Aktualności

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na juniorach…

• autor: dzsiara, 2012-09-13 19:26

LKS Jedność Rozmierka 2:3(2:2) LKS Victoria Żyrowa

W meczu 4 kolejki juniorzy Jedności przegrywają na własnym stadionie z drużyną Victorii Żyrowa. Bramki dla Jedności zdobyli Dominik Goczoł i Gabriel Kwoczała.

W prawdziwie angielskiej pogodzie przyszło rozgrywać czwartkowe spotkanie juniorom Jedności i Victorii. Od pierwszych minut przewagę na boisku uzyskali miejscowi, którzy lepiej radzili sobie w środku pola. Kilka składnych akcji, jednak zabrakło ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. W 8 minucie po dwójkowej akcji prawą stroną: Jacek Mnich, Patryk Kokot, ten drugi strzelił minimalnie obok bramki. Dwie minuty później po dalekim dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Piontka, piłkę w polu karnym opanował Patryk Kokot, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

W 11 minucie goście wykonywali rzut wolny z 26 metrów, dośrodkowanie w pole karne, tam obrońca Jedności przypadkowo zagrywa piłkę ręką i goście po wykorzystaniu rzutu karnego obejmują prowadzenie. W 13 minucie miejscowi mieli doskonałą okazję na szybkie wyrównanie. Jacek Mnich wypuścił prawą stroną Gabriela Kwoczałę, ten pociągnął, wszedł w pole karne, jednak uderzył obok słupka.

Na boisku obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu stroną dominującą byli gospodarze. W 22 minucie po szybkim wznowieniu gry z autu przez Patryka Kokota do Damiana Krokera, ten dośrodkował w pole karne do Gabriela Kwoczały, napastnik Jedności nie zdołał opanować piłki, a próbującego do niej dojść Martina Długosza nieprzepisowo powstrzymał obrońca. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dominik Goczoł i pewnym strzałem nie dał szans golkiperowi Victorii.

W 24 minucie próbowali zaatakować przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Jedności, miejscowi obrońcy wybili piłkę na rzut rożny, a po wrzutce z niego dobrym piąstkowaniem popisał się Tomasz Michałków. W 27 minucie po dalekim dośrodkowaniu na dobrą sytuację wychodził Gabriel Kwoczała, jednak bramkarz Żyrowej wyjściem przed pole karne uratował sytuację.

Chwilę później jedna z nielicznych akcji przyjezdnych w tej części gry, jednak zakończona powodzeniem. Napastnik Victorii wymanewrował w polu karnym dwóch obrońców Rozmierki i w sytuacji jeden na jeden nie pozostawił złudzeń bramkarzowi Jedności. Na trybunach dało się słyszeć: „Jak to jest: nasi grają, a bramki strzelają przeciwnicy”.

W 29 minucie Dominik Goczoł zagrał do Damiana Krokera, ten pięknym zwodem, opanowując górną piłkę, minął obrońcę, jednak jego uderzenie trafiło tylko w poprzeczkę. Trzy minuty później Dominik Goczoł przedłużył piłkę wybitą przez bramkarza Jedności, golkiper gości minął się z piłką, przejął ją Gabriel Kwoczała, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i bramkarz Victorii zdołał naprawić swój błąd.

W 37 minucie na dobrą sytuację wychodził Damian Kroker, ale przegrał walkę z obrońcą. Jednak chwilę później miejscowi doprowadzili wreszcie do wyrównania. Jacek Mnich zagrał z prawej strony w pole karne do Gabriela Kwoczały, ten uderzył, a mokra piłka sprawiła sporo kłopotów golkiperowi Żyrowej i z jego pomocą znalazła drogę do bramki.

W 42 minucie indywidualna akcja Patryka Kokota, minął kilku rywali, zostawił piłkę Damianowi Krokerowi, jednak również tym razem uderzenie młodego napastnika Jedności wylądowało na poprzeczce bramki rywali. Minutę później po wrzucie z autu, z półobrotu uderzał Gabriel Kwoczała, ale doskonałą interwencją popisał się golkiper gości i odbił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego i główce Martina Długosza, ponownie poprzeczka ratuje przyjezdnych od utraty bramki.

