Aktualności

Pewna wygrana seniorów!!!

• autor: dzsiara, 2013-09-29 19:15

LKS Jedność Rozmierka 6:1(3:0) KS Górażdże

W dzisiejszym meczu VIII kolejki klasy A seniorzy Jedności pewnie pokonali zespół Górażdży 6:1. Bramki dla Jedności zdobyli: 3x Sebastian Wojdak, Krzysztof Domerecki, Wojciech Wachtl, Joachim Gawlik.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności rozegrali już VIII kolejkę ligową. Tym razem do Rozmierki przybyła drużyna KS-u Górażdże, aby spróbować dokonać sztuki, która jeszcze w tym sezonie nie udała się nikomu, czyli wywieźć ze stadionu przy ulicy Szkolnej jakieś punkty. Jednak również w minioną niedzielę seniorzy Jedności nie pozostawili rywalom złudzeń wygrywając pewnie 6:1. Początek spotkania nie zwiastował aż tak wielu bramek w tym spotkaniu. Pierwsze 20 minut zapowiadało raczej, że będzie to bardzo zacięte i wyrównane spotkanie, które rozstrzygnie się jedną bramką. W początkowym fragmencie meczu dużo walki w środku pola, a sytuacji pod jedną jak i drugą bramką jak na lekarstwo. Wszystko zmieniło się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wtedy to gospodarze, a dokładnie mówiąc Sebastian Wojdak, wykazali się niebywałą skutecznością i po klasycznym hat-tricku wyżej wymienionego prowadzili do przerwy 3:0. Swój popis Sebastian rozpoczął w 29 minucie, kiedy to wykorzystał idealne dogranie z rzutu wolnego Wojciecha Wachtla. Na pełnym biegu wyszedł zza linii obrońców i głową skierował piłkę do bramki rywali. Cztery minuty później Wojciech Wachtl popisuje się doskonałym „crossowym” podaniem w szesnastkę gości, tam piłki dopada Sebastian Wojdak i umieszcza w siatce. Akcję po której padła trzecia bramka rozpoczął w okolicach środka boiska Łukasz Hermasz, na prawej stronie wyłuskał piłkę, przerzucił na lewo do Tomasza Skrzypczyka, ten wypuścił Sebastiana Wojdaka, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, położył bramkarza i skierował futbolówką do pustej bramki.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków piłkarzy gości, którzy za wszelką cenę próbowali odwrócić losy spotkania. Po kilku ich akcjach było bardzo groźnie po rozmierecką bramką, ale gola przyjezdni zdobyli dopiero z rzutu karnego. Strata bramki podziałała mobilizująco na piłkarzy Jedności, którzy zwarli szyki i od tej pory gra ponownie się wyrównała. Jednak ostatni kwadrans meczu, podobnie jak w pierwszej połowie, należał zdecydowanie do miejscowych. W 78 minucie, wprowadzony przed momentem na boisko Joachim Gawlik, doskonałym podaniem uruchomił Krzysztofa Domereckiego, ten pociągnął kilkanaście metrów i stając oko w oko z golkiperem Górażdży nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Trzy minuty później kapitan Jedności Wojciech Wacht, udowodnił po raz kolejny, że stałe fragmenty gry to w tym sezonie jego specjalność i uderzeniem z 22 metrów pokonał bramkarza gości. Wynik spotkania ustalił na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Joachim Gawlik, wykorzystując dobre dogranie Michał Hałka.

6:1 Joachim Gawlik 89’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartłomiej Wojdak(75’ Dawid Skowronek), Bartosz Berlak, Wojciech Wachtl, Rafał Kandziora, Krzysztof Domerecki(80’ Rafał Rudol), Tomasz Skrzypczyk(79’ Joachim Gawlik), Sebastian Wojdak, Grzegorz Sapa(82’ Michał Hałek), Paweł Jasiński(82’ Piotr Wawrzyniak), Łukasz Hermasz

KS Górażdże: Paweł Jeziorski – Mateusz Przybyła, Adam Dahms(46’ Mateusz Szwach), Rafał Kołodziej, Nicola Żyła, Krzysztof Blacha(46’ Mateusz Śledziński), Tomasz Szczudrawa(46’ Krzysztof Steter), Adrian Ochmański(46’ Grzegorz Kaczmarek), Paweł Kubiczek(70’ Grzegorz Reinert), Mateusz Romanek, Adam Pyka

Żółte kartki: Krzysztof Blacha, Mateusz Przybyła

Sędziowali: Główny – Piotr Kapica; Asystenci – Michał Lipok i Michał Wolnik(KS Kędzierzyn-Koźle)