ogółem: 4 014 108

Remis juniorów ze Śląskiem!

• autor: dzsiara, 2014-05-04 15:02

LKS Śląsk Reńska Wieś 2:2(2:0) LKS Jedność Rozmierka

W dzisiejszym meczu XIX kolejki juniorzy Jedności zremisowali na wyjeździe ze Śląskiem Reńska Wieś 2:2. Na listę strzelców w rozmiereckiej drużynie wpisali się: Martin Długosz i Martin Kalisz.

W minioną niedzielę juniorzy Jedności wybrali się na spotkanie ligowe do Reńskiej Wsi. Po meczu w którym lepszą pierwszą połową miał Śląsk, natomiast w drugiej lepsza była Jedność, drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. Początek spotkania to piłkarskie szachy i delikatne badanie rywala, i czekanie na jego błąd. Pierwsi błąd popełnili goście, a miejscowi skutecznie go wykorzystali wychodząc na prowadzenie. Daleki wrzut z autu na prawej stronie, piłka przeszła obrońców, a napastnik Śląska zmieścił futbolówkę pomiędzy wychodzącym z bramki golkiperem Jedności, a bliższym słupkiem. Osiem minut później miejscowi ponownie rozmontowali defensywę gości i podwyższyli prowadzenie. Tym razem dalekie podanie do napastnika, ten wychodzi na czystą sytuację i ponownie wygrywa pojedynek jeden na jeden z bramkarzem przyjezdnych. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po zmianie stron piorunujące, lecz nieskuteczne, pięć minut mieli gospodarze. W 2 minucie w dogodnej sytuacji napastnik Śląska posłał piłkę obok słupka, natomiast dwie minuty później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mocne uderzenie zawodnika Śląska odbiło się od poprzeczki, potem od słupka i wyszło w boisko. Po dwóch sytuacjach miejscowych do głosu doszli piłkarze Jedności i w zaledwie dwie minuty doprowadzili do wyrównania. W 52 minucie dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał w pole karne Kamil Piontek, tam Marian Ploch powalczył o górną piłkę z bramkarzem gospodarzy i uniemożliwił mu złapanie futbolówki, do odbitej przez golkipera piłki doskoczył Martin Długosz i posłał do siatki tuż przy słupku. Przyjezdni poszli za ciosem i dwie minuty później wynik był już remisowy. Z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Gatner, a Martin Kalisz głową skierował futbolówkę do bramki rywali. Obydwa zespoły miały jeszcze sytuacje aby przechylić szalę na swoją korzyść, jednak ostatecznie wynik 2:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra.