Juniorzy wygrywają w Przyworach Opolskich…

• autor: dzsiara, 2012-09-16 14:08

LZS Piomar Przywory Opolskie 0:2(0:1) LKS Jedność Rozmierka

Juniorzy Jedności w meczu piątej kolejki wygrywają w Przyworach Opolskich z tamtejszym Piomarem 0:2. Bramki zdobyli: Patryk Kokot i Gabriel Kwoczała.

Początkowy kwadrans meczu to lekka przewaga miejscowych, jednak ich kilka akcji zakończonych było niecelnymi strzałami. W tym czasie Jedność rzadko gościła pod bramką Piomaru. Jednak po upływie 16 minut inicjatywę przejęli przyjezdni. Stworzyli oni trzy doskonałe okazje do objęcia prowadzenia, ale zarówno Martinowi Długoszowi, jak i Gabrielowi Kwoczale nie udało się skierować piłki do bramki. Sztuka ta udała się w 28 minucie Patrykowi Kokotowi, który uderzył płasko z rzutu wolnego, błąd popełnił golkiper Piomaru i piłka między jego nogami wpada do siatki. Po objęciu prowadzenia w dalszym ciągu inicjatywa należała do gości, jednak nie zdołali oni po raz kolejny skierować piłki do bramki. Miejscowi w tym czasie rzadko bywali pod bramką Jedności i nie stanowili większego zagrożenia.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Jedności, a ściśle mówiąc Gabriel Kwoczała. Przejął on piłkę na 45 metrze z prawej strony, indywidulanym rajdem w szerz boiska minął kilku rywali i strzałem z lewego narożnika pola karnego zaskoczył bramkarza gospodarzy. Interwencję golkiperowi Piomaru utrudnił dodatkowo fakt, że piłka otarła się jeszcze o jednego z obrońców i lekko zmieniła tor lotu. Szybko zdobyta druga bramka praktycznie ustawiła spotkanie i piłkarze Jedności spokojnie mogli kontrolować wydarzenia na murawie. Prowadzili oni grę i stworzyli kilka kolejnych sytuacji, jednak zabrakło odrobinę szczęścia i precyzji aby podwyższyć wynik. Miejscowi w drugiej połowie praktycznie tylko raz poważnie zagrozili bramce Jedności, kiedy to po dalekim zagraniu na lewą stronę i dośrodkowaniu w pole karne, napastnik Piomaru z 7 metrów uderzył obok słupka.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

0:1 Patryk Kokot 28’
                                                  0:2 Gabriel Kwoczała 46’

Piomar Przywory: Michał Patola – Paweł Gajda, Kamil Pietruszka(53’ Daniel Szwach), Łukasz Godlewski(73’ Kamil Tomas), Denis Gebauer, Michał Lisek, Błażej Paciorek, Wojciech Larski, Michał Surdyka, Tobiasz Pietruszka, Michał Skóra

Jedność Rozmierka: Tomasz Michałków – Kamil Piontek, Martin Kalisz, Jarosław Jendryka, Dariusz Lubojański, Martin Długosz(63’ Michał Griner), Patryk Kokot, Dominik Goczoł, Jacek Mnich, Damian Kroker, Gabriel Kwoczała

Żółta kartka: Wojciech Larski

Sędziował: Dariusz Grzebień(KS Opole)