ogółem: 4 012 990

Paweł Jasiński w roli jokera przełamał niemoc Jedności!

• autor: dzsiara, 2014-03-23 21:51

KS Cisowa K-Koźle 0:3(0:0) LKS Jedność Rozmierka

W meczu inaugurującym rundę wiosenną seniorzy Jedności pokonali na wyjeździe zespół KS-u Cisowa 0:3. Dwie bramki zdobył Paweł Jasiński, a jedną dołożył Łukasz Hermasz.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Cisowej na mecz XVI kolejki klasy A, inaugurujący rundę rewanżową obecnego sezonu. Mecz rozgrywany przy mało sprzyjającej aurze pogodowej i padającym deszczu. Do pogody dostroili się piłkarze obydwu drużyn i przez pierwszy kwadrans z boiska wiało nudą. Dużo walki w środku pola, a przed wszystkim wiele niedokładności z jednej i z drugiej strony. Po kwadransie spotkania na boisku zaczęła rysować się coraz wyraźniej przewaga przyjezdnych. Niestety przewaga ta nie przekładała się na zagrożenie pod bramką miejscowych. Owszem kilka stworzonych sytuacji było wybornych, jednak rozmiereccy piłkarze mieli nazbyt rozregulowane celowniki i w pierwszej połowie praktycznie tylko raz zmusili do wysiłku golkipera Cisowej. Gospodarze do przerwy swój cel osiągnęli i bramki nie stracili, jednak również sami nie zdołali poważnie zagrozić bramce przyjezdnych.

W przerwie trener Jedności zdecydował się na jedną zmianę i desygnował do gry Pawła Jasińskiego. Jak się później okazało miało to kluczowe znaczenie dla losów spotkania, bowiem Paweł dwa razy wpisał się na listę strzelców, a przy trzeciej bramce asystował. Dwanaście minut po wznowieniu gry Paweł Jasiński przełamał niemoc rozmiereckiej drużyny, a kibice Jedności odetchnęli wreszcie z ulgą. Dobre dogranie Krzysztofa Domereckiego w pole karne i „Jasiu” nie pozostawił złudzeń golkiperowi Cisowej. Nie minął kwadrans i futbolówka ponownie wylądowała w bramce Cisowej. Michał Hałek na prawej stronie uruchamia Pawła Jasińskiego, ten wpada z piłką w pole karne i soczystym uderzeniem nie daje szans bramkarzowi gospodarzy. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Łukasz Hermasz, po dobrym dograniu strzelca poprzednich dwóch bramek.

Protokół meczowy:

0:1 Paweł Jasiński 57’
                                               0:2 Paweł Jasiński 71’
                                               0:3 Łukasz Hermasz 90’+1

KS Cisowa: Łukasz Merz – Adam Tynda, Tomasz Mikłasz, Marian Wanke, Dawid Nestman, Dawid Sypniewicz(46’ Sebastian Hajduk), Mateusz Suchy, Marek Wojtala, Paweł Niederfeld(80’ Paweł Rygiel), Dawid Wanke, Kamil Spodarzewski

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartłomiej Wojdak(70’ Bartosz Berlak), Grzegorz Sapa, Wojciech Wachtl, Rafał Rudol(68’ Sebastian Jagła), Krzysztof Domerecki, Tomasz Skrzypczyk, Dominik Goczoł(46’ Paweł Jasiński), Sebastian Wojdak, Michał Hałek(85’ Michał Kopa), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Joachim Gawlik, Kamil Piontek

Żółte kartki: Marian Wanke, Tomasz Mikłasz oraz Dominik Goczoł

Czerwona kartka: Adam Tynda 78’

Sędziowali: Główny – Łukasz Kulesa; Asystenci – Piotr Stefanides i Jan Pankala( KS OZPN)

W niedzielnym spotkaniu w barwach Jedności zadebiutował nowy nabytek rozmiereckiego klubu Sebastian Jagła. Sebastian przyszedł do nas z Piotrówki i występuje na pozycji obrońcy. Sebastiana serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy udanych występów i dużo radości z gry w rozmiereckim klubie.