ogółem: 4 013 225

Juniorzy zwyciężają w turnieju halowym!!!

• autor: dzsiara, 2013-01-27 19:08

Udany występ rozmiereckiej młodzieży…

W dzisiejszą niedzielę juniorzy Jedności uczestniczyli w halowym turnieju piłki nożnej. Występ w nim był dla młodych piłkarzy z Rozmierki niezwykle udany i wywalczyli oni pierwsze miejsce. Indywidualne wyróżnienie dla najlepszego strzelca imprezy zdobył Patryk Kokot.

Do niedzielnego turnieju juniorów organizowanego przez Gminny Związek LKS w Strzelcach Opolskich zgłosiło się siedem zespołów. Postanowiono, że drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”, który przy takiej liczbie uczestników będzie najsprawiedliwszy, aby wyłonić zwycięzcę i ustalić końcową kolejność w turnieju.

Juniorzy Jedności zmagania w turnieju rozpoczęli od spotkania z sąsiadem zza miedzy, Błękitnymi Rozmierz. Mimo zdecydowanej przewagi na parkiecie rozmiereccy piłkarze przez dłuższy czas nie potrafili udokumentować jej bramką. Sztuka ta udała się dopiero w 5 minucie meczu, a strzelcem bramki został Patryk Kokot. Była to jedyna bramka w tym meczu i juniorzy Jedności mogli zapisać na swoje konto pierwsze turniejowe punkty.

W drugim meczu rywalem młodych piłkarzy Rozmierki była ekipa Plonu Błotnica Strzelecka. W tym spotkaniu również przez dłuższy czas wynik brzmiał 0:0. W piątej minucie spotkania na prowadzenie niespodziewanie wyszli piłkarze Plonu. Jednak ich radość z prowadzenia nie trwała długo, bowiem zaledwie 30 sekund później do wyrównania doprowadził Jacek Mnich. Minęło kolejnych 15 sekund, a na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:1 dla Jedności, po pięknym uderzeniu z dystansu Patryka Kokota. Do końcowego gwizdka arbitra Rozmierka nie oddała już prowadzenia i zainkasowała kolejne trzy punkty.

Trzeci turniejowy mecz Jedności to potyczka z drużyną Orła Mokre Łany. W tym meczu spotkały się zespoły, które po dwóch rozegranych spotkaniach miały komplet punktów na koncie. Spotkanie bardzo dobre w wykonaniu rozmiereckich juniorów, którzy w drugiej minucie, po trafieniu Patryka Kokota, objęli prowadzenie. Trzy minuty później Patryk Kokot ponownie wpisał się na listę strzelców, a wynik 2:0 utrzymał się już do końca meczu.

Kolejne spotkanie niedzielnego turnieju przyszło piłkarzom Rozmierki rozegrać z zespołem Kadłuba. Na początku drugiej minuty drużynę Jedności na prowadzenie wyprowadził Patryk Kokot. Później mimo kilku okazji wynik się nie zmieniał i dopiero na 45 sekund przed końcowym gwizdkiem drugiego gola zdobył Patryk Kokot ustalając wynik spotkania.

Po czterech spotkaniach piłkarze Jedności, jako jedyni, mieli na swoim koncie komplet punktów, jednak drużyna Orła Mokre Łany również spisywała się wyborowo i zaliczyła tylko wpadkę w meczu z Rozmierką. Aby myśleć o końcowym sukcesie i nie oglądać się na rywali piłkarze Jedności z dwóch pozostałych do rozegrania spotkań musieli przynajmniej jedno wygrać.

Piąty turniejowy mecz zespół Jedności rozegrał z drugą drużyną Piasta Strzelce Opolskie. Spotkanie bardzo wyrównane i zacięte, jednak na 50 sekund przed końcem prowadzenie objęła drużyna Piasta II. Piłkarzom Jedności, mimo usilnych starań, nie udało się już zmienić wyniku spotkania i musieli pogodzić się z pierwszą turniejową porażką.

Do ostatniego swojego występu w turnieju piłkarze Jedności podeszli bardzo zmobilizowani i zmotywowani wiedząc, że tylko zwycięstwo może dać im końcowy sukces, ponieważ kilkanaście minut wcześniej drużyna Orła Mokre Łany zdołała pokonać Kadłub 2:1(mimo, że przegrywała) i z 15 punktami na koncie oczekiwała na ostatni mecz Rozmierki.

