Zapowiedź

• autor: dzsiara, 2013-04-29 12:38

Piłkarska środa drużyn Jedności…

Rozgrywki ligowe nabierają tempa i już w najbliższą środę drużyny Jedności rozegrają kolejne spotkania. Seniorzy rozegrają zaplanowaną na ten dzień XVIII kolejkę, natomiast drużyny trampkarzy i juniorów rozegrają tego dnia przeniesione mecze z pierwszej kolejki wiosennej.

Najmłodsi piłkarze Jedności będą gościć w środowe przedpołudnie sąsiada zza miedzy, drużynę Błękitnych Rozmierz. Goście zajmują ostatnie miejsce w ligowej stawce i wywalczyli do tej pory zaledwie jeden punkt, remisując ze Staniszczami Wielkimi 3:3. W jesiennym meczu obydwu drużyn, rozpoczynającym ligowe zmagania, lepsza była drużyna Jedności wygrywając w Rozmierzy 1:3. Środowe derby trampkarzy rozstrzygać będzie pan Arkadiusz Dudek z Kolegium Sędziów w Kędzierzynie-Koźlu.

Juniorzy rozmiereckiego klubu wybierają się w środę do Opola-Grudzic na zaległe spotkanie XIV kolejki. Gospodarze środowego spotkania zajmują 13 pozycję w tabeli, z dorobkiem 8 punktów, z których połowę wywalczyli w wiosennych spotkaniach. Jesienne spotkanie obydwu zespołów w Rozmierce zakończyło się skromną wygraną Jedności 2:1. Środowe zawody w drugiej lidze juniorów poprowadzi arbiter z Kolegium Sędziów w Opolu pan Piotr Wysocki.

W środowe popołudnie na stadion przy ulicy Szkolnej w Rozmierce zawita drużyna Victorii Żyrowa, aby z miejscową Jedności rozegrać spotkanie XVIII kolejki klasy A seniorów. Piłkarze Victorii w dotychczasowych spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 18 punktów i plasują się na siódmej pozycji w ligowej tabeli. W rundzie wiosennej na boisku jeszcze nie wygrali, jednak zdobyli trzy punkty walkowerem kosztem Błękitnych Jaryszów. W jesiennym spotkaniu środowych rywali w Żyrowej górą była Jedność wygrywając 1:4. Spotkanie w Rozmierce poprowadzi trójka arbitrów z Kolegium Sędziów w Kędzierzynie-Koźlu a przewodniczyć im będzie pan Dawid Taul.

Piłkarski plan środy 01.05.2013:

Trampkarze – godz. 11:00

LKS Jedność Rozmierka – LKS Błękitni Rozmierz

Juniorzy – godz. 11:00

LZS Opole-Grudzice – LKS Jedność Rozmierka

(wyjazd autobusem o godzinie 9:30 spod stadionu)

Seniorzy – godz. 17:00

LKS Jedność Rozmierka – LKS Victoria Żyrowa