ogółem: 4 012 895

Seniorzy wygrywają halowy turniej!!!

• autor: dzsiara, 2013-01-20 20:34

Powtórka sukcesu sprzed roku…

W dniu dzisiejszym seniorzy Jedności wzięli udział w halowym turnieju piłki nożnej. Nasi piłkarze, podobnie jak przed rokiem, okazali się bezkonkurencyjni i wygrali imprezę. Indywidualne wyróżnienie dla najlepszego strzelca niedzielnej imprezy zdobył Sebastian Wojdak.

Do niedzielnego turnieju organizowanego przez Gminny Związek LKS w Strzelcach Opolskich zgłosiło się w tym roku osiem zespołów, które drogą losowania podzielono na dwie grupy. Zespoły rywalizowały w grupach systemem „każdy z każdym”, a dwie najlepsze ekipy z każdej grupy przechodziły do półfinału. Przegrani z półfinałów zagrali o miejsce 3, natomiast zwycięzcy zmierzyli się w meczu finałowym.

Piłkarze Jedności swój udział w turnieju rozpoczęli od spotkania z Orłem Mokre Łany. Mecz ten nie był porywającym widowiskiem, a obydwie ekipy nie stworzyły zbyt wielu sytuacji bramkowych. O sporym szczęściu mogą mówić rozmiereccy piłkarze, bowiem zwycięska bramka dla Jedności wpadła przy sporym udziale obrońcy Orła. Na dwie minuty przed końcem meczu strzał w kierunku bramki oddał Sebastian Wojdak, jednak piłkę odbił obrońca Mokrych Łan, czym zmylił własnego bramkarza i futbolówka wylądowała w siatce.

W drugim meczu grupowym, rywalem Jedności była drużyna Tęczy Szymiszów. Spotkanie było prawdziwym popisem gry i przede wszystkim skuteczności rozmiereckich piłkarzy. Od początku zdominowali rywala i konsekwentnie podwyższali prowadzenie. Na listę strzelców w tym meczy wpisali się: 3x Sebastian Wojdak, 2x Patryk Kokot oraz Gabriel Kwoczała. Piłkarze Szymiszowa swoją honorową bramkę zdobyli pod koniec meczu, którego ostateczny rezultat brzmiał 6:1 dla Jedności.

W ostatnim meczu grupowym, piłkarze Rozmierki zmierzyli się z drużyną Piasta Strzelce Opolskie. Spotkanie wyrównane i zacięte. W piątej minucie na prowadzenie wyszła drużyna ze Strzelec Opolskich. Piłkarze Jedności, aby myśleć o zajęciu pierwszego miejsca w grupie, musieli odrabiać straty. W siódmej minucie meczu do wyrównania doprowadził Sebastian Wojdak, a wynik 1:1 utrzymał się już do jego końca.

W meczu półfinałowym rywalem Jedności był drugi zespół grupy A, Tempo Grodzisko. Spotkanie bardzo zacięte, kilka niewykorzystanych sytuacji z jednej i z drugiej strony. Wreszcie w 6 minucie meczu drużynę Jedności na prowadzenie wyprowadził Sebastian Wojdak. Piłkarze Tempa próbowali gonić wynik, ale Jedność grała uważnie w obronie, a dodatkowo efektownymi i zarazem efektywnymi interwencjami popisywał się Mateusz Wojs. W ósmej minucie wynik na 2:0 podwyższył Patryk Kokot i piłkarze Jedności, mimo gry końcową minutę w osłabieniu, nie dali już sobie wydrzeć wygranej.

W meczu finałowym gracze Rozmierki zmierzyli się z ekipą Kadłuba. Spotkanie, jak przystało na finał, stało na dobrym poziomie. W drugiej minucie meczu prowadzenie objęli rywale, jednak piłkarze Jedności nie dali za wygraną i starali się doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się w siódmej minucie meczu, a bramkę na wagę remisu zdobył Patryk Kokot. Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry i zwycięzcę turnieju musiała wyłonić seria rzutów karnych. Rozpoczęła się ona od kapitalnej obrony Mateusza Wojsa. Później już wszystkie strzały kończyły się bramkami i Jedność wygrała 3:2. Dla Rozmierki rzuty karne skutecznie egzekwowali: Patryk Kokot, Dominik Goczoł i Artur Ciecior.

Materiał video z serii rzutów karnych. Zapraszamy do oglądania!

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs, Rafał Rudnik – Dominik Goczoł, Artur Ciecior, Patryk Kokot(4 bramki), Sebastian Wojdak(6 bramek), Krzysztof Domerecki, Gabriel Kwoczała(1 bramka), Michał Kopa

Bardzo cieszy postawa rozmiereckich piłkarzy, którzy podobnie jak przed rokiem udowodnili, że treningi na hali nie idą na marne. Gratulacje panowie!!!

Przy okazji chcieliśmy poinformować, że w sobotę 02.02.2013 drużyna seniorów weźmie udział w halowym turnieju w Kolonowskiem.

LKS Jedność Rozmierka 1:0 LKS Orzeł Mokre Łany
LKS Tęcza Szymiszów 0:1 SKS Piast Strzelce Op.
LKS Jedność Rozmierka 6:1 LKS Tęcza Szymiszów
LKS Orzeł Mokre Łany 1:1 SKS Piast Strzelce Op.
LKS Jedność Rozmierka 1:1 SKS Piast Strzelce Op.

LKS Jedność Rozmierka 2:0 LKS Tempo Grodzisko
LKS Adamietz Kadłub 0:0(k. 3:1) SKS Piast Strzelce Op.

Mecz o 3 miejsce:

LKS Tempo Grodzisko 0:1 SKS Piast Strzelce Op.

Finał:

LKS Jedność Rozmierka 1:1(k. 3:2) LKS Adamietz Kadłub

W niedzielnym turnieju podczas 160 minut gry(jedno spotkanie trwało 10 minut) zdobyto 35 bramek, z których 6 było autorstwa Sebastiana Wojdaka, z zwycięskiej drużyny Jedności Rozmierka i to on został najlepszym strzelcem turnieju.

Najwięcej bramek zdobyła zwycięska drużyna Jedności Rozmierka, której piłkarze strzelili rywalom 11 goli. O dwie bramki mniej rywalom zaaplikowali drudzy finaliści, zespół z Kadłuba.

Podobnie jak przed rokiem zwycięzcę turnieju musiały wyłonić rzuty karne. W roku ubiegłym piłkarze Jedności okazali się lepsi w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła od drużyny Rożniątowa.

Pamiątkowe puchary i dyplomy trzem najlepszym zespołom turnieju oraz statuetkę dla najlepszego strzelca tej imprezy, wręczał prezes podokręgu strzeleckiego, pan Bogdan Pietraczuk.

Wszystkie 16 spotkań rozstrzygała dwójka arbitrów z Kolegium Sędziów w Kędzierzynie-Koźlu, panowie Adam Bagiński i Dawid Burda.