Drużyny Piasta I i Jedności rozpoczęły spotkanie bardzo uważnie. Kilka sytuacji z jednej i z drugiej strony, ale wynik nie ulegał zmianie. Na półtorej minuty przed końcem piłkarze ze Strzelec wychodzą na prowadzenie i w obozie Mokrych Łan ogromny wybuch radości. Rozmiereccy juniorzy nie dali jednak za wygraną, choć czas upływał nieubłaganie. Została minuta do zakończenia spotkania, kiedy Patryk Kokot doprowadził do wyrównania. Niezwykle emocjonująca końcówka. Ostatnie sekundy. Akcja Jedności, piłkę dostaje Gabriel Kwoczała, uderza i na 10 sekund przed końcem Jedność obejmuje prowadzenie. Piłkarze Piasta próbują jeszcze szybko wznowić grę, ale na skuteczny strzał nie starcza już czasu. Końcowa syrena i gwizdek arbitra, i radość rozmiereckich piłkarzy. Jest upragniony sukces!!!

Juniorzy Jedności pokazali się na strzeleckim parkiecie z dobrej strony i w całym turnieju okazali się zespołem najlepszym. Dobra organizacja w defensywie, w tym kilka kapitalnych interwencji Tomasza Michałków oraz pomysłowa gra ofensywna zespołu i piorunująca skuteczność Patryka Kokota, a dodatkowo odpowiednia doza sportowego szczęścia sprawiły, że niedzielna impreza zakończyła się sukcesem. Przed rokiem juniorzy musieli się zadowolić drugim miejscem, w tym roku udało się zwyciężyć. Gratulujemy!!!

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tomasz Michałków – Kamil Piontek, Jacek Mnich(1 bramka), Patryk Kokot(7 bramek), Gabriel Kwoczała(1 bramka), Jarosław Jendryka, Michał Griner, Martin Kalisz

Chcieliśmy poinformować, że nasi juniorzy zostali zaproszeni i wezmą udział w turniej halowy organizowany przez SKS Piast Strzelce Opolskie. Turniej odbędzie się w sobotę 09.02.2013 o godzinie 9:00 w hali sportowej w Strzelcach Opolskich przy ulicy Kozielskiej 34. W turnieju wezmą udział m.in: gospodarze, Orzeł Mokre Łany, Swornica Czarnowąsy, Orzeł Źlinice.

Komplet wyników niedzielnego turnieju:

SKS Piast I Strzelce Op. 2:2 SKS Piast II Strzelce Op.
LKS Orzeł Mokre Łany 2:0 LKS Plon Błotnica Strzelecka
LKS Jedność Rozmierka 1:0 LKS Błękitni Rozmierz
SKS Piast I Strzelce Op. 0:0 LKS Adamietz Kadłub
SKS Piast II Strzelce Op. 0:1 LKS Orzeł Mokre Łany
LKS Plon Błotnica Strzelecka 1:2 LKS Jedność Rozmierka
LKS Błękitni Rozmierz 0:2 SKS Piast I Strzelce Op.
LKS Adamietz Kadłub 2:3 SKS Piast II Strzelce Op.
LKS Orzeł Mokre Łany 2:1 LKS Adamietz Kadłub
LKS Błękitni Rozmierz 0:1 SKS Piast II Strzelce Op.

7. LKS Błękitni Rozmierz                                      1           2:8

W 21 spotkaniach turnieju, podczas 168 minut gry(jedno spotkanie 8 minut) zdobyto 48 bramek, z których siedem strzelił Patryk Kokot, ze zwycięskiej drużyny Jedności Rozmierka i to on został najlepszym strzelcem imprezy.

Pamiątkowe puchary i dyplomy trzem najlepszym zespołom turnieju oraz statuetkę dla najlepszego strzelca tej imprezy, wręczał prezes Gminnego Związku LKS w Strzelcach Opolskich, pan Klaudiusz Radziej.

Wszystkie 21 spotkań rozstrzygała dwójka arbitrów z Kolegium Sędziów w Kędzierzynie-Koźlu, panowie Grzegorz Marzec i Rudolf Ochman.