Pierwsze w historii zwycięstwo nad Piastem!!!

• autor: dzsiara, 2013-09-11 14:28

SKS Piast II Strzelce Opolskie 3:4(1:2) LKS Jedność Rozmierka

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Strzelec Opolskich na mecz IV kolejki z drużyną rezerw Piasta. Początek spotkania to optyczna przewaga gospodarzy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i długo ją rozgrywali, jednak nie wynikało z tego żadne zagrożenie dla rozmiereckiej bramki. W 23 minucie z kontrą wyszli goście, a obrońca gospodarzy faulem powstrzymał Sebastiana Wojdaka. Piłkę na 28 metrze ustawił Wojciech Wacht, idealnie przymierzył i zdjął pajęczynę z bramki Piasta. Zdobyta bramka nieco uskrzydliła poczynania przyjezdnych i zaczęli śmielej atakować. Jednak w 35 minucie to gospodarze doprowadzili do wyrównania po uderzeniu z rzutu wolnego. Radość miejscowych z remisu nie trwała długo, bowiem pięć minut później Grzegorz Sapa precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Tomasz Skrzypczyk uderzeniem głową ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Dziesięć minut po zmianie stron, po rzucie wolnym dla przyjezdnych, piłka odbiła się od obrońcy, przed linią końcową dopadł ją jeszcze Łukasz Hermasz, wycofał do Tomasza Skrzypczyka, a ten mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi Piasta. Kolejne minuty to dużo walki w środku pola i w miarę wyrównana gra. W 69 minucie z doskonałą kontrą wyszli goście. Piłkę na własnej połowie wyłuskał Sebastian Wojdak i pognał na bramkę, przed polem karnym odegrał do idącego mu w sukurs Łukasza Hermasza, który wszedł w szesnastkę i nie pozostawił żadnych złudzeń bramkarzowi gospodarzy. Mogło się wydawać, że przyjezdni będą kontrolować losy meczu i spokojnie „dowiozą” prowadzenie do końcowego gwizdka. Jednak kiedy w 86 minucie zawodnik gospodarzy pokonał golkipera Jedności uderzeniem z rzutu wolnego, w poczynania defensywne przyjezdnych wkradła się nerwowość. Efektem tego była stracona trzy minuty później trzecia bramka, kiedy to pomocnik Piasta indywidualną akcją rozmontował obronę Jedności i nie dał szans bramkarzowi. Mimo nerwowej końcówki ostatecznie udało się seniorom Jedności utrzymać prowadzenie do końca spotkania i tym samym odnieść pierwsze w historii zwycięstwo nad drużyną Piasta Strzelce Opolskie.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

0:1 Wojciech Wachtl 24’
                                                    1:1 Dawid Wastag 35’
                                                    1:2 Tomasz Skrzypczyk 40’
                                                    1:3 Tomasz Skrzypczyk 55’
                                                    1:4 Łukasz Hermasz 69’
                                                    2:4 Marcin Strutyński 86’
                                                    3:4 Marcin Strutyński 89’

Piast II Strzelce Opolskie: Wojciech Straszewski – Tomasz Janocha, Marcin Jys, Marcin Głuszek, Dawid Wastag, Łukasz Maciuk(73’ Bartosz Kalupa), Łukasz Glinka, Mateusz Bębas(46’ Stanisław Bar), Tomasz Kleman(75’ Marcin Strutyński), Arkadiusz Pastuch(57’ Ariel Garbacz), Dariusz Kukuczka(62’ Błażej Sprancel)

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartłomiej Wojdak, Dawid Skowronek, Wojciech Wachtl, Rafał Kandziora(82’ Rafał Rudol), Krzysztof Domerecki(71’ Joachim Gawlik), Tomasz Skrzypczyk, Grzegorz Sapa(73’ Piotr Wawrzyniak), Sebastian Wojdak, Michał Hałek(58’ Paweł Jasiński), Łukasz Hermasz

Żółte kartki: Marcin Jys, Tomasz Janocha, Błażej Sprancel oraz Grzegorz Sapa, Rafał Kandziora, Rafał Rudol