Seniorzy przegrywają w sparingu…

• autor: dzsiara, 2013-03-02 17:43

LKS Jedność Rozmierka 0:3 LKS Źródło Krośnica

W trzecim tegorocznym meczu kontrolnym seniorzy Jedności ulegli na własnym stadionie drużynie Źródła Krośnica 0:3.

W minioną sobotę seniorzy Jedności rozegrali trzecie spotkanie kontrolne przed zbliżającą się rundą rewanżową. Sparingpartnerem rozmiereckiej drużyny był zespół Źródła Krośnica, który występuje w klasie okręgowej. Spotkanie rozegrano w trzech tercjach po 30 minut. Warto podkreślić wysoką frekwencję wśród piłkarzy Jedności, bowiem trener miał tego dnia do dyspozycji aż 20 zawodników.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi przyjezdnych, którzy szybko opanowali środek pola i częściej utrzymywali się przy piłce. Stworzyli w tym czasie dwie dogodne sytuacje zakończone niecelnymi strzałami. W 14 minucie goście objęli prowadzenie, po tym jak pozostawiony bez opieki zawodnik Źródła, głową skierował piłkę do siatki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Strata bramki podziałała mobilizująco na miejscowych i gra się wyrównała. Piłkarze Jedności kilka razy zagrozili bramce Źródła, jednak nie zdołali skierować futbolówki do bramki gości. Przyjezdni również mieli jeszcze okazje, ale nie zdołali powiększyć prowadzenia.

Druga odsłona tego spotkania nie była zbyt emocjonująca. Dużo walki w środku pola, nie przekładało się na klarowne sytuacje bramkowe z obydwu stron. Lepsze wrażenie w tej części sprawili ponownie goście, jednak swej przewagi nie potrafili udokumentować kolejną bramką.

Ostatnie trzydzieści minut spotkania ponownie lepiej rozegrali piłkarze Źródła. W ósmej minucie tej części podwyższyli prowadzenie. Dwa szybkie podania na lewej flance i napastnik Źródła znalazł się z piłką przed golkiperem Jedności, i nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Piłkarze Jedności próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale ich próby kończyły się na dobrze grającej defensywie Źródła, a nieliczne strzały z dystansu nie sprawiały problemów bramkarzowi Krośnicy. Na dziewięć minut przed końcem meczu przyjezdni zdobyli trzecią bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania. Dalekie podanie z głębi pola do wychodzącego na pozycję napastnika, który w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Jedności nie pozostawił mu żadnych złudzeń.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

0:1 Źródło 14’
                                              0:2 Źródło 68’
                                              0:3 Źródło 81’