Zapowiedź

• autor: dzsiara, 2014-04-03 21:30

Grają drużyny Jedności…

Coraz większymi krokami zbliża się kolejny weekend, a podczas niego oczywiście piłkarskie emocje. Tym razem w akcji zobaczymy już wszystkie drużyny rozmiereckiego klubu. Seniorzy i juniorzy zagrają na wyjazdach, natomiast młodzicy w poniedziałek na własnym stadionie zainaugurują rundę rewanżową.

Najmłodsi adepci piłkarstwa z Rozmierki w poniedziałkowe popołudnie rozpoczną ligowe zmagania rundy wiosennej. Do Rozmierki zawita zespół Victorii Żyrowa, który na półmetku rozgrywek zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Goście zgromadzili 28 punktów i tylko o trzy oczka ustępują liderowi z Gogolina. W rundzie jesiennej piłkarze Victorii wygrali spotkanie z Jednością 7:0. Inauguracyjny mecz rundy rewanżowej młodzików poprowadzi pan Piotr Kapica.

Przed juniorami Jedności ważne spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. W niedzielne przedpołudnie wybiorą się oni na spotkanie derbowe do Piotrówki. Będzie to zarazem mecz sąsiadów w tabeli, których dzieli zaledwie jeden punkt. W jesiennym meczu w Rozmierce lepsi byli gospodarze wygrywając pewnie 7:0. Niedzielni gospodarze rundę wiosenną rozpoczęli od wygranej 1:3 w Białej z Polonią i zapewne na swoim terenie również tanio skóry nie sprzedadzą. Derbowe spotkanie XV kolejki w pierwszej lidze juniorów rozstrzygać będzie pan Wojciech Oszczęda.

Seniorów rozmiereckiego klubu czeka w najbliższą niedzielę wyjazd do Kadłubca. Gospodarze z 16 punktami na koncie zajmują jedenastą pozycję w ligowej stawce. Niezbyt udanie rozpoczęli oni rundę rewanżową, notując dwie porażki z Błękitnymi i Piomarem. Jesienią w spotkaniu obydwu zespołów lepsza była Jedność wygrywając 5:0. Jaki wynik tej konfrontacji będzie teraz przekonamy się już w niedzielę krótko przed osiemnastą, kiedy to gwizdka po raz ostatni powinien użyć pan Bartosz Prochera – arbiter główny tego spotkania.

Piłkarski plan najbliższych dni:

Juniorzy – Niedziela 06.04.2014 godz. 11:00

LZS Piotrówka – LKS Jedność Rozmierka

(zbiórka o godzinie 9:45 na stadionie – wyjazd samochodami)

Seniorzy – Niedziela 06.04.2014 godz. 16:00

LZS Kadłubiec – LKS Jedność Rozmierka

(zbiórka o godzinie 15:00 na stadionie w Kadłubcu)

Młodzicy – Poniedziałek 07.04.2014 godz. 17:00

LKS Jedność Rozmierka – LKS Victoria Żyrowa