Aktualności

Seniorzy remisują w meczu na szczycie…

• autor: dzsiara, 2012-11-03 16:27

SSKS Stal Zawadzkie 2:2(1:1) LKS Jedność Rozmierka

Seniorzy Jedności w meczu XII kolejki zremisowali na wyjeździe z liderem tabeli Stalą Zawadzkie. Bramki dla Jedności padły po trafieniu Łukasza Hermasza i samobójczym Zawadzkiego.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy lepiej rozgrywali piłkę i stwarzali klarowniejsze sytuacje podbramkowe. W 3 minucie akcja Stali lewą stroną, po wznowieniu gry z autu, jednak zakończona strzałem obok słupka. W 6 minucie miejscowi wykonywali rzut wolny z 18 metrów, na prawej stronie, jednak piłka trafiła prosto w mur zawodników Jedności. Dwie minuty później szybka akcja Stali, napastnik mija wychodzącego z bramki golkipera Rozmierki, ale wypuszcza sobie piłkę zbyt daleko i próba strzału z ostrego kąta ląduje tylko na bocznej siatce.

W 10 minucie małe zamieszanie w polu karnym Zawadzkiego, po wrzucie z autu Rozmierki, obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z rogu Sebastiana Wojdaka, ale główka Artura Cieciora zostaje przyblokowana przez obrońcę i pewnie interweniuje bramkarz. Golkiper Stali szybko wznawia grę podaniem na lewą stronę, gospodarze wyprowadzają kontrę, a pomocnik Zawadzkiego stając oko w oko z bramkarzem Jedności nie pozostawia mu żadnych złudzeń i miejscowi obejmują prowadzenie.

W 14 minucie z rzutu wolnego, po brutalnym faulu na Krzysztofie Domereckim, uderzył Patryk Kokot, ale golkiper gospodarzy mimo sporych problemów zdołał odbić piłkę na rzut rożny. W 18 minucie uderzenie z rzutu wolnego Stali, ale dobrze piąstkuje Mateusz Wojs, a dobitka zawodnika gospodarzy szybuje wysoko ponad bramką. W 21 minucie groźna akcja Stali lewą stroną, zagranie do środka, tam piłkę odbija golkiper Rozmierki, a sytuację ostatecznie wyjaśniają obrońcy.

Od tego momentu śmielej zaatakowali przyjezdni i gra się wyrównała. W 22 minucie ładna akcja Jedności, przejęcie piłki po wrzucie z autu Zawadzkiego, zagranie na lewo do Łukasza Hermasza, ten podaje do środka, do Patryka Kokot, który wchodzi w pole karne, ale naciskany przez obrońców zdołał wywalczyć tylko rzut rożny. W 25 minucie Patryk Kokot dośrodkowuje z rzutu rożnego, z prawej strony, jeden z obrońców Stali musnął piłkę głową, a drugi niefortunnie kieruje piłkę głową, na dalszy słupek, do własnej bramki, nie dając szans na obronę własnemu golkiperowi.

W 29 minucie dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego Wojciecha Wachtla, piłkę dobrze piąstkuje bramkarz Stali, a kolejna wrzutka w pole karne Michała Kopy, również pada łupem golkipera gospodarzy. Trzy minuty później z rzutu wolnego, z lewej strony, uderzył Joachim Gawlik, ale tym razem piłka przeszła obok bramki. W 38 minucie po rzucie rożnym i uderzeniu na bramkę zawodnika Stali, dobrą interwencją popisał się Mateusz Wojs, piąstkując piłkę, a próba dobitki została zablokowana przez defensorów Jedności.

Drugą połowę odważnie rozpoczęli przyjezdni. Już w 46 minucie Sebastian Wojdak zagrał ładną piłkę do Łukasza Hermasza, ten wszedł w pole karne, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę na rzut rożny. Jednak trzy minuty później to gospodarze obejmują prowadzenie w tym meczu po raz drugi. Nieporozumienie obrońców Jedności wykorzystuje zawodnik Stali, zagrywa do swojego kolegi na piąty metr, a ten wymanewrował bramkarza i skierował futbolówkę do siatki.

