ogółem: 4 018 219

Seniorzy lepsi w derbach!!!

• autor: dzsiara, 2013-10-06 18:28

LKS Adamietz Kadłub 2:5(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W dzisiejszym derbowym meczu IX kolejki klasy A seniorzy Jedności pokonali na wyjeździe Kadłub 2:5. Dla Jedności cztery trefienia zanotował Sebastian Wojdak, a jedno dołożył Łukasz Hermasz.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Kadłuba na spotkanie derbowe. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć śp. Marka Wachtla, ojca kapitana naszej drużyny Wojciecha Wachtla. Spotkanie rozpoczęło się od przewagi drużyny Jedności, której piłkarze raz po raz zagrażali bramce gospodarzy, jednak pod bramką rywala brakowało precyzji. Miejscowi ograniczali się do sporadycznych kontrataków oraz dalekich wrzutek ze stałych fragmentów gry. Nieskuteczność piłkarzy Jedności mogła zostać skarcona w 21 minucie, jednak na wysokości zadania stanął Mateusz Wojs. Wreszcie w 30 minucie niemoc strzelecką Jedności przełamał Sebastian Wojdak. Na 25 metrze minął kilku rywali i ładnym lobem posłał futbolówkę w prawe okienko bramki Kadłuba. W 36 minucie miejscowi stanęli przed szansą wyrównania, ale pędzący na rozmierecką bramkę napastnik Kadłuba zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i golkiper Jedności dobrym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwa. Minimalne prowadzenie przyjezdnych do przerwy, niezupełnie oddawało przebieg tej części spotkania, w której stroną zdecydowanie dominującą byli goście. Po zmianie stron ponownie w natarciu byli goście i już w 49 minucie, za sprawą Sebastiana Wojdaka podwyższyli na 0:2. Pięć minut później przyjezdni prowadzili już 0:3. Piłkę na prawej stronie przejął Krzysztof Domerecki, zagrał do Łukasza Hermasza, ten przerzucił piłkę do wychodzącego na czystą sytuacje Sebastiana Wojdaka, a pomocnik Jedności nie pozostawił złudzeń bramkarzowi w sytuacji sam na sam. W 61 minucie piłkarze Jedności dali się zaskoczyć rywalom, którzy wykorzystali zamieszanie w polu karnym gości po rzucie rożnym i zmniejszyli rozmiary porażki. W 72 minucie kolejna akcja przyjezdnych zakończona bramką. Po raz czwarty w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Sebastian Wojdak, który tym razem dobił piłkę odbitą przez bramkarza po uderzeniu Joachima Gawlika. Osiem minut później goście po raz piąty pokonali golkipera Kadłuba, a tym razem do protokołu meczowego w rubryce gole wpisał się Łukasz Hermasz. Wynik derbowego spotkania ustalili gospodarze, którzy ponownie po rzucie rożnym, zmusili do kapitulacji bramkarza Jedności.

2:5 Dawid Richter 84’

Adamietz Kadłub: Mariusz Piontek – Michał Mróz, Rafał Schlappa, Rafał Warzecha, Sebastian Feliks, Martin Witek(65’ Tomasz Kaczmarczyk), Piotr Adamietz, Adam Szopa, Marek Kaczmarczyk(85’ Rafał Kaczmarczyk), Tomasz Chmiel, Tomasz Kalla(55’ Dawid Richter)

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Grzegorz Sapa, Bartosz Berlak, Bartłomiej Wojdak(68’ Rafał Kandziora), Krzysztof Domerecki(79’ Piotr Wawrzyniak), Tomasz Skrzypczyk, Joachim Gawlik, Sebastian Wojdak(72’ Paweł Jasiński), Michał Hałek(76’ Dawid Skowronek), Łukasz Hermasz

Żółte kartki: Marek Kaczmarczyk

Sędziowali: Główny – Marcin Podmostka; Asystenci – Mariusz Jedliński i Wiesław Figurniak(KS Kluczbork)