Seniorzy lepsi w derbach gminy!!!

• autor: dzsiara, 2014-04-13 20:03

LKS Jedność Rozmierka 1:0(1:0) SKS Piast II Strzelce Opolskie

W dzisiejszym meczu XIX kolejki klasy A seniorzy Jedności pokonali na własnym stadionie drużynę rezerw Piasta Strzelce Opolskie 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w derbach gminy zdobył Łukasz Hermasz.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności zagrali czwarty mecz rundy wiosennej. Rywalem rozmiereckiej drużyny był zespół rezerw strzeleckiego Piasta. Piłkarze drugiej drużyny Piasta wspomagani przez kilku zawodników pierwszego zespołu, przybyli do Rozmierki z zamiarem kontynuowania zwycięskiej passy. Jednak piłkarze Jedności nie mieli zamiaru stracić pierwszych punktów w tym sezonie na własnym stadionie. Dlatego też licznie przybyli na stadion kibice byli świadkami dobrego meczu w którym o jedną bramkę lepsi okazali się gospodarze.

Początek spotkania to piłkarskie szachy z jednej i z drugiej strony. Próba powolnego badania rywala i odrobinę zachowawcze czekanie na jego ruch. Gra w miarę wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy, których akcje wprowadzały więcej zamieszania w szeregach defensywnych rywala. Piłkarze Piasta próbowali zagrozić bramce miejscowych głównie po stałych fragmentach gry, jednak defensywa Jedności, z bramkarzem na czele, była tego dnia bardzo czujna. W 37 minucie padła pierwsza, jak się później okazało jedyna, bramka w tym spotkaniu. Sebastian Wojdak zagrał futbolówkę w kierunku Łukasza Hermasza, nieskutecznie próbował te podanie przeciąć obrońca Piasta i najlepszy strzelec Jedności stanął oko w oko z golkiperem przyjezdnych, nie pozostawiając mu żadnych złudzeń. Zdobyta bramka uskrzydliła poczynania miejscowych i chwilę później w doskonałej okazji mógł znaleźć się Sebastian Wojdak, jednak wychodząc na czystą sytuację został nieprzepisowo powstrzymany przez strzeleckiego obrońcę, za co ten obejrzał tylko żółtą kartkę. Po zmianie stron gra w dalszym ciągu wyrównana i bardzo zacięta. Bliżsi zdobycia bramki byli gospodarze, jednak uderzenie Łukasza Hermasza z rzutu wolnego trafiło jedynie w słupek. Goście bliscy wyrównania byli po uderzeniu z dystansu, jednak świetną interwencją popisał się Mateusz Wojs. Końcówka spotkania trochę nerwowa w wykonaniu miejscowych, bowiem goście skomasowali ataki i za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie gospodarzom udało się dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca i zainkasować kolejny komplet punktów.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

1:0 Łukasz Hermasz 37’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Joachim Gawlik, Wojciech Wachtl, Sebastian Wojdak, Bartosz Berlak, Krzysztof Domerecki, Tomasz Skrzypczyk, Sebastian Wojdak, Grzegorz Sapa, Michał Hałek(76’ Paweł Jasiński), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Michał Kopa, Rafał Rudol, Bartłomiej Wojdak, Rafał Kandziora, Piotr Wawrzyniak

Piast II Strzelce Opolskie: Artur Kukuczka – Bartosz Kalupa(21’ Łukasz Maciuk), Dawid Wastag(61’ Sławomir Zwolenkiewicz), Marcin Jys, Jakub Kozołup(85’ Tomasz Janocha), Kamil Jakubczak, Marcin Głuszek, Stanisław Bar(72’ Łukasz Glinka), Arkadiusz Pastuch, Tomasz Kleman, Daniel Wolny(75’ Dariusz Kukuczka)

Żółte kartki: Sebastian Wojdak, Łukasz Hermasz oraz Dawid Wastag, Marcin Jys, Artur Kukuczka

Sędziowali: Główny – Janusz Gruszka; Asystenci – Mariusz Jedliński i Roman Pelc(KS OZPN)