W 51 minucie, po wrzucie z autu na lewej stronie, groźnie strzelał napastnik Stali, ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. Minutę później z dystansu uderzył Łukasz Hermasz, jednak golkiper Stali pewnie interweniował. Łatwo stracona bramka na początku drugiej połowy podłamała gości, którzy nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu. Nawet kiedy w 62 minucie, za niesportowe zachowanie, czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Stali, piłkarze Jedności nie potrafili wykorzystać liczebnej przewagi i zdominować rywala. Gra w osłabieniu gospodarzy nie była widoczna na boisku i to oni stwarzali większe zagrożenie dla rozmiereckiej bramki.

W 67 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zawodnik Stali uderzył ładnie z półobrotu, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W 71 minucie groźnie było pod bramką Jedności. Po akcji Stali lewą stroną i zagraniu do środka piłkę wybił bramkarz Rozmierki, ale przejął ją gracz gospodarzy i wywalczył rzut wolny z 19 metrów. Po uderzeniu z tego wolnego piłkę piąstkuje Mateusz Wojs, a ponowne uderzenie zawodnika Stali zostaje wybite na rzut rożny przez golkipera Jedności wespół z obrońcą.

Kolejne minuty to dużo walki w środku pola, bez klarownych sytuacja z obu stron. Wreszcie nadeszła 89 minuta spotkania i na 20 metrze, z prawej strony, faulowany był Joachim Gawlik. Do piłki podszedł Patryk Kokot i ładnie dośrodkował na dalszy słupek, a tam w gąszczu zawodników jak prawdziwy lis pola karnego znalazł się Łukasz Hermasz, przeciął lot piłki kierując ją do bramki Stali. Doliczony czas gry mógł przynieść rozstrzygnięcie zarówno dla jednych, jak i drugich. W 93 minucie akcja Jedności zakończona strzałem Piotra Poloka, jednak piłkę zdołał odbić bramkarz, a dobitka Patryka Kokota ponownie padła łupem golkipera Stali. W 95 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez gości, szybką kontrę lewą stroną wyprowadzili miejscowi, jednak rajd zawodnika Stali został w ostatnim momencie przerwany, dobrym wślizgiem, przez Artura Cieciora.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

1:0 Dariusz Dombrowski 11’
                                               1:1 Adrian Brzęczek 25’(samobójcza)
                                               2:1 Paweł Wróblewski 49’
                                               2:2 Łukasz Hermasz 89’

Stal Zawadzkie: Krzysztof Matusiak – Tomasz Matusiak, Adrian Brzęczek, Michał Skwara, Michał Szostok, Adam Szłapa(90’+4 Maciej Pałkowski), Janusz Foks, Dariusz Dombrowski(80’ Mateusz Piziński), Mariusz Asztemborski, Paweł Wróblewski(60’ Paweł Pawusz), Daniel Nowak

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol(77’ Tomasz Skrzypczyk), Bartosz Berlak, Wojciech Wachtl, Michał Kopa, Joachim Gawlik, Artur Ciecior, Patryk Kokot, Sebastian Wojdak(77’ Paweł Jasiński), Krzysztof Domerecki(46’ Piotr Polok), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Krzysztof Kuźniak, Rafał Kandziora, Bartłomiej Wojdak, Dawid Skowronek

Czerwona kartka: Daniel Nowak 62’

Żółte kartki: Mariusz Asztemborski, Tomasz Matusiak oraz Sebastian Wojdak, Wojciech Wachtl, Michał Kopa, Łukasz Hermasz, Tomasz Skrzypczyk

Sędziowali: Główny – Marcin Szaja; Asystenci – Paweł Pach i Leszek Nowak(KS Kędzierzyn-Koźle)