ogółem: 4 019 865

Pewna wygrana juniorów!!!

• autor: dzsiara, 2013-10-20 19:09

LKS Jedność Rozmierka 4:0(4:0) KS Unia Krapkowice

W dzisiejszym meczu IX kolejki pierwszej ligi juniorzy Jedności pewnie pokonali na własnym stadionie Unię Krapkowice 4:0. Na listę strzelców w tym spotkaniu dwukrotnie wpisał się Dominik Goczoł, a po jednym trafieniu dołożyli Damian Kroker i Marian Ploch.

W minioną niedzielę na rozmierecki stadion zawitała drużyna Unii Krapkowice, aby z juniorami Jedności rozegrać spotkanie w ramach IX kolejki pierwszej ligi. Spotkanie to pewnie wygrali gospodarze, a cztery strzelone bramki były najniższym wymiarem kary jaki tego dnia spotkał przyjezdnych. Mecz rozpoczął się doskonale dla miejscowych. W 5 minucie wykonywali oni rzut wolny pośredni zza pola karnego, przy piłce stanęli Marian Ploch i Dominik Goczoł, a futbolówka po strzale tego drugiego otarła się jeszcze od obrońcy, zmyliła bramkarza i wylądowała w siatce. Już minutę później gospodarze prowadzili 2:0, a świetnym uderzeniem zza szesnastu metrów popisał się ponownie Dominik Goczoł. Kolejne minuty to w dalszym ciągu spora przewaga miejscowych, jednak pod bramką rywala brakowało skuteczności i odrobiny szczęścia. Niemoc strzelecka juniorów Jedności została przerwana w 44 minucie, kiedy to Marian Ploch zagrał doskonałą piłkę do wychodzącego zza obrońców Damiana Krokera, a ten nie pozostawił żadnych złudzeń golkiperowi Unii. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania miejscowi zadali czwarty cios, a tym razem na listę strzelców wpisał się Marian Ploch, który z bliskiej odległości wykorzystał zagranie z prawej strony Jacka Mnicha. W tej części meczu goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i praktycznie nie zdołali zmusić do wysiłku bramkarza Jedności. Po zmianie stron piłkarze Jedności kontrolowali boiskowe wydarzenia i starali się podwyższyć prowadzenie. Najbliżej tego był w 59 minucie Kamil Piontek, po którego uderzeniu z rzutu wolnego, z ponad 40 metrów, futbolówka trafiła w poprzeczkę. Dalsza część spotkania to już w miarę wyrównana gra, głównie w środku pola, ale i w tym czasie groźniejsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem z pierwszej połowy i piłkarze Jedności mogli się cieszyć z zasłużonych i bardzo potrzebnych trzech punktów.