ogółem: 4 013 681

Falstart juniorów w wiosennej inauguracji!

• autor: dzsiara, 2014-03-30 20:56

LKS Jedność Rozmierka 2:5(0:2) LZS Walce

W meczu XIV kolejki pierwszej ligi juniorzy Jedności ulegli na własnym stadionie drużynie LZS-u Walce 2:5. Dla Jedności bramki zdobyli: Jacek Mnich i Damian Kroker.

W niedzielne przedpołudnie rundę wiosenną zainaugurowali juniorzy Jedności. W meczu z czwartą drużyną tabeli młodzi piłkarze rozmiereckiego klubu zaliczyli niestety falstart. Trzeba jednak zaznaczyć, że wynik niezupełnie odzwierciedla boiskowe wydarzenia, a juniorzy Jedności jako drużyna zagrali, mimo wszystko, dobre zawody. Pierwsza część spotkania zdecydowanie na korzyść gospodarzy, którzy częściej gościli pod bramką rywala i stwarzali groźniejsze sytuacje. Niestety futbolówka nie znalazła drogi do bramki przyjezdnych. To co nie udało się miejscowym, tego dwukrotnie dokonali goście, jednak trzeba zaznaczyć, że golkiper Jedności swoich interwencji przy tych golach nie może zaliczyć do udanych. Stracone bramki nieco podłamały gospodarzy i na drugą połowę wyszli jakby przygaszeni. Sytuacji nie poprawiła stracona w 67 minucie trzecia bramka. Kiedy w 70 minucie, za brutalny faul na Martinie Długoszu w polu karnym, czerwoną kartkę zobaczył bramkarza gości, a „jedenastkę” na gola zamienił Jacek Mnich, wydawało się że gospodarze są w stanie jeszcze odmienić losy spotkania. Niestety miejscowym nie dane było grać w przewadze, bowiem próba kontynuacji gry przez Martina Długosza zakończyła się niepowodzeniem, a na ławce Jedności nie było tego dnia żadnego rezerwowego. W rywalizacji dziesięciu na dziesięciu lepiej poradzili sobie przyjezdni i dwukrotnie rozmontowali defensywę Jedności. Gospodarzom udało się odpowiedzieć tylko jedną bramką, kiedy to w 86 minucie Damian Kroker uderzeniem z dystansu ustalił wynik spotkania.