Po zmianie stron śmielej na murawie zaczęli poczynać sobie piłkarze Victorii i gra się wyrównała, a momentami nawet to oni przejmowali lekką inicjatywę. W 51 minucie ładna akcja przyjezdnych, jednak kończący ją zawodnik znalazł się na pozycji spalonej, a piłka tak czy tak została obroniona przez golkipera Jedności. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili szybką akcję prawą stroną. Jacek Mnich pociągnął i wyłożył piłkę w pole karne Dominikowi Goczołowi, jednak jego ładny i mocny strzał przeszedł minimalnie nad poprzeczką.

W 54 minucie groźnie było pod bramką Rozmierki. Najpierw po lekkim zamieszaniu piłkę wybili obrońcy, jednak futbolówka ponownie znalazła się w szesnastce Jedności, ale na posterunku był Tomasz Michałków i zablokował strzał z pięciu metrów, a dobitka napastnika Victorii poszybowała wysoko nad poprzeczką. Dwie minuty później miejscowych na prowadzenie mógł wyprowadzić Gabriel Kwoczała, jednak w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem uderzył obok słupka.

Między 59, a 61 minutą dwie groźne akcje stworzyli przyjezdni, jednak w pierwszej napastnik Żyrowej w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił, a w drugiej strzał piłkarza Victorii został zablokowany na rzut rożny przez Kamila Piontka. Od 65 minuty ponownie na murawie zaczęli dominować piłkarze gospodarzy, a sytuacje bramkowe się mnożyły.

W 72 minucie Patryk Kokot przeprowadził indywidualną akcję zakończoną minimalnie niecelnym strzałem z pola karnego. Trzy minuty później po rzucie rożnym i ponownym dośrodkowaniu piłki w pole karne gości przez Martina Kalisz, dosłownie centymetrów brakło Kamilowi Piontkowi aby przeciąć lot piłki i skierować ją do bramki. Chwilę później po wrzutce Patryka Kokot w pole karne, najpierw Michał Griner źle trafił w piłkę, to samo zrobił Gabriel Kwoczała, a jego poprawka wylądowała w rękach bramkarza Żyrowej. Cztery minuty później po wrzucie z autu i główce jednego z rozmiereckich piłkarzy futbolówka po raz piąty w tym meczu trafiła w poprzeczką.

W 80 minucie po rzucie rożnym uderzenie głową Dominika Goczoła przeszło minimalnie obok słupka. Dwie minuty później zakotłowało się pod bramką Victorii, najpierw obrońca wybił piłkę głową z linii bramkowej, a dobitka Gabriela Kwoczały, z 15 metrów, została przyblokowana przez obrońcę i ze sporymi problemami ale złapał piłkę golkiper Żyrowej.

W 85 minucie miała miejsce sytuacja która zadecydowała o końcowym rezultacie. Do górnej piłki, na 14 metr, przy linii końcowej boiska, wychodzi bramkarz Jedności, przy próbie łapania futbolówki wpada na napastnika Victorii i arbiter tego spotkania nie ma wątpliwości wskazując na „wapno”. Goście pewnie zamieniają rzut karny na bramkę i ponownie obejmują prowadzenie.

Miejscowi rzucają się do odrabiania strat. W 88 minucie z rzutu wolnego uderzał Patryk Kokot, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Żyrowej. Minutę później po wrzutce z rogu Patryka Kokota i zamieszaniu pod bramką Victorii, w doskonałej sytuacji znalazł się Michał Griner, jednak źle trafił w piłkę i z 3 metrów przeniósł na poprzeczką. W 93 minucie jeszcze Patryk Kokot próbował strzału z dystansu, jednak futbolówka przeszła na poprzeczką. Spotkanie kończy się wygraną gości 2:3.