ogółem: 4 013 054

Seniorzy gromią rywala w derbach powiatu!

• autor: dzsiara, 2014-04-06 23:39

LZS Kadłubiec 2:8(1:4) LKS Jedność Rozmierka

W dzisiejszym meczu XVIII kolejki klasy A seniorzy Jedności pokonali w Kadłubcu tamtejszy LZS 2:8. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: 2x Paweł Jasiński, 2x Tomasz Skrzypczyk, Krzysztof Domerecki, Sebastian Jagła, Bartosz Berlak, Sebastian Wojdak.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Kadłubca na spotkanie XVIII kolejki. Mecz będący derbami powiatu strzeleckiego toczony był zdecydowanie pod dyktando przyjezdnych. Wynik spotkania otworzył już w drugiej minucie Krzysztof Domerecki, po którego uderzeniu z 17 metrów nie popisał się golkiper Kadłubca i po jego nieporadnej interwencji futbolówka wtoczyła się do bramki. Goście dalej dyktowali warunki na murawie i na kolejny efekt bramkowy trzeba było czekać niespełna kwadrans. W 15 minucie Grzegorz Sapa krótko rozegrał rzut rożny z Bartoszem Berlakiem, a potem doskonale dośrodkował w pole karne, gdzie piłkę głową do bramki rywala skierował Sebastian Jagła(bramkę tą można zobaczyć na załączonym filmiku). Nie minęło pół godziny spotkania a przyjezdni po raz trzeci umieścili piłkę w bramce gospodarzy. Łukasz Hermasz zagrał do wchodzącego ofensywnie, prawą stroną, Bartosza Berlaka, ten na szybkości minął dwóch obrońców i uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi Kadłubca. Łatwe prowadzenie uśpiło nieco defensywę Jedności i w 35 minucie dała ona się wymanewrować napastnikowi Kadłubca, który zmniejszył rozmiary porażki. Jednak pięć minut później goście ponownie prowadzili różnicą trzech bramek. Z rzutu rożnego dośrodkował Grzegorz Sapa, piłkę w polu karnym przejął Sebastian Jagła, odegrał do Tomasza Skrzypczyka, a ten skierował ją do siatki rywala.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu zdecydowana inicjatywa należała do przyjezdnych. W 54 minucie szybka akcja Jedności lewą stroną, zagranie Grzegorza Sapy do Sebastiana Wojdaka, ten dośrodkowuje w pole karne, ale piłka trafia w obrońcę, odbija się od poprzeczki i niepilnowany Paweł Jasiński przewrotką pakuje ją do bramki Kadłubca. Trzy minuty później gospodarze zdobywają drugą bramkę, skutecznie egzekwując rzut karny. Na kolejną odpowiedź przyjezdnych przyszło czekać sześć minut. Z rzutu wolnego, po faulu na Michale Kopie, dośrodkował Grzegorz Sapa, piłkę podbija któryś z obrońców, a Sebastian Wojdak popisuje się przewrotką i z prawie zerowego kąta kieruje futbolówkę do bramki rywali. W 79 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Paweł Jasiński, wykorzystując dogranie z lewej strony Grzegorza Sapy. Pięć minut później doskonale wszedł w mecz wprowadzony przed momentem Rafał Kandziora, ładnie uruchomił na lewej stronie Tomasza Skrzypczyka, ten wszedł w pole karne i nie pozostawiając złudzeń bramkarzowi gospodarzy, ustalił wynik spotkania.

2:8 Tomasz Skrzypczyk 84’

LZS Kadłubiec: Marek Wojtala(68’ Tomasz Ciupka) – Michał Gawlik, Denis Czichoń, Marek Gola, Tomasz Ulrich, Mateusz Gola(68’ Tobiasz Nieświec), Paweł Burek, Michał Woźnica(83’ Adam Chlebosz), Mariusz Bula, Mariusz Niemiec(83’ Franciszek Gebauer), Dawid Bula

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Bartosz Berlak(76’ Bartłomiej Wojdak), Krzysztof Domerecki, Tomasz Skrzypczyk, Grzegorz Sapa(83’ Rafał Kandziora), Sebastian Wojdak(79’ Piotr Wawrzyniak), Michał Kopa(63’ Michał Hałek), Łukasz Hermasz(46’ Paweł Jasiński)

Żółte kartki: Denis Czichoń oraz Wojciech Wachtl

Sędziowali: Główny – Bartosz Prochera; Asystenci – Adam Jochem i Adam Bagiński(KS OZPN)