ogółem: 4 018 963

Pewna wygrana juniorów w derbach powiatu…

• autor: dzsiara, 2012-11-04 13:14

LKS Jedność Rozmierka 6:1(4:0) LZS GKS Izbicko-Otmice

Młodzi piłkarze Jedności w meczu dwunastej kolejki nie dali szans rywalom z Izbicka-Otmic wygrywając 6:1. Na listę strzelców w rozmiereckiej drużynie wpisali się: Dominik Goczoł, Kamil Nagórski, Jacek Mnich, Damian Kroker, Marek Hudzik i Tomasz Michałków.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi i już w 2 minucie objęli prowadzenie. Z ostrego kąta strzelał Gabriel Kwoczała, bramkarz odbił piłkę, a pierwszy doskoczył do niej Dominik Goczoł i pewnym uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kolejne minuty to spora przewaga gospodarzy, jednak nie potrafili oni udokumentować jej kolejną bramką. Piłkarze Izbicka w tej części gry praktycznie tylko dwa razy stworzyli zagrożenie pod rozmierecką bramką. W 6 minucie z rzutu wolnego zawodnik gości uderzył prosto w mur piłkarzy Jedności, a dobitka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Natomiast w 26 minucie groźna akcja gości zakończyła się płaskim strzałem, ale Tomasz Michałków nie dał się zaskoczyć.

Miejscowi natomiast raz po raz zagrażali bramce Izbicka, ale doskonale spisywał się golkiper gości. W 11 minucie po dośrodkowaniu w pole karne, na bramkę uderzał Jacek Mnich, lecz bramkarz przyjezdnych przeniósł piłkę na rzut rożny. Po tym rogu spore zamieszanie w polu karnym Izbicka, ale ostatecznie górą byli obrońcy gości. W 12 minucie z dystansu ładnie uderzył Kamil Piontek, ale bramkarz gości doskonałą paradą przeniósł na rzut rożny piłkę zmierzającą w okienko bramki. Również w 29 minucie golkiper Izbicka odbił na rzut rożny uderzenie z dystansu Patryka Kani.

W 35 minucie bramkarz gości był już jednak bez szans przy świetnym uderzeniu z 20 metrów, z pierwszej piłki, Kamila Nagórskiego, a bramka ta mogłaby być ozdobą meczów na najwyższym światowym poziomie. Chwilę później na bramkę uderzał Dominik Goczoł, ale golkiper Izbicka nie dał się zaskoczyć. W 38 minucie ładnym uderzeniem z 18 metrów popisał się Kamil Nagórski, lecz tym razem piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką.

W 42 minucie miejscowi podwyższają prowadzenie na 3:0. Obrońca gości zagrywa piłkę ręką w polu karnym, a „jedenastkę” pewnie na gola zamienia Jacek Mnich. Wynik do przerwy ustalił w 44 minucie Damian Kroker, który wykorzystał podanie Dominika Goczoła, ładnym zwodem wymanewrował obrońców i nie dał szans bramkarzowi.

Po przerwie śmielej zaatakowali przyjezdni i stworzyli parę dogodnych sytuacji. W 47 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony w doskonałej sytuacji znalazł się napastnik Izbicka, ale mając przed sobą tylko bramkarza fatalnie przestrzelił. W 50 minucie goście szybko rozegrali piłkę dalekim wrzutem z autu i w dobrej sytuacji znalazł się ich napastnik, ale naciskany przez powracającego Kamila Piontka uderzył mocno, lecz wprost w bramkarza i Tomasz Michałków nie miał problemów z obroną. Starania przyjezdnych zostały zwieńczone bramką honorową w 59 minucie, kiedy to wykorzystali rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy Jedności.

W 61 minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili goście, ale strzał napastnika z ostrego kąta został zablokowany przez powracającego Kamila Piontka. Po kwadransie gry znów do ataków ruszyli miejscowi. W 66 minucie futbolówka ponownie wylądowała w bramce Izbicka. Piłkę w pole karne wrzucił Dominik Goczoł, głową w kierunku bramki uderzył Martin Długosz, a Marek Hudzik przedłużył jej lot i futbolówka wylądowała tuż przy dalszym słupku bramki gości.

Kolejne minuty to kilka niewykorzystanych sytuacji przez piłkarzy Jedności. W 70 minucie strzał zza pola karnego Kamila Nagórskiego broni bramkarz Izbicka, a pięć minut później golkiper gości również jest górą po strzale Dominika Goczoła. W 79 minucie bramkarz gości złapał piłkę po podaniu od obrońcy i gospodarze wykonywali rzut wolny pośredni z ośmiu metrów, z prawej strony pola karnego, jednak nie przyniósł on zmiany rezultatu.

W 83 minucie z narożnika pola karnego uderzył mocno Dominik Goczoł, lecz i tym razem bramkarz Izbicka zdołał odbić piłkę na rzut rożny. W 88 minucie szarżującego w polu karnym gości Dominika Goczoła nieprzepisowo powstrzymał obrońca i arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Tomasz Michałków i pewnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 6:1.