Aktualności

Juniorzy remisem w derbach kończą rundę jesienną…

• autor: dzsiara, 2012-11-18 13:38

LKS Orzeł Mokre Łany 3:3(0:2) LKS Jedność Rozmierka

W zaległym meczu XI kolejki juniorzy Jedności remisują na wyjeździe z Orłem Mokre Łany 3:3. Bramki dla Jedności zdobyli: Martin Długosz, Gabriel Kwoczała, Patryk Kokot.

Początkowe dwadzieścia minut spotkania w miarę wyrównane, dużo walki w środku pola, bez sytuacji bramkowych. Jedynie w 9 minucie, po dalekiej piłce z głębi pola, w polu karnym Orła znalazł się Gabriel Kwoczała, ale jego uderzenie z ostrego kąta zdołał obronić bramkarz gospodarzy. W odpowiedzi miejscowi już w następnej akcji byli w natarciu na bramkę Jedności, ale napastnik Orła faulował blokującego piłkę obrońcę gości.

Po dwudziestu minutach lekką inicjatywę przejęli miejscowi. Jej efektem była groźna akcja w 24 minucie. Zagranie na lewą stronę, napastnik Orła ogrywa obrońcę i oddaje mocny strzał z pola karnego, piłkę odbija golkiper Jedności, a próbującego dobijać zawodnika Mokrych Łan uprzedza obrońca i wybija piłkę na róg. Po pewnym czasie ponownie gra się wyrównała i również Jedność zaczęła śmielej atakować bramkę gospodarzy. W 32 minucie, z rzutu wolnego, z 19 metrów, po faulu na Dominiku Goczole, uderzał Patryk Kokot, ale piłka trafiła w mur zawodników Orła.

W 34 minucie przyjezdni obejmują prowadzenie. Po wrzucie z autu na lewej stronie, indywidualnie pociągnął Patryk Kokot, minął kilku rywali i spod linii końcowej dośrodkował pod bramkę, a tam Martin Długosz głową skierował futbolówkę do siatki. Dwie minuty później daleka piłka gospodarzy do wychodzącego napastnika, ale Tomasz Michałków dobrym wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo. W 40 minucie uderzenie z dystansu miejscowych, ale bramkarz Jedności pewnie poradził sobie z trudną piłką.

W 41 minucie piłkarze Jedności podwyższają prowadzenie. Tomasz Michałków wznawia grę podaniem do Patryka Kokota, ten dobrym podaniem uruchamia Gabriela Kwoczałę, a popularny „Ziutek” mija bramkarza i kieruje piłkę do pustej bramki. Już w doliczonym czasie gry Patryk Kokot dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony, piłkę przejął Jacek Mnich, zagrał do Dominika Goczoła, ale jego strzał zablokowali obrońcy. Do piłki doszedł Patryk Kokot i mocno uderzył z 20 metrów, ale futbolówka wylądowała tylko na poprzeczce bramki gospodarzy.

Po zmianie stron gra była wyrównana, jednak z czasem zaczęła rysować się lekka przewaga miejscowych, a w drużynie Jedności uwidocznił się brak zmienionego Dominika Goczoła. W 59 minucie faulowany w polu karnym Jedności jest zawodnik gospodarzy, a pomocnik Orła zamienia „jedenastkę” na bramkę, mimo że Tomasz Michałków wyczuł jego intencje i był bliski obrony.

W 62 minucie ładną akcję przeprowadzili goście, Patryk Kokot zagrał na lewo do Gabriela Kwoczały, ten odegrał w pole karne do Marka Hudzika, ale on nie trafił czysto w piłkę i strzał ten nie mógł zaskoczyć golkipera Orła. Bramka kontaktowa dodała miejscowym wiary w możliwość odwrócenia losów spotkania i jeszcze śmielej zaatakowali. W 72 minucie szybka kontra gospodarzy, zagranie na wolne pole do wychodzącego napastnika, a ten stając oko w oko z golkiperem Jedności nie pozostawia mu żadnych złudzeń.

W dalszym ciągu to miejscowi byli stroną lepiej zorganizowaną i lepiej rozgrywającą piłkę. W 77 minucie nieudane dośrodkowanie pomocnika gospodarzy mogło zaskoczyć bramkarza Jedności, ale piłka trafił tylko w poprzeczkę. W 81 minucie, po wrzucie z autu na prawej stronie, nieatakowany pomocnik Orła popisuje się ładnym przerzutem na lewą stronę, a wchodzący pomocnik nie daje szans na obronę bramkarzowi Jedności.

Sytuacja piłkarzy Jedności stała się nie do pozazdroszczenia i próbowali oni ratować chociażby jeden punkt w tym spotkaniu. W 83 minucie Patryk Kokot uderzał z rzutu wolnego, z 37 metrów, z prawej strony, ale dobrze interweniował bramkarz Orła. Chwilę później Patryk Kania uderzał z dystansu, ale i tym razem bramkarz Mokrych Łan nie dał się zaskoczyć. W 86 minucie ponowny rzut wolny na prawej stronie, tym razem na 44 metrze. Piłkę ponownie ustawia Patryk Kokot, uderza na bramkę, a futbolówka po odbiciu się od ziemi, zaskakuje zasłoniętego golkipera gospodarzy i wpada do bramki. W doliczonym czasie gry z dystansu uderzali jeszcze gospodarze, ale Tomasz Michałków był na posterunku.