Juniorzy zagrali na remis.

• autor: dzsiara, 2013-04-15 21:40

LKS Jedność Rozmierka 1:1(0:0) KS Unia Kolonowskie

Na inaugurację rundy rewanżowej juniorzy Jedności podejmowali na własnym stadionie zespół Unii Kolonowskie. Pierwsza część spotkania toczona raczej pod dyktando gospodarzy, kilka stworzonych sytuacji, jednak futbolówka nie znalazła drogi do bramki Unii. Goście w tej części gry kilka razy uderzali z dystansu, ale były to zazwyczaj strzały niecelne lub niesprawiające problemów bramkarzowi Jedności. Po zmianie stron miejscowi zupełnie zdominowali rywala. Cztery minuty po przerwie w polu karnym faulowany był Gabriel Kwoczała, który sam zamienił „jedenastkę” na bramkę dającą gospodarzom prowadzenie. Kolejne minuty to zdecydowane ataki miejscowych, jednak nie potrafili oni udokumentować swojej przewagi kolejnymi bramkami. W 74 minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania, po jedynej w tej części gry sytuacji pod bramką Rozmierki. Na 35 metrze, z lewej strony boiska, arbiter tego spotkania podyktował kontrowersyjny rzut wolny, uderzenie piłkarza Unii, po rękach rozmiereckiego bramkarza odbiło się od poprzeczki, piłka spadła pod nogi zawodnika gości, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Mimo kolejnych prób gospodarzy rezultat remisowy utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

1:0 Gabriel Kwoczała 49’(karny)
                                             1:1 Patryk Markowski 74’

Jedność Rozmierka: Tomasz Michałków – Kamil Piontek, Martin Kalisz, Jarosław Jendryka, Dariusz Lubojański(72’ Patryk Kania), Mateusz Gatner, Kamil Nagórski, Martin Długosz(46’ Gabriel Kwoczała), Dominik Goczoł, Jacek Mnich, Marek Hudzik(46’ Damian Kroker)

Pozostali w rezerwie: Tomasz Markieton, Michał Griner

Unia Kolonowskie: Mateusz Mesjasz – Stefan Kruk, Fabian Obrusznik, Krystian Steinert, Mateusz Gajda(46’ Daniel Ziaja), Marcel Bartodziej, Patryk Markowski, Dawid Bulanda, Beniamin Smyk, Jarosław Zieliński, Michał Trzasko(62’ Mariusz Jagos)

Żółte kartki: Kamil Nagórski oraz Dawid Bulanda

Sędziował: Jerzy Ochman(KS Kędzierzyn-Koźle)

W niedzielnym spotkaniu z Unią oficjalnie w barwach Jedności zadebiutował Mateusz Gatner. Nowy pomocnik drużyny juniorów przyszedł do naszego klubu z Tęczy Szymiszów, jednak ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do Kadłuba. Mateusza serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy wielu sukcesów i przyjemności z gry w barwach Jedności.