ogółem: 4 013 314

Seniorzy przywożą komplet punktów z Żyrowej!

• autor: dzsiara, 2012-09-15 23:57

LKS Victoria Żyrowa 1:4(1:2) LKS Jedność Rozmierka

W meczu piątej kolejki piłkarskiej klasy A seniorzy Jedności zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Victorii Żyrowa. Po bramkach: Sebastiana Wojdaka, Krzysztofa Domereckiego, Joachima Gawlika i Łukasza Hermasza, zespół Jedności zainkasował kolejne trzy punkty.

Początkowe minuty spotkania to w miarę wyrównana gra, głównie w środku pola, bez klarownych sytuacji z obydwu stron. W 9 minucie ładą akcję stworzyli goście, Sebastian Wojdak wypuścił lewą stroną Michała Kopę, ten pociągnął, zagrał w pole karne do Sebastiana Wojdaka, jednak jego uderzenie zdołał odbić bramkarz, a dobitkę Krzysztofa Domereckiego sprzed linii wybił obrońca na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z tego rogu Krzysztofa Domereckiego, Łukasz Hermasz zagrał głową do Sebastiana Wojdaka, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę głową do bramki i przyjezdni objęli prowadzenie.

W 12 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową przedłużył Tomasz Skrzypczyk, a na bramkę z ostrego kąta uderzył Michał Kopa, jednak bramkarz gospodarzy z trudnościami, ale poradził sobie z tym strzałem. Po upływie kwadransa gry również miejscowi zaczęli zagrażać bramce Jedności. W 16 minucie byli oni bliscy wyrównania, jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, będącego próbą wkręcenia futbolówki bezpośrednio do bramki, piłkę z linii bramkowej wybił głową Krzysztof Domerecki. Chwilę później z rzutu wolnego, z prawego narożnika pola karnego, uderzali gospodarze, piłkę z trudnościami odbił golkiper Jedności, a dobitka głową piłkarza Żyrowej przeszła nad poprzeczką.

Gospodarze nie rezygnowali i w 19 minucie napastnik Victorii znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem Jedności, jednak Mateusz Wojs popisał się świetną interwencją i odbił piłkę. Dwie minuty później uderzenie miejscowych z pola karnego pewnie broni bramkarz Rozmierki. W 26 minucie miejscowi doprowadzili do wyrównania. Mocne uderzenie z rzutu wolnego z 22 metra trafia w słupek, do piłki najszybciej dobiega pomocnik Victorii i kieruje ją do siatki.

Odpowiedź Jedności mogła być natychmiastowa, jednak potężne uderzenie Łukasza Hermasza z 32 metrów, zaraz po wznowieniu, wylądowało na słupku bramki Żyrowej. W 29 minucie z rzutu wolnego uderzał Wojciech Wachtl, a jego strzał próbował zamykać jeszcze Łukasz Hermasz, ale piłka padła łupem golkipera Victorii. W 31 minucie Łukasz Hermasz zagrał do Tomasza Skrzypczyka, ten podał do Artura Cieciora, jednak jego uderzenie z 11 metrów wylądowało w rękach bramkarza gospodarzy. Chwilę później po krótko rozegranym rzucie rożnym, na bramkę zza pola karnego uderzał Rafał Rudol, ale futbolówka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

W 35 minucie kolejna akcja przyjezdnych zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem z 17 metrów Artura Cieciora. Trzy minuty później z pola karnego uderzał Krzysztof Domerecki, ale na posterunku był bramkarz Victorii. Wreszcie, w doliczonym już czasie pierwszej połowy, goście przeprowadzili świetna akcję zakończoną bramką do szatni. Łukasz Hermasz zagrał do Krzysztofa Domereckiego, ten zostawił piłkę Sebastianowi Wojdakowi, który popisał się indywidualnym wjazdem w pole karne i mimo, że był w dogodnej sytuacji odegrał piłkę do lepiej ustawionego Krzysztofa Domereckiego, który pewnym strzałem z 6 metrów wyprowadził Jedność na prowadzenie.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi. Już w 46 minucie w dobrej sytuacji znalazł się napastnik Victorii, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z Mateuszem Wojsem. W 53 minucie ponownie udaną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak napastnik Żyrowej mając przed sobą tylko golkipera Jedności fatalnie skiksował i bramkarz Rozmierki spokojnie przejął piłkę.

Kolejne minuty to ponownie wyrównana gra w środku pola, bez klarownych sytuacji. W 66 minucie Wojciech Wachtl daleką piłką uruchomił Tomasza Skrzypczyka, ten wyszedł na czystą sytuację, jednak jego uderzenie z pola karnego trafiło tylko w boczną siatkę. W 79 minucie kolejna akcja Jedności. Indywidualnie w szerz boiska przeszedł z piłką Sebastian Wojdak, podał do Krzysztofa Domereckiego, jednak jego strzał trafił tylko w słupek. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski szczęścia był Dawid Skowronek, ale obrońca wybił piłkę sprzed linii. W 85 minucie po podaniu Joachima Gawlika w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Hermasz, ale piłka po jego uderzeniu przeszła minimalnie obok dalszego słupka.

Końcówka spotkania to świetny zryw gości i dwie bramki, które pozbawiły miejscowych złudzeń na zdobycie choćby punktu w tym spotkaniu. Najpierw Joachim Gawlik świetnie uderzył z rzutu wolnego, piłka otarła się jeszcze o głowę jednego z obrońców i wylądowała w bramce. Następnie Łukasz Hermasz wykorzystał dobre podanie Dawida Skowronka i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Victorii nie dał mu żadnych szans, uderzając mocno pod poprzeczkę. W doliczonym czasie jeszcze gospodarze uderzali z rzutu wolnego, ale Mateusz Wojs nie dał się zaskoczyć. W 93 minucie po wrzutce z rzutu rożnego, z 15 metrów uderzał Łukasz Hermasz, jednak obrońca dobrze asekurował sytuację i wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

Protokół meczowy:

0:1 Sebastian Wojdak 10’
                                                    1:1 Szymon Kowolik 26’
                                                    1:2 Krzysztof Domerecki 45’+1
                                                    1:3 Joachim Gawlik 87’
                                                    1:4 Łukasz Hermasz 89’

Victoria Żyrowa: Adam Pasdzior – Robert Morawiec, Tomasz Kopiec, Dariusz Cichoń, Zygmunt Szkotek(46’ Sebastian Kwiotek), Damian Kaczyński, Szymon Kowolik, Wojciech Pęcak, Jeremiasz Tyszewski(75’ Marcin Mandala), Piotr Wojdyła(50’ Krzysztof Łubiński), Paweł Kujawski

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Bartosz Berlak, Wojciech Wachtl, Rafał Kandziora(80’ Piotr Wawrzyniak), Artur Ciecior(60’ Joachim Gawlik), Michał Kopa(60’ Piotr Pabisiak), Tomasz Skrzypczyk(75’ Dawid Skowronek), Sebastian Wojdak, Krzysztof Domerecki, Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Bartłomiej Wojdak, Paweł Jasiński

Żółte kartki: Tomasz Kopiec oraz Sebastian Wojdak, Łukasz Hermasz

Sędziowali: Główny – Adam Gondek; Asystenci – Michał Najwer i Edward Godzina(KS Kędzierzyn-Koźle)