ogółem: 4 019 709

Wyjazdowa wpadka seniorów!

• autor: dzsiara, 2014-04-27 22:04

LZS Błękitni Jaryszów 1:0(1:0) LKS Jedność Rozmierka

W dzisiejszym spotkaniu XX kolejki klasy A seniorzy Jedności ulegli w Jaryszowie tamtejszym Błękitnym 1:0.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się na mecz XX kolejki klasy A do Jaryszowa. W spotkaniu z drużyną Błękitnych rozmiereccy piłkarze „zaprezentowali” się zdecydowanie poniżej oczekiwań i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali 1:0. Od pierwszych minut zarysowała się lekka przewaga miejscowych, którzy wydawali się być bardziej zdeterminowani, a ich akcje były groźniejsze. Piłkarze Jedności nie potrafili wejść na swoje normalne „obroty” i w niedzielnym meczu nie byli nawet cieniem zespołu jaki przed dwoma tygodniami odprawił z kwitkiem Piasta Strzelce oraz przed niespełna miesiącem zdemolował Śląsk Reńską Wieś. Akcje konstruowane przez gości były skutecznie rozbijane przez defensywę Błękitnych, a dalekie piłki zagrywane z pominięciem linii pomocy, lądowały w rękach bramkarza rywali, albo poza placem gry. W 11 minucie gospodarze przeprowadzili akcję, która jak się później okazało zadecydowała o końcowym wyniku spotkania. Po wrzucie z autu na własnej połowie, dalekie podanie do napastnika, ten przyjmuje piłkę, wyprowadza w pole defensorów Jedności i uderzeniem na dalszy słupek pokonuje golkipera Rozmierki. Przyjezdni swoje szanse na zmianę wyniku mieli głównie w drugiej połowie, jednak w kilku sytuacjach zabrakło odrobiny szczęścia i precyzji. Gospodarze również mieli okazje aby podwyższyć prowadzenie, ale kilka doskonałych interwencji zaliczył bramkarz Jedności, a parę razy zawodnicy Jaryszowa fatalnie pudłowali. Ostatecznie jednobramkowe prowadzenie miejscowi zdołali utrzymać do ostatniego gwizdka arbitra i po meczu mogli się cieszyć z pokonania lidera. Nam pozostaje jedynie pogratulować rywalom nie tylko zwycięstwa, ale również woli walki i determinacji jaką wykazali się w tym spotkaniu. Nasz zespół natomiast powinien wyciągnąć wnioski z tego meczu i w kolejnych spotkaniach udowodnić, że niedzielna porażka w Jaryszowie była jedynie przykrym wypadkiem przy pracy. Na domiar złego pod koniec spotkania kontuzji nabawił się Wojciech Wachtl i w najbliższych spotkaniach nie zobaczymy go na boisku.

Protokół meczowy:

1:0 Szymon Mendla 11’

Błękitni Jaryszów: Sylwester Biernat – Dariusz Heide, Jerzy Cyris, Tomasz Krysiak, Mateusz Oblonczek, Michał Ibrom, Szymon Mendla, Patryk Grzywocz(90’+3 Łukasz Cedzich), Marek Szopa(86’ Wiesław Łapczuk), Mirosław Grzywocz(70’ Kamil Kokoszka), Mariusz Rudner(74’ Dawid Bryłka)

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartłomiej Wojdak(61’ Joachim Gawlik), Wojciech Wachtl(90’ Michał Hałek), Sebastian Jagła, Bartosz Berlak(83’ Rafał Kandziora), Krzysztof Domerecki, Tomasz Skrzypczyk, Grzegorz Sapa, Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Michał Kopa, Rafał Rudol, Piotr Wawrzyniak

Żółte kartki: Kamil Kokoszka, Mateusz Oblonczek oraz Tomasz Skrzypczyk, Wojciech Wachtl

Sędziowali: Główny – Łukasz Kulesa; Asystenci – Bogdan Czekaj i Krzysztof Dziurzyński(KS OZPN)