ogółem: 4 017 672

Juniorzy zgarniają pełną pulę w Kolonowskiem…

• autor: dzsiara, 2012-09-09 13:55

KS Unia Kolonowskie 1:5(1:2) LKS Jedność Rozmierka

W meczu trzeciej kolejki II ligi juniorów, młodzi piłkarze Jedności pokonali w Kolonowskiem tamtejszą Unię 1:5. Bramki dla rozmiereckiej drużyny zdobyli: dwie Gabriel Kwoczała oraz po jednej Patryk Kokot, Damian Kroker i Dominik Goczoł.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli przyjezdni i już w 6 minucie objęli prowadzenie. Piłkę przed polem karnym przejął Patryk Kokot, wszedł w szesnastkę i uderzył na bramkę, golkiper gospodarzy zdołał odbić piłkę, ale doskoczył do niej Gabriel Kwoczała i uderzeniem z ostrego kąta nie dał już szans bramkarzowi Unii. Jednak trzy minuty później piłkarze Jedności lekko przysnęli i miejscowi zdołali doprowadzić do wyrównania. Przejęcie piłki w środku pola, nie atakowany pomocnik Unii dobrze dograł do swojego kolegi, który w sytuacji jeden na jeden z golkiperem Rozmierki nie pozostawił mu żadnych złudzeń.

Kolejne minuty to spora przewaga Jedności, jednak nie przekładała się ona na klarowne sytuacje podbramkowe. Kilka strzałów z dystansu, uderzenie nad poprzeczką Patryka Kokot z rzutu wolnego, z 16 metrów i groźny strzał Dominika Goczoła zza pola karnego nie wpłynęły na zmianę rezultatu.

Wreszcie nadeszła 40 minuta i z lewej strony przed polem karnym faulowany był Damian Kroker. Arbiter jednak nie dopatrzył się przewinienia zawodnika Unii i nakazał grać dalej. Najprzytomniej zachował się Patryk Kokot, który przejął piłkę, wszedł w pole karne i sprzed linii końcowej zagrał pod bramkę, tam na piłkę czekał już Gabriel Kwoczała i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Patryk Kokot, jednak golkiper Kolonowskiego popisał się fantastyczną interwencją i odbił piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i w dalszym ciągu stroną przeważającą byli przyjezdni. Już w 47 minucie po ładnej akcji Goczoł-Mnich-Kroker-Kokot, ten ostatni fatalnie spudłował z 6 metrów. Trzy minuty później kolejną kapitalną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy i przeniósł nad poprzeczką uderzenie głową Dominika Goczoła, po dalekiej wrzutce z rzutu wolnego Kamila Piontka.

W 61 minucie przyjezdni podwyższają prowadzenie. Po wrzucie z autu, prawą stroną pociągnął Jacek Mnich, zagrał wzdłuż bramki, a Patryk Kokot dopełnił formalności. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Damian Kroker, który wykorzystał idealne wyłożenie na siódmy metr Patryka Kokota, po jego indywidualnej akcji.

W 77 minucie miejscowi po raz pierwszy w drugiej części spotkania zagrozili bramce Jedności. Jednak po uderzeniu zawodnika Unii z pola karnego na wysokości zadania stanął Tomasz Michałków i zdołał odbić piłkę.

Chwilę później, po ładnej wymianie w środku pola i uderzeniu z dystansu Patryka Kokota, tylko słupek uratował miejscowych od straty bramki. Jednak dwie minuty później piłka wylądowała po raz piąty w bramce gospodarzy. Zagranie na prawą stronę do Jacka Mnicha, ten pociągnął, minął dwóch obrońców i wyłożył piłkę na 9 metr Dominikowi Goczołowi, który płaskim strzałem nie dał szans golkiperowi Unii.

W końcówce spotkania jeszcze szansę na podwyższenie rezultatu mieli przyjezdni, jednak zarówno Michał Griner, jak i Gabriel Kwoczała, nie wykorzystali swoich okazji.