Młodzicy Jedności wzięli udział w turnieju halowym

• autor: dzsiara, 2013-12-08 20:35

W minioną sobotę młodzicy naszego klubu wzięli udział w Halowym Turnieju Mikołajkowym, który odbył się w Kolonowskiem, a organizowany był przez klub ze Spóroka. Coroczna impreza odbyła się w tym roku pod patronatem posła na sejm RP Adama Kępińskiego i był to już siódmy Turniej organizowany przez Zielonych Spórok. W zawodach wzięło udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy, a dodatkową atrakcją imprezy był mecz pokazowy orlików z Ozimka i Spóroka. Doskonale zorganizowaną, pod każdym względem, imprezę ostatecznie wygrali młodzicy Małejpanwi Ozimek. Najmłodsi adepci piłkarstwa z Rozmierki nie zdołali wygrać żadnego spotkania i zajęli szóste miejsce w Turnieju, ale swojego występu na parkiecie w Kolonowskiem nie muszą się wstydzić.

Młodzicy Jedności w pierwszym swoim meczu odebrali surową lekcję futbolu od późniejszych zwycięzców turnieju z Ozimka i ulegli rywalom 0:7. W drugim występie piłkarze Jedności zagrali już zdecydowanie lepiej i po dwóch minutach gry prowadzili z gospodarzami turnieju - Zielonymi Spórok 1:0, a strzelcem bramki był Franciszek Glik, który uderzeniem z własnej połowy zaskoczył golkipera Zielonych. Piłkarze Jedności mieli jeszcze szanse na podwyższenie prowadzenia, jednak ich nie wykorzystali. Zrobili to natomiast ich rywale i spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy ze Spóroka 2:1. W meczu o V miejsce gracze Jedności zmierzyli się z Naprzodem Ujazd-Niezdrowice. Przez większą cześć spotkania utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak w końcówce piłkarzom Naprzodu udało się przechylić szalę na swoją korzyść i wygrać spotkanie 1:0.

Warto podkreślić, że dla młodzików Jedności występ na hali był nowym doświadczeniem w ich jeszcze krótkiej przygodzie z piłką. Jesteśmy przekonani, że przy kolejnej okazji nasi młodzi piłkarze pokażą się z jeszcze lepszej strony. Wiemy, że wszyscy obecni na turnieju piłkarze Jedności dali z siebie wszystko, jednak my postanowiliśmy wyróżnić debiutującego w barwach Jedności bramkarza – Michała Urbańczyka. Michał pokazał się z bardzo dobrej strony, a kilka jego wyśmienitych interwencji uchroniło rozmierecki zespół od straty gola.

Mimo braku sportowego sukcesu wyjazd został przez naszych chłopaków uznany za bardzo udany i cały zespół wrócił z niego w wyśmienitych nastrojach.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Urbańczyk – Franciszek Glik, Patryk Kałka, Jakub Kałka, Maciej Włodarczyk, Józef Mróz, Bernard Mróz, Jakub Wypchoł

Zobacz zdjęcia z turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

SKS Piast Strzelce Opolskie 3:0 KS Krasiejów

KS Krasiejów 4:1 LZS Naprzód Ujazd-Niezdrowice

SKS Piast Strzelce Opolskie 1:1 LZS Naprzód Ujazd-Niezdrowice

KS Małapanew Ozimek 7:0 LKS Jedność Rozmierka

LKS Zieloni Spórok 2:1 LKS Jedność Rozmierka
(bramka dla Jedności Franciszek Glik)

LKS Zieloni Spórok 2:3 KS Małapanew Ozimek

Półfinały

SKS Piast Strzelce Opolskie 5:0 LKS Zieloni Spórok

KS Małapanew Ozimek 5:0 KS Krasiejów

Mecz o V miejsce

LZS Naprzód Ujazd-Niezdrowice 1:0 LKS Jedność Rozmierka

Mecz o III miejsce

LKS Zieloni Spórok 1:1(karne 2:1) KS Krasiejów

Finał

SKS Piast Strzelce Opolskie 0:2 KS Małapanew Ozimek

Końcowa klasyfikacja:

1.KS Małapanew Ozimek

2. SKS Piast Strzelce Opolskie

3. LKS Zieloni Spórok

4. KS Krasiejów

5. LZS Naprzód Ujazd-Niezdrowice

6. LKS Jedność Rozmierka

Na koniec chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować działaczom klubu ze Spóroka za zaproszenie na tą imprezę. Gościnność z jaką zostaliśmy przyjęci zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych piłkarzy.
DZIĘKUJEMY!!!