Olimpia Lewin Brzeski: Łukasz Jankowski(77’ Grzegorz Ślężak) – Jakub Marciszyn(60’ Wojciech Kała), Dawid Zdzuj(80’ Dariusz Ślężak) , Kamil Borowiecki, Marcin Buśko, Michał Maj, Adam Stawecki(70’ Charles Eisele), Kamil Twardowski(75’ Przemysław Tramsz), Sebastian Sobczyk, Mateusz Grabowski, Grzegorz Kała(55’ Radosław Chorąży)

Jedność Rozmierka: Tomasz Markieton – Kamil Piontek, Martin Kalisz, Jarosław Jendryka, Marek Hudzik, Michał Griner, Kamil Nagórski, Patryk Kokot, Martin Długosz, Jacek Mnich, Piotr Wawrzyniak

Żółte kartki: Kamil Borowiecki oraz Kamil Nagórski

Sędziował: Adam Czerwiński(KS Opole)

W niedzielne przedpołudnie młodzi piłkarze Jedności wybrali się do Lewina Brzeskiego na mecz z tamtejszą Olimpią, kończący rozgrywki obecnego sezonu. Juniorzy rozmiereckiego klubu przez długi czas walczyli z gospodarzami jak równy z równym, jednak w drugiej połowie dało o sobie znać zmęczenie i brak zmienników na to spotkanie. Ostatecznie to piłkarze Olimpii pewnie zwyciężyli w tym spotkaniu i zapewnili sobie trzecią pozycję w tabeli, tuż za plecami Jedności.

Pierwsze minuty spotkania to lekka przewaga miejscowych, jednak nie potrafili oni sobie stworzyć dogodnej sytuacji, a jedynym efektem ich przewagi był bardzo niecelny strzał w 9 minucie. Od dziesiątej minuty inicjatywę na murawie przejęli przyjezdni, kilka doskonałych okazji, jednak bramkarz Olimpii nie dał się zaskoczyć. Strzały Piotra Wawrzyniaka, Martina Długosza i trzy uderzenia Patryka Kokota pewnie lądowały w rękach golkipera gospodarzy. Później gra się wyrównała i akcja była raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Akcje miejscowych kończyły się z reguły na defensywie Jedności, a jeśli już dochodziło do strzałów były one niecelne. Natomiast w drużynie Rozmierki kolejnych uderzeń z dystansu próbowali Kamil Nagórski i dwa razy Patryk Kokot, jednak bramkarz Lewina nie dał się zaskoczyć. W 33 minucie gospodarze przejęli piłkę na 30 metrze swojej połowy i wyszli z szybkim kontratakiem, po którym napastnik Olimpii nie dał szans golkiperowi Jedności. Końcówka tej części spotkania to śmielsze ataki miejscowych, którzy chcieli pójść za ciosem, jednak defensywa i bramkarz Jedności grali bezbłędnie.

Po zmianie stron gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie. Juniorzy Jedności próbowali odpowiedzieć, jednak ponownie na ich drodze stanął dobrze dysponowany golkiper Olimpii. W 53 minucie miejscowi podwyższyli na 3:0 i wtedy stało się jasne, że wywiezienie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej przez piłkarzy Jedności będzie raczej niemożliwe. Goście próbowali jeszcze zagrażać bramce Olimpii, ale stracone kolejne dwie bramki ostatecznie przesądziły o losach spotkania. Nawet bramka zdobyta przez Kamila Piontka, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Patryka Kokota z rzutu rożnego, nie miała już wielkiego wpływu na boiskowe wydarzenia. Chwilę później miejscowi podwyższyli na 6:1. Od tego momentu gra była w miarę wyrównana, a piłkarze Jedności mimo dużego już zmęczenia starali się jeszcze nękać bramkarza gospodarzy. Kiedy wszyscy czekali już na końcowy gwizdek arbitra, miejscowi po raz siódmy zdołali pokonać bramkarza Rozmierki. Wtedy to arbiter oznajmił wszystkim, że przedłuża spotkanie o cztery minuty!!! W doliczonym czasie gry defensywa gości zupełnie się posypała i miejscowi kolejnymi dwoma trafieniami ustalili wynik spotkania.

Juniorzy Jedności kończą sezon wysoką porażką w spotkaniu wyjazdowym. Mimo kilku wysokich porażek pod koniec rundy wiosennej, młodzi piłkarze zdołali zachować wysokie drugie miejsce w ligowej stawce. Dla kilku zawodników kadry juniorów był to ostatni sezon w młodzieżowej drużynie Jedności. Mamy nadzieję, że nie zawieszą butów na kołku, tylko jeszcze bardziej zaangażują się w treningi i powalczą o miejsce w kadrze seniorów. Jednak na razie wszystkim należy się zasłużony odpoczynek, aby z jeszcze większym głodem piłki wznowić treningi po letniej przerwie.