ogółem: 4 012 831

Pucharowa przygoda trwa nadal!

• autor: dzsiara, 2014-05-15 21:14

SSKS Stal Zawadzkie 2:3(0:1) LKS Jedność Rozmierka

W dzisiejszym meczu 1/4 Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym zespół Jedności pokonał w Zawadzkiem tamtejszą Stal 2:3. Bramki dla Jedności zdobyli: Łukasz Hermasz, Michał Kopa, Paweł Jasiński.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej kibice którzy przybyli na stadion w Zawadzkiem nie pożałowali, byli bowiem świadkami ciekawego i emocjonującego widowiska. W pierwszej połowie lekką inicjatywę przejęli gospodarze, którzy opanowali środek pola i częściej zagrażali rozmiereckiej bramce. Mimo, że to Stal stworzyła sobie lepsze sytuacje do zdobycie bramki, pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem przyjezdnych 0:1. W 40 minucie goście wyprowadzili szybką kontrę, Krzysztof Domerecki uruchomił na prawej stronie Michała Kopę, ten pociągnął z piłką w pole karne, zagrał do Łukasza Hermasz, który z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi Stali. Wcześniej piłkarze Jedności mieli sporo szczęścia, bowiem po akcjach gospodarzy piłka raz trafiła w słupek, a innym razem rozmiereccy obrońcy wybijali futbolówkę z linii bramkowej. Tuż przed przerwą ponownie szczęście dopisało przyjezdnym, kiedy to po główce zawodnika Stali piłka wylądowała na poprzeczce. Druga część spotkania rozpoczęła się od drobnego incydentu, kiedy to w 49 minucie zawodnik Stali oraz Sebastian Jagła nie zdołali opanować emocji i po przepychance obydwaj zostali wysłani przez sędziego pod wcześniejszy prysznic. Po tej sytuacji więcej koncentracji wykazali miejscowi, którzy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Chwilę wcześniej kontuzji nabawił się Sebastian Wojdak i z grymasem bólu opuścił plac gry. Od 58 minuty miejscowi grali już tylko w dziewięcioosobowym składzie, bowiem drugi żółty kartonik obejrzał obrońca Stali. Piłkarze Jedności liczebną przewagę wykorzystali już minutę później, kiedy to Łukasz Hermasz pociągnął prawą stroną pod linię końcową, zagrał na 14 metr do Michała Kopy, a ten mocnym uderzeniem na dalszy słupek nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Kiedy wydawało się, że grający w przewadze przyjezdni kontrolują boiskowe wydarzenia, gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą. Jednak siedem minut później goście ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka arbitra. W 81 minucie Mateusz Wojs zagrał daleką piłkę na prawą stronę do Michał Kopy, ten opanował futbolówkę, odegrał do Pawła Jasińskiego, który pociągnął do 26 metra i potężnym uderzeniem posłał futbolówką w okienko, nad wychodzącym z bramki golkiperem Stali. Jak to mówią „bramka stadiony świata”, która dała Jedności przepustkę do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych.

0:1 Łukasz Hermasz 40’
                                                      1:1 Stal 50’
                                                      1:2 Michał Kopa 59’
                                                      2:2 Stal 74’
                                                      2:3 Paweł Jasiński 81’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Kamil Piontek, Joachim Gawlik, Sebastian Jagła, Piotr Wawrzyniak(46’ Martin Kalisz), Krzysztof Domerecki(50’ Rafał Kandziora), Jacek Mnich, Mateusz Gatner, Sebastian Wojdak(50’ Paweł Jasiński), Michał Kopa, Łukasz Hermasz(66’ Michał Hałek)

Pozostali w rezerwie: Grzegorz Sapa, Dawid Markieton

W kolejnej rundzie rozgrywek pucharowych zespół Jedności zmierzy się na wyjeździe z drużyną ze Staniszcz Wielkich. Piłkarze Staniszcz wyeliminowali zespół Kadłubca wygrywając 2:1. Spotkanie 1/2 Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym odbędzie się w sobotę 28 czerwca o godzinie 17:00.