ogółem: 4 012 955

Trampkarze wreszcie zwycięzcy!!!

• autor: dzsiara, 2012-10-20 13:38

LZS Staniszcze Wielkie 3:4(3:2) LKS Jedność Rozmierka

Najmłodsi piłkarze Jedności w meczu ósmej kolejki pokonują na wyjeździe LZS Staniszcze Wielkie 3:4. Bramki dla Jedności zdobyli: 2x Denis Błyszcz, Adrianna Tomala, Dariusz Lubojański.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych 20 minutach częściej zagrażali bramce Jedności. Ataki przyjezdnych były w tym fragmencie mało skuteczne i nie stanowiły większego zagrożenia dla miejscowych. W 4 minucie po błędzie w obronie Jedności, piłkę przejął napastnik Staniszcz, jednak w dobrej sytuacji uderzył obok słupka. Dwie minuty później było już 1:0 dla gospodarzy. Uderzenie pomocnika miejscowych z dalszej odległości pod poprzeczkę, na dalszy słupek i golkiper Rozmierki musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Chwilę później Denis Błyszcz strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Staniszcz, lecz ten popisał się dobrą interwencją i odbił piłkę na rzut rożny. W 9 minucie napastnik gospodarzy wyłuskuje piłkę od obrońcy Jedności, ale jego uderzenie ląduje na poprzeczce rozmiereckiej bramki.

Kolejne dziesięć minut to okres w miarę wyrównanej gry bez klarownych sytuacji z obu stron. Jednak w 18 i 20 minucie dwa kolejne ciosy zadali miejscowi. Akcja Staniszcz prawą stroną i zagranie do środka, do nieobstawionego napastnika, który nie dał szans Romanowi Noconiowi. Dwie minuty później płaski strzał zza pola karnego, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.

Mimo trzybramkowej straty trampkarze Jedności nie załamali się i ruszyli do śmielszych ataków. Przyniosło to skutek już w 25 minucie. Dariusz Lubojański zagrał na lewo do Adrianny Tomali, to poszła z piłką kilkanaście metrów i pięknym strzałem zza pola karnego, na dalszy słupek, w okienko, nie dała szans golkiperowi miejscowych. W 32 minucie przyjezdni strzelają bramkę kontaktową. Denis Błyszcz zagrywa na prawo do Dariusza Lubojańskiego, ten pociągnął, wszedł w pole karne i uderzył, jednak bramkarz zdołał odbić piłkę, ale wobec jego dobitki, z ostrego kąta, był już bez szans.

Przyjezdni w dalszym ciągu atakowali i w 34 minucie Dariusz Lubojański był bliski zdobycia bramki, której nie powstydziłyby się największe gwiazdy futbolu. Na lewej stronie wznowił grę z autu Michał Kapica do Dawida Mnicha, ten dośrodkował na 12 metr, a Dariusz Lubojański uderzył piłkę przewrotką, jednak ta trafiła tylko w poprzeczkę. Chwilę później gwizdek sędziego zakończył pierwszą połowę.

Po zmianie stron przyjezdni kontynuowali to co rozpoczęli przed przerwą. Ich groźne ataki raz po raz nękały defensywę Staniszcz. W 38 minucie Denis Błyszcz pociągnął prawą stroną, dośrodkował pod bramkę, jednak uderzenie Michała Kapicy odbił bramkarz, a dobitka Dariusza Lubojańskiego została zablokowana przez obrońcę. W 44 minucie kolejna akcja gości, strzał Dariusza Lubojańskiego odbija bramkarz, a dobitka Denisa Błyszcza również zostaje odbita przez golkipera Staniszcz i obrońcy wybijają na róg.

Chwilę później obrońca Staniszcz pomaga sobie ręką w opanowaniu piłki, a że było to w polu karnym arbiter wskazuje na „wapno”. Do piłki podchodzi Denis Błyszcz i pewnym strzałem nie daje szans bramkarzowi Staniszcz. Przyjezdni doprowadzili do remisu i od tego momentu gra się wyrównała. W 51 minucie z dystansu uderzył Denis Błyszcz, jednak piłka przeszła minimalnie obok słupka.

W 61 minucie z rzutu wolnego uderzali gospodarze, ale na posterunku był bramkarz Jedności. W 65 minucie świetną akcję przeprowadzili miejscowi i byli blisko wyjścia na prowadzenie. Akcja prawą stroną i mocne uderzenie, ale świetną interwencją popisuje się Roman Nocoń i odbija piłkę. Doskakuje do niej napastnik Staniszcz i uderza, ale golkiper Jedności kapitalnym „szpagatem” blokuje ten strzał i goście wychodzą z opresji obronną ręką.

Przyjezdni postanowili jeszcze śmielej zaatakować i spróbować przechylić szalę na swoją korzyść. W 67 minucie Dariusz Lubojański uderzył minimalnie nad poprzeczką z rzutu wolnego. W 69 minucie Denis Błyszcz przejął piłkę na środku boiska, pociągnął prawą stroną i zdecydował się na uderzenie. Piłka wylądowała w okienku bramki gospodarzy i przyjezdni objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.