Aktualności

Juniorzy nie sprostali Śląskowi!

• autor: dzsiara, 2013-09-29 18:42

LKS Jedność Rozmierka 2:4(1:2) LKS Śląsk Reńska Wieś

W dzisiejszym meczu VI kolejki pierwszej ligi juniorzy Jedności ulegli na własnym stadionie Śląskowi Reńska Wieś 2:4. Bramki dla Jedności zdobyli: Michał Griner i Dominik Goczoł.

W niedzielne przedpołudnie kolejne spotkanie w pierwszej lidze rozegrali juniorzy Jedności. Na stadion przy ulicy Szkolnej w Rozmierce zawitał zespół Śląska Reńska Wieś. Młodzi piłkarze rozmiereckiego klubu przystąpili do meczu w dość okrojonym składzie i bez zawodników rezerwowych. Początek spotkania to lekka przewaga gości, którzy już w pierwszej akcji zaskoczyli defensywę Jedności, jednak piłka o centymetry minęła rozmierecką bramkę. W 11 minucie to właśnie przyjezdni wyszli na prowadzenie, kiedy to po dalekim podaniu napastnik Śląska znalazł się sam na sam z golkiperem Jedności i wykorzystał okazję. Potem gra się wyrównała i toczyła głównie w środku pola. W 23 minucie bardzo przytomnie zachował się Michał Griner, który wysokim pressingiem zmusił obrońcę gości do zagrania piłki własnemu bramkarzowi, a ten naciskany dalej przez Michała popełnił błąd, pomocnik Jedności wyłuskał od niego piłkę i zimną krwią skierował do pustej bramki. Kolejne minuty to w dalszym ciągu dużo gry w środku pola z lekkim wskazaniem na Śląsk. W 34 minucie nominalny obrońca juniorów Kamil Piontek, który stanął w niedzielę miedzy słupkami z konieczności, źle obliczył lot piłki po uderzeniu gości z rzutu wolnego i piłkarze Śląska schodzili na przerwę prowadząc 1:2. Trzy minuty po zmianie stron piłkarze gości wykorzystują stratę w środku pola miejscowych i dwoma podaniami tworzą swojemu napastnikowi klarowną sytuację, którą ten doskonale wykorzystuje. Minął zaledwie kwadrans a przyjezdni prowadzili już 1:4 i było w zasadzie po meczu. Napastnik Śląska minął kilku obrońców Jedności i strzałem z linii pola karnego nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Jedności. Kiedy w 82 minucie Dominik Goczoł wykorzystał dobre podanie Romana Nieświeca i zmniejszył rozmiary porażki, nadzieje miejscowych piłkarzy i kibiców znów odżyły. Jednak chwilę później dwie doskonałe okazje zaprzepaszczone przez gospodarzy zmusiły ich do pogodzenia się z porażką w tym spotkaniu.