Runda jesienna za nami…

• autor: dzsiara, 2012-11-26 20:58

Przed tygodniem zakończyła się runda jesienna sezonu 2012/2013, więc pora napisać kilka słów o tym, jak spisały się w niej zespoły Jedności. Na konkretne podsumowanie, a tym bardziej ocenę postawy naszych drużyn przyjdzie czas w czerwcu, bo przecież trudno oceniać sportowców w połowie wyścigu do mety. Dajmy im szansę wykazania się w drugiej połowie dystansu i wtedy ocenimy ich występ w całości. Tymczasem kilka słów, głównie danych statystycznych, o tym jak wyglądała ta runda w wykonaniu wszystkich trzech drużyn Jedności.

TRAMPKARZE

Najmłodsi adepci piłkarskiego rzemiosła z Rozmierki, prowadzeni przez Rafała Rudnika, na półmetku rozgrywek plasują się na szóstej pozycji, a ich dorobek to 7 punktów. Dwa spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść, jedno zremisowali, a w pięciu musieli uznać wyższość rywala. Przy tej okazji warto zauważyć, że wszystkie punkty zostały zdobyte na wyjazdach.

Kadrę drużyny tworzy 19 zawodników,  a wśród 18 chłopaków doskonale odnajduje się rozmierecki rodzynek-Adrianna Tomala. 11 spośród nich wystąpiło w więcej niż połowie spotkań, natomiast we wszystkich meczach wystąpili: Adrianna Tomala, Dariusz Lubojański, Denis Błyszcz, Dawid Mnich, Michał Kapica i Mateusz Błyszcz.

Trampkarze Jedności w minionej rundzie zdobyli 20 bramek tracąc 44. Bramki dla rozmiereckiego zespołu zdobywali: Dariusz Lubojański 6, Denis Błyszcz i Martin Szwinge po 4, Michał Kapica 3, Adrianna Tomala 2 oraz Dawid Mnich 1.

JUNIORZY

Juniorzy podobnie jak w poprzednim sezonie prezentowali wysoki poziom i rundę jesienną zakończyli na trzecim miejscu, ze stratą do lidera zaledwie jednego punktu. Rundę jesienną młodzi piłkarze Jedności rozpoczęli pod opieką Klaudiusza Radzieja, który jednak po szóstej kolejce zrezygnował z prowadzenia zespołu, a obowiązki trenera przejął kierownik drużyny Rafael Kwoczała.

Na dorobek 28 punktów złożyło się osiem zwycięstw, cztery remisy i zaledwie jedna porażka. Warto przy tym zaznaczyć, że nasi juniorzy jako jedyni w lidze nie zaznali goryczy porażki na wyjeździe.

W minionych trzynastu meczach młodzi piłkarze Jedności trafiali do bramki rywali 44 razy, sami tracąc 20 bramek, co daje bilans +24. Najskuteczniejszym zawodnikiem w minionej rundzie był Patryk Kokot, który zapisał na swoim koncie 13 bramek. Drugi w klasyfikacji strzelców Gabriel Kwoczała uzbierał 11 goli, a siedem trafień było autorstwa Dominika Goczoła.

Patryk Kokot zanotował również najwięcej ostatnich podań otwierających drogę do bramki rywali – 9, a drugi w klasyfikacji asystentów był Jacek Mnich – 6 ostatnich podań.

Kadra juniorów liczyła 17 zawodników, a 14 z nich zaliczyło występy w więcej niż połowie spotkań. We wszystkich 13 spotkaniach zagrali: Kamil Piontek, Jacek Mnich i Martin Długosz. Dwaj pierwsi wystąpili w tych spotkaniach w pełnym wymiarze czasu i spędzili na murawie 1170 minut.

Po więcej statystyk zapraszamy do zakładki juniorów w menu głównym.

SENIORZY

Zespół trenowany przez Artura Cieciora osiągnął w tej rundzie bardzo dobre wyniki i na półmetku rozgrywek zajmuje pozycję wicelidera. Strata zaledwie jednego punktu do prowadzącej Stali Zawadzkie, daje zespołowi doskonałą pozycję wyjściową, aby wiosną powalczyć o najwyższe cele.

Seniorzy Jedności mają na swoim koncie, podobnie jak juniorzy, 28 punktów. Na ten dorobek złożyło się 9 wygranych, jeden remis i trzy porażki. Rozmierecka drużyna jest na półmetku rozgrywek zespołem najlepiej prezentującym się w spotkaniach wyjazdowych.

Aby zgromadzić powyższy dorobek punktowy, piłkarze z Rozmierki strzelili rywalom 42 bramki, sami tracąc przy tym 23, co daje drugi bilans bramkowy w lidze (+19).

Na dorobek bramkowy seniorów złożyły się gole 9 zawodników. Zdecydowanie najskuteczniejszym w tej rundzie był Łukasz Hermasz, którego autorstwa było 16 bramek. Joachim Gawlik zapisał na swoim koncie 7 trafień, a Sebastian Wojdak i Piotr Polok zdobyli po 5 goli.

Najlepszym asystentem okazał się nowy nabytek Jedności, Krzysztof Domerecki, który ma na swoim koncie 7 podań otwierających drogę do bramki. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji są Sebastian Wojdak i Tomasz Skrzypczyk, którzy zaliczyli po 4 asysty.

Spośród szerokiej, 28 osobowej kadry, na murawie w tej rundzie zobaczyliśmy 23 piłkarzy, z których 14 mieliśmy okazję oglądać w więcej niż połowie spotkań. We wszystkich spotkaniach minionej rundy udział wzięli: Joachim Gawlik i Tomasz Skrzypczyk, jednak w obydwu przypadkach nie przełożyło się to na czas spędzony na murawie. Najwięcej minut na boisku mają na swoim koncie: Bartosz Berlak i Mateusz Wojs, obydwaj po 1080 minut, a siedem minut mniej na murawie przebywał Łukasz Hermasz.

Po więcej statystyk zapraszamy do zakładki seniorów w menu głównym.

Warto również wspomnieć o bardzo budującym fakcie, a mianowicie o wysokiej frekwencji na treningach. Począwszy od najmłodszych trampkarzy, w treningach których brały odział również osoby nie zrzeszone jeszcze w klubie, poprzez juniorów, a skończywszy na pierwszej drużynie, udział w zajęciach był bardzo liczny. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w okresie przygotowawczym i w rundzie wiosennej.

Miniona runda przyniosła wiele emocjonujących chwil. Były radości ze zwycięstw i trochę gorsze nastroje po przegranych. O tych drugich chcemy jak najszybciej zapomnieć, a jedynie wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski na przyszłość. Wierzymy, że piłkarzom uda się zrealizować postawione przed nimi cele i nadzieje, które poprzez wyniki piłkarzy w rundzie jesiennej zostały rozbudzone, nie przerodzą się w rozczarowanie.