ogółem: 4 018 189

Juniorzy na trzecim miejscu w turnieju halowym!

• autor: dzsiara, 2014-02-23 14:01

Halowy Turniej LKS…

Juniorzy Jedności zajęli trzecie miejsce w rozegranym dzisiaj halowym turnieju piłki nożnej. Indywidualną nagrodę dla najlepszego strzelca turnieju zdobył Dominik Goczoł. Gratulujemy!!!

W niedzielę, w hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich, spotkały się drużyny juniorów, aby walczyć o Puchar Prezesa Gminnego Związku LKS w Strzelcach Opolskich. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn i postanowiono, że zespoły zagrają między sobą systemem „każdy z każdym”. Aby wyłonić zwycięzcę imprezy rozegrano dziesięć spotkań dwunastominutowych. Tak się złożyło, że w ostatnim meczu spotkały się najlepsze drużyny imprezy i został wyłoniony zwycięzca turnieju, którym została drużyna Kadłuba.

Juniorzy Jedności turniejowe zmagania rozpoczęli od potyczki z Orłem Mokre Łany. Dwa razy musieli gonić wynik i ostatecznie zremisowali to spotkanie 2:2, po bramkach Mateusza Gatnera i Dominika Goczoła. W drugim meczu rozmiereccy piłkarze spotkali się z zespołem Piasta. W spotkaniu tym długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, jednak w piątej minucie zespół Piasta objął prowadzenie, a minutę później je podwyższył. Kiedy na trzy minuty przed końcem strzeleccy piłkarze zdobyli trzecią bramkę, ich wygrana w tym spotkaniu była prawie pewna. Jednak juniorzy Jedności walczyli do końca i w 11 minucie Dominik Goczoł zmniejszył rozmiary porażki, a na siedem sekund przed końcem Jacek Mnich ustalił wynik meczu na 2:3. Niestety na wyrównanie zabrakło już czasu. Rywalem Jedności w kolejnym spotkaniu byli piłkarze Plonu Błotnica Strzelecka. W spotkaniu tym rozmiereccy piłkarze ponownie musieli gonić wynik i to dwukrotnie. Najpierw do wyrównania doprowadził Dominik Goczoł, a bramkę na 2:2 zdobył Martin Długosz i takim rezultatem zakończyło się to spotkanie. W swoim ostatnim występie w niedzielnym turnieju naprzeciw rozmiereckiej drużyny stanęła ekipa Kadłuba. W piątej minucie zespół Jedności na prowadzenie wyprowadził Mateusz Gatner. Rywale zdołali jednak wyrównać i wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Jednak na osiem sekund przed końcowym gwizdkiem zwycięskiego gola dla Jedności zdobył Dominik Goczoł.

Indywidualne wyróżnienie w niedzielnym turnieju zdobył zawodnik Jedności – Dominik Goczoł. Kapitan rozmiereckiej drużyny z czterema bramkami na koncie został najlepszym strzelcem imprezy i otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom.

Występ juniorów na tym turnieju można ocenić dwojako. Z jednej strony było to zajęcie miejsca na podium turnieju. Z drugiej jednak strony, kiedy oglądało się grę rozmiereckich piłkarzy nie było się z niej zadowolonym i po ich występie pozostał spory niedosyt, a trzecie miejsce na pięć drużyn nie było na pewno szczytem marzeń juniorów Jedności. Na osłodę pozostała indywidualna nagroda dla Dominika, któremu jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Piotr Ochmann – Kamil Piontek, Martin Kalisz, Jacek Mnich(1 bramka), Dominik Goczoł(4 bramki), Mateusz Gatner(2 bramki), Martin Długosz(1 bramka), Damian Kroker, Jarosław Jendryka, Dariusz Kampa