak ten zdołał musnąć piłkę, ta odbiła się od słupka i ostatecznie sytuację wyjaśnili powracający obrońcy.

W 76 minucie uderzeniem z 22 metrów akcję Jedności zakończył Joachim Gawlik, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty później akcja przyjezdnych zakończona uderzeniem z prawej strony, lecz Robert Porada był na posterunku. W 79 minucie błąd defensywy gospodarzy, nieudana próba łapania na spalony przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego, napastnik Chrząstowic spokojnie przyjmuje piłkę na 13 metrze i uderzeniem pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi Rozmierki. W 84 minucie szybkie rozegranie rzutu wolnego przez przyjezdnych, jednak bramkarz Jedności zdołał odbić uderzenie. Jednak minutę później futbolówka po raz piąty ląduje w bramce Jedności. Napastnik Chrząstowic doskonale wyszedł zza linii obrony i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Jedności nie pozostawił mu żadnych złudzeń, ustalając tym samym wynik spotkania.

Seniorzy Jedności w słabym stylu przegrali z drużyną Chrząstowic. Porażka tym bardziej dotkliwa, bo pierwsza na własnym stadionie w rundzie wiosennej. Trudno jednoznacznie stwierdzić co było przyczyną tak słabej dyspozycji rozmiereckich piłkarzy. Może wpływ na nią miała absencja podstawowych zawodników, a może piłkarze nie w pełni doszli jeszcze do siebie po ciężkim boju z Jemielnicą. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w ostatnim spotkaniu sezonu w Opolu, piłkarze Jedności zaprezentują pełnię swoich możliwości i udanie zakończą rozgrywki.