ogółem: 4 013 294

Derbowe zwycięstwo juniorów…

• autor: dzsiara, 2012-10-14 13:41

SSKS Stal Zawadzkie 1:2(0:2) LKS Jedność Rozmierka

W meczu dziewiątej kolejki II ligi juniorów, młodzi piłkarze Jedności pokonali w Zawadzkiem tamtejszą Stal 1:2. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Gabriel Kwoczała i Patryk Kokot.

Początek spotkania wyrównany dwie akcje z jednej strony i dwie z drugiej. W 2 minucie Gabriel Kwoczała uderzył ponad bramką, a chwilę później po indywidualnej akcji Patryk Kokot uderzył zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza. Po drugiej stronie w 6 minucie groźna akcja Stali została w porę przerwana przez obrońców, a dwie minuty później po rzucie wolnym, z 17 metra, piłka została zablokowana przez defensorów Jedności.

Od 10 minuty zaczęła się coraz bardziej uwidaczniać przewaga gości, którzy raz po raz zagrażali bramce gospodarzy. Akcje miejscowych były w tej części gry sporadyczne. Właśnie w 10 minucie groźnie było po bramką Zawadzkiego. Na prawej stronie piłkę wywalczył Jacek Mnich, zagrał do Gabriela Kwoczały, ten wszedł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, jednak piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej. Dwie minuty później po wrzutce z wolnego Kamila Piontka, na bramkę z pola karnego uderzał Gabriel Kwoczała, ale piłka została zablokowana przez obrońcę na rzut rożny. Ten stały fragment gry krótko rozegrali Dominik Goczoł z Patrykiem Kokotem i ten drugi uderzył na bramkę z prawej strony pola karnego, jednak golkiper Stali zdołał odbić piłkę, a sytuację ostatecznie wyjaśnili obrońcy.

W 16 minucie starania przyjezdnych przyniosły wreszcie oczekiwany efekt. Piłkę na lewej stronie wywalczył Patryk Kokot, pociągnął, minął kilku rywali i spod linii końcowej zagrał pod bramkę, tam akcję głową zamknął Gabriel Kwoczała kierując futbolówkę do siatki. Minęły zaledwie cztery minuty, a piłka ponownie wylądowała w siatce bramki gospodarzy. Piłkę na środku boiska wywalczył Dominik Goczoł, zagrał do Patryka Kokota, ten pociągnął i mając wolną przestrzeń uderzył z 30 metrów, a futbolówka wylądowała w okienku bramki Stali zrywając przysłowiową pajęczynę.

W 22 minucie miejscowi spróbowali strzału z dystansu, ale był on niecelny. Minutę później akcja była już pod drugą bramką. Patryk Kokot pociągnął lewą stroną i dośrodkował, jednak w ostatniej chwili obrońca uprzedził Dominika Goczoła. Chwilę później miejscowi ponownie uderzyli z dystansu, jednak i tym razem piłka minęła światło bramki. W 28 minucie z rzutu wolnego, z prawej strony uderzył Patryk Kokot, ale dobrą interwencją popisał się golkiper Stali piąstkując piłkę. Cztery minuty później Patryk Kokot dobrym przerzutem na prawą stronę uruchomił Gabriela Kwoczałę, jednak jego strzał zablokował obrońca.

W 36 minucie ponownie Patryk Kokot dobrym podaniem obsłużył Gabriel Kwoczałę, lecz tym razem jego strzał został przyblokowany przez obrońcę i bramkarz Zawadzkiego nie miał problemów z obroną. Pięć minut później minimalnie obok słupka uderzył z pola karnego Dominik Goczoł, po podaniu Patryka Kokota. W 45 minucie po rzucie rożnym piłkę wybili obrońcy, przejął ją Patryk Kokot i próbował lobować wysuniętego z bramki golkipera Stali, jednak ten wyciągnął się jak struna i opanował piłkę. W doliczonym czasie Patryk Kokot uderzył jeszcze z rzutu wolnego, z prawej strony, lecz tym razem piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa ponownie rozpoczęła się od przewagi gości, jednak brakowało sfinalizowania akcji. W 48 minucie Jacek Mnich szybko wznowił grę na prawej stronie wrzutem z autu do Patryka Kokot, ten pociągnął, wszedł w pole karne, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką. W 55 minucie ładną akcje przeprowadzili miejscowi, jednak kończący ją strzał był niecelny. Dwie minuty później Patryk Kokot szybkim i zaskakującym strzałem wykonał rzut wolny, ale golkiper Stali interweniował ze sporym szczęściem, wypuścił piłkę z rąk, ta trafiła w słupek i dopiero wtedy ją opanował.

W 58 minucie po świetnym dograniu Dominika Goczoła w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gospodarzy znalazł się Jacek Mnich, jednak golkiper Stali wyszedł z opresji obronną ręką, broniąc strzał nogami. Dwie minuty później indywidualną akcję lewą stroną przeprowadził Dominik Goczoł, wszedł w pole karne, wyłożył piłkę Patrykowi Kokotowi, ale po jego uderzeniu obrońca wybił futbolówkę z linii bramkowej. W 62 minucie kolejna dobra akcja przyjezdnych, Dominik Goczoł, zagrywa na lewo do Gabriela Kwoczały, ten wchodzi w pole karne i strzela, ale dobrą interwencją popisuje się bramkarz Zawadzkiego.

Kiedy wydawało się, że bramka dla gości wisi w powietrzu, kontaktowego gola zdobywają miejscowi. W 64 minucie po wrzucie z autu na prawej stronie, szybka wymiana piłki pomiędzy zawodnikami Zawadzkiego i ich napastnik znajduje się w dobrej sytuacji, i nie pozostawia złudzeń golkiperowi Rozmierki. Miejscowi po zdobyciu bramki uwierzyli, że mogą w tym spotkaniu jeszcze coś ugrać i próbowali śmielej zaatakować, jednak obrona Jedności była czujna. W 72 minucie daleka wrzutka gospodarzy w pole karne, ale główka napastnika jest niecelna.

W 77 minucie, po błędzie obrońcy Stali na 35 metrze, trójką wychodzili piłkarze Jedności, jednak powrót defensora gospodarzy okazał się skuteczny i zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Kokota, na bramkę główkował Jacek Mnich, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

W 88 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Gabriel Kwoczała, jednak zwlekał z oddaniem strzału, a naciskany przez powracającego obrońcę wyszedł z piłką poza pole karne i akcja nie przyniosła spodziewanego rezultatu. Minutę później akcja Stali zakończyła się bardzo niecelnym strzałem. W 91 minucie kontra gospodarzy mogła zniweczyć starania przyjezdnych w całym meczu i uratować punkt dla miejscowych. Dalekie zagranie na prawą stronę i próba dogrania pod bramkę, spod linii końcowej, do wchodzącego napastnika, jednak szczęśliwie zablokowana na rzut różny przez Patryka Kanię. W 93 minucie jeszcze Gabriel Kwoczała ładnie uderzał z rzutu wolnego, lecz piłka po interwencji bramkarza trafiła w poprzeczkę.